Last Hardrock Outsider

Organizátoři koncertů zahraničních kapel, prosím, už nepište!

Stejně jako tomu bylo již mnohokrát před tím, 3.března 2017 dorazil do mailové schránky webu tento vzkaz, navíc opatřený přílohami naplněnými po okraj promo materiály ohledně chystaného koncertu skvělé francouzské kapely.


Dobrý den, dovoluji si vám zaslat tiskovou zprávu koncertu francouzské metalové formace GOJIRA, který proběhne v pražském Lucerna Music Baru 7. 6. 2017. Pořádá agentura Charm Music. Anna Mašátová


Obvykle nemám ve zvyku někoho o něco protislužbou žádat, ale říkám si, že když ty stránky dělám s veškerým zápalem a poctivostí již pátým rokem a podařilo se mi jejich návštěvnost dostat z absolutní nuly a bez pomoci jakékoliv reklamy nad pravidelné tři stovky IP adres denně, proč bych tedy neměl odpovídat na žádost o uveřejnění infa o koncertě a nepokusit se o nějakou spolupráci, výsledkem které by třeba mohl být jeden volňásek na koncert mé oblíbené kapely, že jo? Beru to tedy celé jako pokus a zhotovuji banner, po jehož rozkliknutí se otevře obrovský info panel o akci, krátce předtím poprvé v historii těchto stránek zveřejněný pod sekcí Koncerty a sice ne jako koncertní report, ale jako regulérní reklamní matroš. Výměnou tedy žádám jeden volný vstup. Brzy dostávám nicneříkající odpověď.


Vaši žádost si zapisuji, nicméně zatím nemůžeme bohužel potvrdit. Akreditace prochází schvalovacím procesem i u managementu kapely, samozřejmě aktivita jednotlivých webů pomáhá k jejímu zisku.


Říkám si, že to není zrovna korektní a férové jednání od pořadatelů nechat si tuhle možnost úniku, ale co, prostě si to otestuji, zda-li vůbec tyhle stránky mají někdy šanci dostat, výměnou za info panel a tři měsíce zde visící jediný koncertní banner, nějakou odměnu v podobě volňásku a přeposílám pořadatelům odkaz na vystavené materiály a zveřejněný reklamní článek. Je konec března a do akce chybí dva a půl měsíce.


Skvělé, děkujeme!


Když se koncert blíží a zbývá několik dní, začínám sondovat, jak to tedy s tou akreditací bude.


S potvrzením akreditace prosím ještě o chvíli strpení, budeme vás informovat v nejbližších dnech. Děkuji za pochopení.


Nechávám to tedy osudu a v rukách pořadatelů s tím, že spíš počítám s negativní odpovědí, protože je mi naprosto jasný, jak to chodí, zvlášť mezi podobně „důležitými“ obory plnými velmi důležitých lidí muzice maximálně rozumících a v našem hlavním městě do kulturních akcí s veškerou láskou a charitativní odpovědností dělajících.


Bohužel zatím stále nemáme potvrzené akreditace. Napíšeme ihned jak budeme znát výsledek.


Brzy se tedy dočkávám předpokládaného.


Je nám velice líto, ale Vámi poptávaná akreditace na koncert GOJIRA 7.6.2017 nebyla z kapacitních důvodů schválena. Děkujeme za pochopení.


Stroze a jasně. Koncert je vyprodán a z kapacitních důvodů zkrátka na tyhle stránky, vyhýbající se jinak podobným reklamním aktivitám, stránky, na kterých visel jediný koncertní banner za celou historii a to celé tři měsíce, nedostanou jeden podělanej lístek, to jako fakt? Nepíšu to z toho důvodu, že bych si chtěl stěžovat, že tedy jednou propásnu koncert, na který jsem se vcelku těšil, ani zde plakat nad tím, že všechny aktivity vyšly vniveč, ale kvůli tomu, že vůbec existují podobní lidé jednající tímto způsobem. Mě ani nemrzí, že se na tu akci nedostanu, dosud jsem nikdy neměl finanční problémy takového rázu, abych si nemohl dovolit navštívit koncertní akci a vlastně ono pomyšlení na natřískaný sklep Lucerny mne nadšením také zrovna v červnu nenaplňovalo, stejně jako obtěžující cesta do 100km vzdálené Prahy, ale kurva o co Charm Music tedy od začátku jako šlo? Udat info o pořádané akci a co nejméně za to dát? 


