Last Hardrock Outsider


Diskuse ke článku : IRON MAIDEN - Senjutsu
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 

1 2

 

Jakub
25.10.2021 12:29

Autorovi článku doporučuji si znovu poslechnout skladby Death of the Celts a hlavně The Parchment. To jsou skladby, na které se nedá napsat recenze po 2 posleších, je potřeba je pořádně naposlouchat a myšlenka vyškrtnout tyto 2 klenoty z alba mi připadá naprosto absurdní.

 

anusAnubis
09.10.2021 03:34

proboha pod kolikama jménama tu postuje ten exot džudemort?!Pěti,šesti?Jednou česky podruhý slovensky ale jeho styl a neustálé opakování 9/10,9/10 je průhledný.Hodně pošahaný človíček:)

 

metalirium
30.09.2021 23:09

od albumu Dance of Death pre mňa charaktererizuje tvorbu IM jedno slovo…priemernosť….sklamanie a z úcty k legende 45%…

 

Tomáš
28.09.2021 19:21

Sorry, ale The Parchment je naprostá bomba, nechápu tu kritiku...
Album jako celek- 9/10, jedna u jejich nejlepších desek.

 

Stray
25.09.2021 17:13

Podle mě to má jinak než třeba my a metalový fans obecně. Ty vitamíny, co jej v tom pisatelství pohání sbírá na základě jiných mechanismů.:-) Řekl bych, že u něj velkou roli hraje domácí scéna a vždy aktuální hudba a stav scény, hodně to má asi propojený i se setkáváním s hudebníky a celkově v tom převažuje ta nutnost sociálních vazeb, to jenom odhaduji nevím, ale řekl bych, že jeho působení cítím nějak takhle. Já to mám samosebou jinak, s hudebníky se vůbec nepotřebuju setkávat a znát, ale zaručeně potřebuju vědět, když mi někdo řekne desátá skladba z Fear Of the Dark, že to je Judas Be My Guide a vybavit si všechny její parametry. Špulák v tom asi nemá ten prvek fandovství a nutnost encyklopedičnosti, zná u těch velkých kapel vlastnosti jejich tvorby a buď to v globálu bere a nebo ne, ale není tam v tom ten fanatismus za hrob.:-))) ...Řekl bych.:-)

 

Pekárek
25.09.2021 16:33

Jj, také si na to pamatuju.

 

spajk
25.09.2021 15:43

Před 25 lety dával Špulák v Bengu všemu, co znělo klasický pěknou sodu. Za to z nových kapel se posrával a hodnotil neadekvátně vysoko. Tenkrát jsem ho nemohl vystát. Dnes je mi volnej a jako recenzent už u mě davno ztratil kredibilitu.
Jestli teď dává Mejdnům devitku, tenkrat by dostali stěží čtyři a ještě by jim naložil v textu. Takovou váhu má jeho recenze. Je to k smíchu.

 

Stray
25.09.2021 08:38

Tak hlavně že seš s tou recenzí z novinek maximálně spokojen a že sis fundovaně početl. :-) V podstatě ti jde spíš o potvrzení tvého názoru nikoliv o nějakou četbu pohledů z jiné perspektivy, nemýlím-li se? Akorát nechápu, proč již neužíváš přízviska lord Džoudermort.

 

Vladimir Harkonnen
25.09.2021 08:22

https://www.novinky.cz/kultura/clanek/recenze-velky-hudebni-pribeh-iron-maiden-40372552

Tak ještě jednou ... zejména pro toho autora co si tu dal práci a sepsal to vážně pošahané pojednání o tom jak je ta deska strašně bídná, pěkně to seřadil do bodů, jako ve škole, nabádal tam Steva aby nám nedokazoval,že umí hrát, nebo tvrdil, že Maiden je kapela v první linii ... hmm po 50letech .. prostě samé pecky .... prostě 9/10 recenzentů a 9/10 posluchačů dává 9/10 a já již dlouho říkám, že tohle je nejlepší 9/10 album

 

Ancient_Mariner
22.09.2021 18:55

kuklač: S tym tvrdenim o vinyle musim suhlasit. CD sudit nemozem, ale Spotify je bieda, to vsak nie je ziadne prekvapenie.

Stray: Som na tom podobne. Spolu s IM moj hudobny vkus zaroven formovali napriklad aj albumy ako Scenes From A Memory, Six Digrees Of Inner Turbulence, Blackwater Park, Deliverance atd. a celkovo hudba, kde sa na to ide casto pomalsie a nie na prvu dobru. Aj napriek tomu mam ich 80s eru najradsej, ale zaroven mam rad aj Brave New World, AMOLAD a The Book Of Souls. Uznavam vsak, ze pre niekoho, kto bol odchovany prave osemdesiatymi rokmi, je to o niecom inom.

