Last Hardrock Outsider


Diskuse ke článku : SODOM - Decision Day
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 

1 2 3 4 5 6

 

Meres
07.08.2018 16:58

Potvrdzujem, že ceny za tie Destructiony sú nehorázne vysoké. To si snáď robia kozy tí High roller records :(

 

Pekárek
05.08.2018 17:20

Já to od nich beru přímo, prihodíš k tomu pár věcí z akce a zaplatíš tak poštovné. Cenovou politiku našich distributorů nechápu, ale asi ani to nemají zadarmo a hudba je byznys na hovno.
Violent force musím mít:)

 

Valič
05.08.2018 17:15

Pekárek: Jenže Mad Butcher vyšel tenkrát samostatně pouze na kazetě a vinylu. Spolu s Eternal Devastation se objevil už na první CD verzi z roku 1988. :-(

Je sice moc pěkné, že High Roller Records vydávají plno kvalitních re-edicí méně známých kapel z 80. let, ale některá jejich rozhodnutí vážně nechápu. Proč třeba nezařadili na None Shall Defy od Infernal Majesty ty dva bonusy z předchozí re-edice? Vždyť to byly povedené skladby srovnatelné s těmi ze základní verze alba. Další věc jsou ty jejich přemrštěné ceny. Teď u nich třeba vyšlo CD Malevolent Assault Of Tomorrow (1987) od Violent Force a přes české e-shopy se nedá sehnat levněji než za 620,- Kč. Tu desku mám sice hodně rád, ale dát za ni třikrát víc než za klasiky od Slayer, Metallicy nebo Iron Maiden? A to se ani nejedná o nějakou luxusní edici (je to CD v klasickém plastovém obalu zasunutém v papírové krabičce). :-(

 

Pekárek
05.08.2018 16:56

Valič: jasně:)
Destruction neprožívej a dopřej si autentický zážitek fandů, kteří to tenkrát dostali nejdřív samostatně:)

Ono je těch faktorů samozřejmě víc. Něco jiného je přisypat singlové či japonské bonusy k desce, která měla být kratší, např. s ohledem na marketingové nebo technické důvody, a něco jiného, když je lp uzavřenějším uměleckým dílem. Vyniká to především u koncepčních alb. Třeba singlovka Shrine jako bonus k Abigail samozřejmě otravuje.:)

Lord: No jo, ale teď je máš zremasterovaný:)

Remastery: Jednička Running Wild mě překvapila nekvalitou původní nahrávky. Koupě dobového vinylu bude asi nutností.:(

 

Valič
05.08.2018 16:07

Pekárek: Nebo Persecution Mania a EP Expurse Of Sodomy. :-)

Neskutečně mě nedávno nasštvali High Roller Records, když vydali ta dvě EP od Destruction samostatně. Mad Butcher má necelých 19 minut, jsou na něm čtyři skladby (z toho jedna cover verze, jedna instrumentálka a jedna znovu nahraná starší věc) a na Music Records ho nabízejí za "lidovou" cenu 369,00 Kč. To minialbum přitom bylo součástí všech předchozích CD verzí alba Eternal Devastation. :-(

 

Pekárek
05.08.2018 15:46

samostatný disk s bonusy je super věc. Když k jedné desce přidat, tak jen to, co k ní organicky patří. Napadá mě jako příklad Kráska a Radegast a Sedm životů k Radegastovi:)

 

DarthArt
05.08.2018 13:05

Lord VILE: No tak pokud to jde na disk už v prvním vydání, tak to samozřejmě jo. To je bonus jenom filozoficky, jinak to patří normálně k desce.

 

DarthArt
05.08.2018 13:01

Valič: No právě, vypnout. Kazím si poslech desky tím, že už tři písničky od konce musím myslet na to, že ji bude potřeba vypnout. Radši ať dohraje poslední regulérní písnička a pak ať je ticho. Konec, doznívání zážitku, čas pro zpracování vjemů.

 

Lord VILE
05.08.2018 12:23

Bonusy: Dnes je už to takový trend od firem na tahání peněz, že vycházejí ty dema, živáky, nebo záznam ze zkušebny jako bonusy u reedic řadovek viz DEATH/RELAPSE REC.Velká většína těchto tzv. "bonusů" však již vyšla někdy samostatně na ofiko či fan-bootleg CD a LP... ASPHYX, DEATH, DECEASED, DEICIDE, CANCER, CARNAGE, IMMOLATION, MONSTROSITY, MALEVOLENT CREATION, NECRONY, PESTILENCE, PUNGENT STENCH, MORBID ANGEL...atd, atd.!

Ale pokud je ten bonus k aktuálnímu albu = bonusová nová skladba nebo cover, tak proč by nemohl být součátí jednoho CD.

 

Lord VILE
05.08.2018 12:03

Místo těch DISSECTION si prubni sehnat, nebo alespoň poslechnout tohle http://hyperionblacklion.bandcamp.com/ ...ty DISSECTION tam jsou dost znát + taky EMPEROR.