Vadí mě, že si jako někdo myslí, že je někdo jinej tak oddanej své oblíbené hudbě a dost možná dle těchto lidí slintá jako pejsek na slíbenou odměnou, že je mu možné říct, že akreditace bude MOŽNÁ a přitom vědět od začátku, že tedy nebude a nechat ho pro věc udělat první/poslední. Asi nejtěžším úkolem  bylo hned po verdiktu zas o něco víc nezahořknout, k čemuž mám pochopitelně již léta zdárně nakročeno, díky logickému (či spíše nelogickému) běhu života, nebo dokonce nezačít někomu spontánně nadávat do kavárenských povalečů a vychcánků.:-) Obratem tedy vzkazuji zmíněné promotérce (dle facebook profilu to je nějaká docela hezká holka), ať si mne vymaže z mailového seznamu kontaktů, kterým je možné posílat podobná reklamní infa a již nikdy mne nepíše. Ono je opravdu tou poslední věcí, kvůli které bych měl tyto stránky provozovat (a to si vůbec nemyslím, že bych měl být nějak důležitej), právě již výše uvedené směňování a slintání na lístek, který si kdykoliv od začátku můžu koupit. Sorry, ale tuzemští pořadatelé podobného typu, vy strážci pokladů a tajemství - Běžte se bodnout, NEVÁŽÍM SI VÁS!A ještě bonus: sonduji ráno u Bizziho z MarastMusic, stránky rozhodně ne navštěvovanější a aktivnější než je tento web, jak jsou tedy na tom oni - "MY MÁME!" praví v odpovědi opatřené coolovým smajlíkem.


07.06.2017Diskuse (81)Stray

 

Stray
27.06.2017 12:23

Fakt je, že Louža (jakkoliv jde o kluka, se kterým jsem v životě neměl jediný spor a ani bych si ho vlastně nedovedl představit) mě svým prvním zdejším tvrzením z 12.června 2017 tak dožral, že se pak celá diskuse odvíjela stylem, který bych si zde do té doby jen stěží dovedl představit, zkrátka se dotknul toho nejožehavějšího místa, co se týká téhle činnosti tady.

 

Stray
26.06.2017 13:38

Subeer: Největší zadostiučinění po napsání podobného článku je zjištění, že se čtenář zasměje. Vystavění podobného scénáře a zachycení toho emočního proudu je pro mne nejvíc, co může C.D. nabízet - nad recenzemi, nad reporty, nad profily a baví mě to taky nejvíc psát, ale nedělám to často, protože ta zajímavá slina nepřichází často, jedině že bych sebou nosil ven zápisních a každou zajímavou situaci, každou mušku jenom zlatou si zaznamenal a doma opracoval. Hele, a tobě přijde Louža jako můj mentor? Jako Obi Wan kenobi? :-) Tak to je neuvěřitelné, je totiž o celých sedm let mladší, ale na druhou stranu, on už kdysi, jako mladej, jednal a myslel jako starej. :-) No a já se vždycky raději stavím do role toho raracha, smyslem článku nebylo moralizovat, stěžovat si a nebo se někomu vysmát, já prostě upřednostňuju vtip i za cenu střelby do sebe samého.

 

Subeer26.06.2017 12:25

Čau Strayi.... ty vole hned po přečtení nadpisu článku jsem si vzpomněl na trojci jmen...H.E. Miloš Zeman, Jyrka G. Paroubek a Marcel Winter.. a skutečně se potom od srdce jsem zasmál na graffiti pod textem... jako bych to podvědomě čekal...Jinak moje zkušenost....pokud něco děláš v dobré víře, tak od toho neočekávej nic jiného než své vnitřní upokojení... pokud něco od někoho očekáváš, tak to jasně a včas definuj... a zde souhlasím s tvým mentorem “ Obi-Wan Kenobi” Loužou.....vůbec se nestyď za banner chtít volňásek, protože to “Skvělé děkujeme” je pro čím dál více lidí maximálně dostačují odměna za tvoji snahu a práci..