 

kuklač
22.09.2021 14:41

.....ináč banda metalová neviem koľkí z vás tu kupujú vinylky ale Senjutsu vo vinylovej podobe má oveľa lepší a detajlnejší zvuk ako cez cd alebo spotify....je dosť veľký rozdiel počúvať tento album. Odporúčam!!!

 

Hivris
22.09.2021 11:47

Stray: dík za doplnění, nemůžu s tebou než souhlasit:). Pár výjimek potvrzujících pravidlo by se u mě našlo, ale jinak to sedí. Snad díky oblíbenému doomu, blacku nebo i post-rocku mám tu hudební epiku v krvi a proto mi baví i Senjutsu.

 

MichalPuchovsky
22.09.2021 10:56

Vladimir Harkonnen - Džoudemort je už prý senilní - ak sa ti tak Senjutsu páči, tak to je predsa vynikajúce, užívaj si metalovú meditáciu ;) Ak IM potešili skalných fanúšikov, tak bomba. Ja si radšej ostanem pri debute a bude mi rovnako dobre ako tebe pri Senjutsu.

 

Stray
22.09.2021 09:53

Bere do ruky častěji druhý disk než první, tak to už je silná káva nejen pro Hooyu a jiné hatery, ale tak trochu i pro mne. :-) Pro vysvětlenou, nebrat ten můj post nijak zle, jen si s úsměvem pohrávám s představou, že IM dnes nabírají fans na místech, kde dřív neměli šanci.:-) Ono je třeba dodat, že Hivris nikdy nebyl posluchač takového toho melody metalového pojetí s kořeny v osmdesátých letech, nikdy nefandil IM a dalším generačním souputnikum, nic jako Heavy, speed, power se v jeho fonotece nenachazelo. Takže písně anglosaskych bardů fungují lépe. Pro mne ta kapela sice nabrala s melancholictejsim rázem skladeb novou dimenzi, ale zároveň oproti klasice dvě ztratila. Momentálně považuji za nej skladbu The Time Machine i s tou irskou dupačkou, která baví.

 

Majk
22.09.2021 09:09

Hivris: myslím, že ten popis a přirovnání si trefil naprosto přesně. A pokud k tomu jeden přistoupí tímto způsobem, pak asi musí být spokojen.

 

Hivris
22.09.2021 08:48

Koukám, že budu asi jeden z mála, který bere do ruky mnohem častěji disk č. 2. Mně ty rozmáchlé Harrisovi kompozice dokonale sedí, takhle výpravné a atmosférické skladby bych od IM nikdy nečekal. Cítím z nich tradici anglosaských bardů a středověkých balad. Ale dokážu pochopit, že zrovna tohle je pro letité fanoušky IM asi moc velké sousto.

 

Majk
21.09.2021 20:48

Přestože můj názor na desku už jsem dal najevo dostatečně, líbí se mi jak za nahrávku a její kvalitu hodně z vás bojuje. Dává mi to prostor poslechnout si jí třeba trochu jinou optikou. Rád si poslechnu odlišný názor, zkusím si to přechroupnout a dívat se na to z druhé strany. Netvrdím, že se nutně musí něco změnit, ale proč to nezkusit.
A jak psal J.Rose a i další z vás - hudba je především o pocitu, jak to kdo cítí. Všechno ostatní jsou vlastně jenom "řeči".
Oceňuji každopádně na 100%, že valná většina vás tady dokáže napsat názor jasně, v klidu a bez urážek. To je dnes v "anonymním" internetovém světě už opravdová vzácnost. A proto se tady tak dobře čtou nejen články, které mají vysokou kvalitu, ale i většina diskuzí pod nimi.

 

Vladimir Harkonnen - Džoudemort je už prý senilní
21.09.2021 17:24

no to je dobrá šleha … 5/10 … to na CD dostal Virtual … a …. co třeba 4/10 … to dostal X-factor … nebo ještě níž … navrhuji prohlásit Senjutsu nejhorší nahrávkou IM .. bude to vyhovovat ? :):) … dobře jsem se k večeru pobavil, dobře.

 

MichalPuchovsky
21.09.2021 11:33

Súhlasím s recenziou, len by som išiel s hodnotením nižšie, tak na 5/10.

 

Santrik
21.09.2021 07:09

Po prvom vypočutí som bol tiež dosť v rozpakoch,ale nenechal som sa odradiť album som vypočul niekoľko krát a začalo to krásne rast.Ja v podstate nemám problém zo žiadnou skladbou album dokážem bez problémov počúvať od začiatku do konca ani dlhá stopaz mi niejak nevadí i keď súhlasím s tým ze niektoré skladby sú zbytočné pretiahnute. Ú mňa absolutna spokojnosť IM nám opet predkladaju výbornú porciu hudby. 8,5/10

 

1 2

 

 

 

 

TOPlist