Last Hardrock Outsider

Vložit příspěvek
Jméno
E-Mail

Text příspěvku

 

1 2 3 4 5

 

Stray
27.06.2017 12:23

Fakt je, že Louža (jakkoliv jde o kluka, se kterým jsem v životě neměl jediný spor a ani bych si ho vlastně nedovedl představit) mě svým prvním zdejším tvrzením z 12.června 2017 tak dožral, že se pak celá diskuse odvíjela stylem, který bych si zde do té doby jen stěží dovedl představit, zkrátka se dotknul toho nejožehavějšího místa, co se týká téhle činnosti tady.

 

Stray
26.06.2017 13:38

Subeer: Největší zadostiučinění po napsání podobného článku je zjištění, že se čtenář zasměje. Vystavění podobného scénáře a zachycení toho emočního proudu je pro mne nejvíc, co může C.D. nabízet - nad recenzemi, nad reporty, nad profily a baví mě to taky nejvíc psát, ale nedělám to často, protože ta zajímavá slina nepřichází často, jedině že bych sebou nosil ven zápisních a každou zajímavou situaci, každou mušku jenom zlatou si zaznamenal a doma opracoval. Hele, a tobě přijde Louža jako můj mentor? Jako Obi Wan kenobi? :-) Tak to je neuvěřitelné, je totiž o celých sedm let mladší, ale na druhou stranu, on už kdysi, jako mladej, jednal a myslel jako starej. :-) No a já se vždycky raději stavím do role toho raracha, smyslem článku nebylo moralizovat, stěžovat si a nebo se někomu vysmát, já prostě upřednostňuju vtip i za cenu střelby do sebe samého.

 

Subeer26.06.2017 12:25

Čau Strayi.... ty vole hned po přečtení nadpisu článku jsem si vzpomněl na trojci jmen...H.E. Miloš Zeman, Jyrka G. Paroubek a Marcel Winter.. a skutečně se potom od srdce jsem zasmál na graffiti pod textem... jako bych to podvědomě čekal...Jinak moje zkušenost....pokud něco děláš v dobré víře, tak od toho neočekávej nic jiného než své vnitřní upokojení... pokud něco od někoho očekáváš, tak to jasně a včas definuj... a zde souhlasím s tvým mentorem “ Obi-Wan Kenobi” Loužou.....vůbec se nestyď za banner chtít volňásek, protože to “Skvělé děkujeme” je pro čím dál více lidí maximálně dostačují odměna za tvoji snahu a práci..

 

Bluejamie65
15.06.2017 16:33

To Stray: současnost - zkus Rychlé šípy v Luhačovicích - na permanentky se stojí fronty i několik dní a nocí nonstop,

 

wuxia
15.06.2017 15:13

"Jakápak aranž prosímvás!!! Já budu tady...skoro furt. Když dělám takovouhle kládu ze štégrajfu, tak po mě nemůžete chtít nějaký riskantní toulky po jevišti. Jo když jsem si jistej, to si kolikrát vyšlápnu až...no tam né, nejsem sebevrah...ale kolikrát až sem. Ale dneska s tím teda nepočítejte."

 

Fenris 13
15.06.2017 14:49

"Ale tady vlevo...a to je zajímavé...tady vždycky sedí blbci!"

 

DarthArt
15.06.2017 14:49

Stran těch akreditací atd. vidím jeden zásadní problém - pokud někdo rozesílá info a počítá s tím, že mu ho adresáti zveřejní, měl by být tak slušný, že jim pak vyjde vstříct. Pokud postaví zinaře do role blbečka, kterej to pro ně stejně udělá, protože je to užitečnej vůl, kterýho jde použít a pak se s ním už nebavit (teď už nám může blbeček vlízt na záda, když je kasička plná), je celej tenhle vztah nezdravej a nemá fungovat. Já měl třeba tu zkušenost, že u nás ve městě měla hrát Insania - je to moje oblíbená kapela, chtěl jsem, aby přišlo hodně lidí, byla dobrá atmosféra, kapela byla spokojená, když jela z takový dálky, tak jsem nabídl, ať mi pošlou nějaký promo, že to rozdistribuju na lokální úrovni. Z managementu napsali, že je to bezvadný, posíláme a že mám na pokladně volňásek. Bezva - hezké gesto, dobrá nálada a příště to udělám zas. Ne kvůli tomu volňásku, ale kvůli tomu, že jsou to fajn lidi, kteří se chovají přátelsky a ne jako kasičky. A v tom je celá podstata. --- Mimochodem, celé to handrkování o volňásky nemá za mák smyslu. Ta agentura volňáskem rozhodně nenabízí něco, s čím by měla nějaké náklady. Jen nějakému člověku u vchodu řekne "fajn, můžeš jít", to, že tam bude čumět o deset hlav navíc, průběh koncertu nenaruší. I kdyby přišli na volňáska všichni zinaři (třeba po jednom volňásku na jeden web), s kapacitou sálu to neudělá vůbec nic. Takže jde pořád jenom o ten princip. Praxe typu "udělej nám reklamu, je to undeground, musíme si pomáhat", ale u vchodu pak "jen zacvakej, tamto byl underground, ale tohle je byznys" je fakt nechutná. Jako nějakej kámoš, kterýmu já jednou zaplatím pivo, ale když jdem podruhé, on to nechce otočit. Příště už s ním do tý hospody nepůjdu... PÁNI, TO ZAS BYLO MOUDER :)

 

wuxia
15.06.2017 14:35

"Nó...nemá talent...nemá. Kuzma je támhle!!!"

