Last Hardrock Outsider

 

zdenos18.03.2018 19:32

to je stylová vytříbenost :) ale přece jen zůstanů u těch cukrátek :D

Já dneska valil KATAKLYSM a HYPOCRISY, ve druhé případě jsem kapelu vnímal spíš jako kulisu, celkem posloužila dobře i novější alba

 

DarthArt
18.03.2018 21:09

Megoš: Díky. Taky si myslím, že Black Jack je jeden z nejlepších. PRvním čtyřem albům musím dát všem 100 %, i když to možná bude zavánět nesoudností. Ale nemůžu si pomoct, Arakain byli tehdy prostě na světové úrovni :)

 

Davidoff z Moravy17.03.2018 20:53

Přiznám se, že poslední 3 měsíce byly pro mě, jako hudebního fanouška, dost vypjaté, fantaskní a monumentální. S každým dalším singlem jsem byl nadšen stále víc a jak se ukázalo, tak mé nadšení nebylo neopodstatněné. Já přestože jsem byl roky fanoušek Iron Maiden, tak jsem nakonec trvale před léty přešel k Judasům a nelituji tohoto rozhodnutí ani v nejmenším. Ono není vždy snadné být fanouškem této skupiny. Ve většině případů mladší lidi buď neví, nebo když už ví, tak mají blbé poznámky ohledně sexuální orientace Roba. Proto jsem teď absolutně nadšený, že se o Judas poslední dny a týdny tak mluví. Firepower brutálně znásilní bubínky a nedá vydechnout do posledního tónu včetně sóla Glenna Tiptona, našeho metalového krále. Never the Heroes je pravděpodobně textově nejsilnější písnička společně se Spectre. Další zjevný záblesk 80.let - No surrender mně připomíná Rock Hard Ride Free z Defenders of the Faith. V US je Firepower 2.nejprodávanější LP a u nás tomu nebude jinak. Drobnou výtku bych směřoval k Necromancerovi, který mi přijde mírně nadbytečný, ale rozhodně nenudí. Mé hodnocení: 7,5-8 b z 10.

 

Valič
17.03.2018 08:19

Martin byl přijat do Pestilence jako zpěvák a tu baskytaru mu Patrick vyloženě vnutil. Začal se na ni učit hrát půl roku před nahráváním debutu a Patrick, který měl už v té době za sebou patnáct let hraní na kytaru, mu ve studiu nabídl, že ty basové linky nahraje za něj. Na druhém albu původně hrát měl, ale kvůli ušetření času ve studiu to za něj opět vzal Patrick. Více informací třeba zde:

http://www.voicesfromthedarkside.de/Interviews/MARTIN-VAN-DRUNEN--7135.html

Správně by to na obalu desky být uvedeno mělo, ale podobných případů existuje plno, viz třeba první čtyři alba Kreator (na většině z nich nahrál Mille v podstatě všechno kromě bicích).

 

DarthArt
16.03.2018 23:35

Meres: Tak to souhlasím. Texty na Farau mi vůbec přijdou jako strašnej propad dolů...

 

zdenos16.03.2018 12:31

subeer: tak tak, je dobrá, a hlavně trvanlivá. Má takový pozitivnější, vzdušnější zvuk, a to mi sedí. Jen ať nahrávají i dál takováhle alba

 

Valič
16.03.2018 12:05

100% Vzhledem k době vydání a tehdejším podmínkám je až neuvěřitelné, jak se na téhle desce všechno povedlo (od samotné hudby přes relativně kvalitní texty až po zdařilý zvuk a obal). Na rozdíl od debutů ostatních českých kapel z té doby dokonce nemám výhrady ani k výběru skladeb. Je obrovská škoda, že je tenhle klenot už delší dobu nesehnatelný (když nepočítám použité nosiče, které se dají koupit za absurdní částky přes nějaké ty aukční stránky). Většině lidí, kterým tohle album chybí ve sbírce, by přitom bohatě stačil dolis té 2CD re-edice prvních dvou řadovek. Předpokládám, že náklady na jeho realizaci by byly minimální a pár stovek kusů by se ho určitě prodalo.

 

Subeer16.03.2018 09:20

Tehle kapela se mi s přibývajícím věkem začíná zamlouvat čím dál více. Nikdy jsem jí přímo neodepsal, nikdy přímo nepochválil, ale je to čím dál tím lepší. I toto album, kde bys kytaru pohledal, nevím, něčím mě to pořád baví a přitahuje, i když by teoreticky nemělo. Díky za zmíňku a recenzi, kvůli kterým jsem FF zase oprášil na příjemném a ničím nerušeném poslechu.

 

zdenos11.03.2018 13:30

taktéž přečteno jedním dechem. Přibližuje atmosféru doby, která je nenávratně pryč.:)

 

Stray
08.03.2018 06:08

Jde o "článek", u kterého se bude průběžně aktualizovat datum zveřejnění, ten bazárek je takové moje "kdyby měl někdo zájem stran té výtečné brazilské kávy". :-) Už jsem následkem zveřejnění dostal i výsměšný anonym ze Slovenska (zrovna tihle se maj fakt komu smát :-) haha), což napovídá, že to chlapce z Metalového Pole zaujalo.

 

Alda66607.03.2018 21:08

OK! A jsem mooooooc rád, že ho mám :-))))))

 

Kelly07.03.2018 20:54

Souhlasím s tím, že deska Společnost psů je nabitá nesmírně zvláštní nostalgickou, úžasnou atmosférou. Předchozí desky se mi zdají takové hrané silou ale nějak tam není vnitřní kouzlo. Tady to emocemi úplně přetéká. Jako by se kluci přestali uzavírat a hrát si na tvrdé ale úplně se otevřeli a nechali to ze sebe plynout. Ty Sudety a pohraničí začínají produkovat velmi zajímavé kapely.

 

Vatutin05.03.2018 17:55

... také to vidím na spíše na 6 - 7/10 ... deska mne zpět k BRMC nepřitáhla, uložil jsem si jí do paměti s poznámkou "ještě tomu dám někdy šanci" ... a po přečtení recenze to určitě zkusím. BRMC mne svého času hodně bavil a taky se považuji za velkého fandu Jesus and Mary Chain a vše co na ně odkazuje a navazuje mne zajímá :)

 

 

 

 

TOPlist