 

Stray
04.08.2018 17:58

A nebo firmy, které neexistují.

 

Valič
04.08.2018 17:28

Stray: Tam bude asi největší problém v tom, že autorská práva mají většinou firmy, které se v současné době metalem vůbec nezabývají.

 

Valič
04.08.2018 17:23

DarthArt: Mě to nevadí. Není přece problém to CD před těmi bonusy vypnout, což také většinou dělám. Jedinou výjimkou jsou případy, kdy jsou to kvalitní skladby ze singlů nebo minialb (třeba v případě Venom jsou to často lepší věci, než některé ze základní verze alba). Zbytečné mi naopak přijdou různé amatérské nahrávky ze zkušebny nebo nekvalitní záznamy koncertů. Zařazování bonusů na zvláštní CD považuji za zbytečné mrhání materiálem.

 

Stray
04.08.2018 17:13

DarthArt: Já bonusy, dema a rozšířené re-edice přímo nenávidím. Deska a za ní ... smetí.

Valič: Mám pocit, že Američané mnohdy pohotověji a lépe reagují na znovuvydání. Naprosto nejhůř naopak Češi, třeba první čtyři alba ARAKAIN už měla (dle mého) být venku dekádu a bylo by to pozdě. Platí to však i o těch menších jménech, co vydávaly alba na začátku devadesátek. Neskutečně sračkoidní přístup.

 

DarthArt
04.08.2018 17:05

Mimochodem, jak se stavíte k takovým těm rozšířeným edicím alb? Bonusy, demo verze apod? Já to úplně nesnáším - chci si pustit desku, ta nějak začne, rozehraje atmoséru, vygraduje a skončí. Přesně tak, jak to udělali muzikanti ve studiu. Když tam pak po regulérním konci začnou naskakovat nějaký druhý, třetí verze, dema, živáky, kecy ze studia apod. apod. apod., tak mě to vyloženě ruší zážitek z toho daného alba. Když už tyhle sběratelský materiály, tak prosím na bonusovým cédéčku, jak to třeba ke konci devadesátek chytře udělali Iron Maiden. Ale srát na základní cédéčko nějaký další věci mi vyloženě vadí. OK, jsou i výjimky - třeba "Sweetness" jako bonus na CD PARADISE LOST "Icon" je v pořádku, jenže tam to naprosto pasuje.

 

Valič
04.08.2018 16:58

Ta cena asi vychází z toho, že je to 2CD, a pokud se nepletu, tak The End Records sídlí v USA, a importovaná CD bývají většinou dražší než ta od evropských firem typu Century Media. Každopádně se jedná o jednu z největších klasik extrémního metalu. Řekl bych dokonce, že v rámci toho, co hráli, jde o nejlepší album vůbec. Momentálně poslouchám debut, který jinak moc neznám, a taky nezní špatně, i když tak dobrý jako Storm… asi není.

 

Stray
04.08.2018 16:42

To vím, že je to v nabídce Music records, ale já prostě odmítám dávat za CD přes 400,-Kč, zvlášť za nějaký album, které sotva znám a se kterým jsem v minulosti v době vydání nežil. Kdyby to bylo za 280,- tak to koupím.

 

Valič
04.08.2018 00:15

Stray: Storm... od Dissection jsem relativně nedávno koupil normálně od Music Records (je to 2CD verze, která vyšla u The End Records) a Album od Quorthona i Blood On Ice mají taky v nabídce. Teď jsem se díval, že skladem mají jen to posledně jmenované CD, ale ta ostatní by snad měla jít ještě objednat.

 

Stray
03.08.2018 23:20

Valič: Jasná zpráva, šéfe! Jak Abducted uvidím, hned to koupím. Dokonce bych koupil i Blood On Ice od Bathory, Album od Quorthona nebo Storm... od Dissection, kdybych to někde viděl, taky solidní námrd, dneska jsem to slyšel podruhý v životě a překvapivost, jak říkám milníky metalu 1995-2002 znám jak co, spíš znám Ameriku než Evropu, ale v letech 1985-1992 jsem neprůstřelnej!:-)

 

Valič
03.08.2018 22:34

Pekárek: Ale mě se Formulas líbí a v době vydání jsem to CD poslouchal dost intenzivně. Jen mi na něm prostě vadí ten trapný obal, nevyrovnaná produkce a naprosto zbytečné instrumentálky. Jinak jsem se teď dočetl, že v názvu alba je "zakódované" číslo 666 (obsahuje třikrát velké "F", což je šesté písmeno v abecedě). :-)

Stray: Jestli CD Abducted někde uvidíš, určitě ho kup, prodat ho pak můžeš kdykoliv. Momentálně se dá pravděpodobně sehnat pouze použité. Je možné, že někdy ještě vyjde nějaká re-edice, ale mám dojem, že Nuclear Blast se do vydávání svých starších titulů zrovna moc nehrnou. :-(

 

1 2 3 4 5 6

 

 

 

 

TOPlist