 

Bluejamie65
15.06.2017 16:33

To Stray: současnost - zkus Rychlé šípy v Luhačovicích - na permanentky se stojí fronty i několik dní a nocí nonstop,

 

wuxia
15.06.2017 15:13

"Jakápak aranž prosímvás!!! Já budu tady...skoro furt. Když dělám takovouhle kládu ze štégrajfu, tak po mě nemůžete chtít nějaký riskantní toulky po jevišti. Jo když jsem si jistej, to si kolikrát vyšlápnu až...no tam né, nejsem sebevrah...ale kolikrát až sem. Ale dneska s tím teda nepočítejte."

 

Fenris 13
15.06.2017 14:49

"Ale tady vlevo...a to je zajímavé...tady vždycky sedí blbci!"

 

DarthArt
15.06.2017 14:49

Stran těch akreditací atd. vidím jeden zásadní problém - pokud někdo rozesílá info a počítá s tím, že mu ho adresáti zveřejní, měl by být tak slušný, že jim pak vyjde vstříct. Pokud postaví zinaře do role blbečka, kterej to pro ně stejně udělá, protože je to užitečnej vůl, kterýho jde použít a pak se s ním už nebavit (teď už nám může blbeček vlízt na záda, když je kasička plná), je celej tenhle vztah nezdravej a nemá fungovat. Já měl třeba tu zkušenost, že u nás ve městě měla hrát Insania - je to moje oblíbená kapela, chtěl jsem, aby přišlo hodně lidí, byla dobrá atmosféra, kapela byla spokojená, když jela z takový dálky, tak jsem nabídl, ať mi pošlou nějaký promo, že to rozdistribuju na lokální úrovni. Z managementu napsali, že je to bezvadný, posíláme a že mám na pokladně volňásek. Bezva - hezké gesto, dobrá nálada a příště to udělám zas. Ne kvůli tomu volňásku, ale kvůli tomu, že jsou to fajn lidi, kteří se chovají přátelsky a ne jako kasičky. A v tom je celá podstata. --- Mimochodem, celé to handrkování o volňásky nemá za mák smyslu. Ta agentura volňáskem rozhodně nenabízí něco, s čím by měla nějaké náklady. Jen nějakému člověku u vchodu řekne "fajn, můžeš jít", to, že tam bude čumět o deset hlav navíc, průběh koncertu nenaruší. I kdyby přišli na volňáska všichni zinaři (třeba po jednom volňásku na jeden web), s kapacitou sálu to neudělá vůbec nic. Takže jde pořád jenom o ten princip. Praxe typu "udělej nám reklamu, je to undeground, musíme si pomáhat", ale u vchodu pak "jen zacvakej, tamto byl underground, ale tohle je byznys" je fakt nechutná. Jako nějakej kámoš, kterýmu já jednou zaplatím pivo, ale když jdem podruhé, on to nechce otočit. Příště už s ním do tý hospody nepůjdu... PÁNI, TO ZAS BYLO MOUDER :)

 

wuxia
15.06.2017 14:35

"Nó...nemá talent...nemá. Kuzma je támhle!!!"

 

Fenris 13
15.06.2017 14:06

Tak hlavně aby se pan domácí radši neodstěhoval, však víte co se říká: "V Českých Budějovicích by chtěl žít každý."

 

Valič
15.06.2017 14:00

"Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích", ovšem pozor "Teplé pivo je horší než studená Němka", tak jako tak "Chlast - slast". A tím bych tu diskusi asi uzavřel, než sem vtrhne pan domácí se slovy: "Hoďte na ně deku nebo je zabiju!". :-)

 
 

 

 

TOPlist