 

Fenris 13
15.06.2017 14:06

Tak hlavně aby se pan domácí radši neodstěhoval, však víte co se říká: "V Českých Budějovicích by chtěl žít každý."

 

Valič
15.06.2017 14:00

"Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích", ovšem pozor "Teplé pivo je horší než studená Němka", tak jako tak "Chlast - slast". A tím bych tu diskusi asi uzavřel, než sem vtrhne pan domácí se slovy: "Hoďte na ně deku nebo je zabiju!". :-)

 

Fenris 13
15.06.2017 13:42

"Vždyť já vás mám rád! Proč myslíte, že na vás tak řvu?"

 

Valič
15.06.2017 13:37

Ono i v těch slabších hrách se pár dobrých hlášek najde: ... jen se podívejte do zasedacího pořádku: debil, blbeček, debil, blbeček, debil, blbeček, akorát támhle vzadu, to je snad jediná výjimka, sedí dva blbečci vedle sebe!" :-)

 

wuxia
15.06.2017 13:32

"Četl jste mou knihu Zbytečné otázky v kriminalistice?" - "Ještě ne, pane inspektore...". - "No a přitom je všude k dostání".

 

Fenris 13
15.06.2017 13:22

Valič: Na Bobše jsem zapomněl "To nebyly kulky mého muže. Kulky mého muže nikdy neminou cíl!" a nejlepší "Že tys ji zabil?" :-)

 

Valič
15.06.2017 13:22

Trhák mě ze začátku taky moc nebral, přišlo mi to už jako moc velký úlet, a některé scény se mi zdály spíš trapné než vtipné, ale postupem času jsem mu taky přišel na chuť, i když tak dobrý jako Mareček nebo Jáchym asi není. "Tak si taky nastupte" sice v té původní hře není (celá se odehrává ve vlaku), ale je tam plno jiných geniálních hlášek. Ten děj se opravdu hodně liší, ale třeba dialog o výslechu prostitutky je téměř stejný: "...jo ona vám vyšetřovaná vzala tužku!", "...a hodila si jí do výstřihu.", "A co vám ještě říkala?", "Hledej šmudlo!". :-)

 

Stray
15.06.2017 12:45

Ve filmu vyniknou mnohdy nenápadné detaily (viz.ten idiot "Do Říčan??!!"), toho by si ve hře nikdo nevšiml, z dobrých věcí Rozpuštěnýho by v divadle vyniklo třeba "Tak si taky nastupte". Já asi takový to násilný divadelní herectví fakt moc nemusím, mám rád, když si musí pozorovatel domýšlet, ne když mu to někdo rve do chřtánu a tlačí na pilu. :-) Trhák? Fakt moc ne, fakt opreavdu moc ne...já miluju Kulový blesk, to je natlakovaná jízda "Přijde (název knajpy) je tam dobrá parta" cikán na Abrháma před Kolářovou, potom co vrhali s ostatními účastníky stěhování budry do oken, půdička, už jsi někdy dostal do držky v šest?, stěhování mrtvýho národního pěvce, vlak z Vizovic atd atd. tam není slabá vteřina. :-)) Stran té brazilské kávy.

 

Valič
15.06.2017 12:39

Stray: Většina "Cimrmanů" jsou sice neherci, ale v těch filmech se v různých vedlejších rolích objevovali dost často ("Hujer, metelesku blesku!"). Musíš si uvědomit, že divadelní a filmové herectví se dost zásadně liší a taky, že při tom natáčení se většinou ty scény točí několikrát a vybírá se samozřejmě ta nejpovedenější verze, která se pak případně ještě dále upravuje. Kromě těch her, které už jsem jmenoval, bych doporučil ještě Hospoda na mýtince, Němý Bobeš a Posel z Liptákova. Ty novější (České nebe, Afrika nebo zmíněný Blaník) mě už moc nebavily.

 

wuxia
15.06.2017 12:33

Samozřejmě, Mistr je neošoupatelný. Já jsem velmi skalní cimrmanolog, na požádání ze sebe vysypu libovolný dialog z jakékoliv hry či filmu. Naprosto zbožňuju Záskok, to je něco tak neuvěřitelně nadupanýho. Viděl jsem to naživo se Smoljakem, kterej si mi jako Karel Infeld Prácheňský líbil snad ještě víc než Svěrák. Z filmů S+S pak naprosto oddaně velebím Trhák, to je totální kult. "Já ho zabiju!" - "To jste měl udělat před pohřbem." "Jak je ten film blbej, tak je drahej!!!".

 

Fenris 13
15.06.2017 11:31

Mistra ošoupat nelze, je věčný :-) Mimochodem, věděli jste, že Cimrman stál i u zrodu tvrdé hudby? Rád se zúčastňoval hudebních produkcí svého přítele, flašinetáře Elmara Presla. Jára při poslechu vždy nadšením válel sudy, zde tedy vznikl název Cimr Roll. Potom však došlo při jednom vystoupení k závalu v nedalekém dole a vznikl, logicky, pojem rock´n´roll. Provinilý flašinetář Presl prchl do Ameriky, kde si trochu pozměnil jméno...asi víte jak dopadl :-)

 

Norr
15.06.2017 11:25

Na Cimrmana mi nesahejte, nerad bych, aby se vošoupal!!!

 

1 2 3 4 5

 
 

 

 

TOPlist