Boomer Space


Diskuse ke článku : OLYMPIC - Kaťata
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 

1 2 3

 

Pekárek
07.04.2022 23:58

https://www.supraphonline.cz/album/681817-asi-se-mi-nebude-chtit#utm_source=newsletter&utm_campaign=SO_220406_Holecek_Cesty_Jednu&utm_content=SO_220406_Holecek_Cesty_Jednu&utm_medium=SO_220406_Holecek_Cesty_Jednu

 

Otakar B u r e š
30.01.2021 21:47

Tak musím zprvu říci, že jsem ,,byl"" velkým fandou skupiny. Dosti velké množství jeho písní si i zazpívám. K Petrovi mám velkou úctu a obdiv, neboť jeho tvorba vykazuje mimořádnoua kvalitní plodnost.Stejně vysoko hodnotím i další muzikanty skupiny, předně Milana Brouma. Žel jak čas jde, jsem tak trochu zklamaný. Rozhodně si Kaťata nekoupím.Slyšel jsem vzorky skladeb. Mám pocit, že jsou tam dobré pasáže, ale nelíbí se mi ani kvalita nahrávky. Je to jen můj subjektivní názor, který si dovoluji vyjádřit a pochopitelně ho nikomu nenutím.Jsem sice jen amatérský muzikant, s určitou vlastní tvorbou i několika vydanými CD. Pokud by měl někdo zájem, zašlu za velmi přijatelný obnost a přijmu i kritiku.

 

Stray
27.12.2020 00:01

Kelly: Dík za názory. Hlavní je hned prvníma větama recenze neodradit čtenáře od četby. Okrasné věty nemají smysl. První odstavec nemusí být nutně nejlepší v článku, ale neměl by být nejhorší. U nás to funguje tak, že když se mě něco nelíbí, doporučím autorovi změnu, ale o výsledku se už rozhoduje sám. Kdyby Pekárek řekl "zachovat", zůstane to tam. Sám se také občas ptám, jak co vidí u mého textu, bohužel se tak děje až po zveřejnění, přesto - zajímá mne to a konkrétně na něho i na Dartha dám.
Arogance - pokud se o ní vůbec dá mluvit, nebyla nikdy použita bezdůvodně. Chci zápal, kvalitu a úspěch/popularitu webu, ne píčoviny jako vliv a osobní důležitost. Co si o mě kdo bude myslet je až za kvalitou webu. Někdy je nutné říkat nepříjemné věci - odchozích nelituji. Lidi, kteří by kvůli vlastní namyšlenosti a osobní důležitosti zničili oblíbený web mě neschází, ať už se na něj koukali zevnitř nebo zvenčí.

 

Kelly
26.12.2020 23:10

Pekárek: Ruku na srdce - v tomto odstavci si teprve hledal slinu a tu dynamiku recenze - velmi složitý zamotaný odstavec. Dobře, že to Stray s tvým svolením vyhodil. Takto je tvoje recenze na Kaťata skvělá - píšeš fakt dobře, hudebním srdcem, jen tak dál, chlape :-)

Stray: Ruku na srdce - cit pro text máš, o tom žádná. Někdy mi připadáš trošku arogantní ale jasně chápu, o co ti jde a mnohdy to nejde jinak. Ale cit hudební i písmáckej máš. Vybrušuj ho a kolmo nahrávej na hrotové útočníky, kličky a parádičky góly nepřinesou :-)

 

Stray
26.12.2020 10:29

Není nač čekat, zveřejním to už teď, autor s tím souhlasí. Pekárek tím nultým odstavcem chtěl vyjádřit především respekt ke kapele, jejíž fungování zahrnuje ohromnou propast času, prakticky věky během kterých se střídaly, stárly, různě se měnily nebo dokonce umíraly generace fanoušků. Mě se zdálo, že bez tohohle vysvětlení to z toho nikdo nevyčte, ani já jsem to tak nevnímal a zdálo se mi, že to recenzi hned v úvodu zabrzdí, že tím nicneříkajícím přežvykováním ztratí švih, a tak jsme ten úvodní odstavec recenze OLYMPIC vypustili, zde je. Číst jen po odmyšlení si těchto vysvětlivek.

NULTÝ ODSTAVEC RECENZE OLYMPIC:

Mám psát něco o okamžitém nástupu nevolnosti při zvnitřnění půl století lidské existence?:-) Nebo o finální etapě, či dokonce terminálním stádiu tvorby? Popř. snad něco o respektu k profíkovi, který nepřestává pracovat? Co takhle pár slov o muzice, výhradně o muzice? Brutálně oddělit letitý kontext. Jsme na ostřejším webu, takže řeznickou sekerou? Obávám se, že to není možné, ale budu se snažit, abych příliš neplkal o koketování s něčím (začíná to na „m“ a končí na „l“), o čem mlčí i tisková zpráva.

 

Alda
26.12.2020 09:35

Mou reakci na tuto hodně dobrou desku jsem nechal trochu "uležet", poslechům - mám jich za sebou kolem třiceti - jsem věnoval čas i různé podmínky (hi-fi, sluchátka, auto) a v podstatě to slyším stejně jako Pekárek, čím mu tímto děkuji a chválím ho za super recenzi - a jsem zvědavý na první nevydaný odstavec - nevěřím, že by to bylo tak hrozné :-)
OLYMPIC poslouchám aktivně cca od roku 1983, a znám celou jejich tvorbu. Nová deska je trochu jiná, a přece jen je to typický Olympic, a ta "tvrdší" podoba mi vůbec nevadí, právě naopak. Za mě 85-90%, neb nevím proč mi nesedla skladba Erika, za nejlepší považuji Pálím tvář a Kaťata. Textově mi Kaťata vůbec nevadí, text si napsal Petr Janda a evidentně v něm shrnul své životní zkušenosti a je to třeba brát trochu s nadhledem :-) Obal je za mě taky OK, a oceňuji i diskuzi, kde Ti, co jsou proti (Martin) to napsali věcně a hlavně bez vulgarit, a zároveň trochu nerozumím těm, kteří to vůbec neslyšeli (případně max. 1 song) a mají potřebu se vyjadřovat.

 

Pekárek
24.12.2020 13:06

Kelly: vždycky potěší, když to někdo slyší podobně, díky.

 

DarthArt
23.12.2020 23:59

Kelly: Taky jsem to dneska vzal do ruky, nahodil jsem tam ale "Transilvanian Hunger" :):)

 

Kelly
23.12.2020 23:52

Pekárek: Recka super, dobré vystižení současného rozpoložení Olympiku. Z desky je cítit, že je to spolu baví, čím více poslechů, tím lepší pocity. Pálím tvář už dávám na jumbo. Jen tak dál, hoši.

 

DarthArt
20.12.2020 12:59

Stray: Sice vůbec nevím, o čem píšeš, ale tuším, že to asi bude nějakej fotbalista, co dává hodně gólů...

 

Stray
20.12.2020 12:34

DarthArt: Tak se nerozptyluj a bomby to jak Harry Kane, když v dresu Spurs nacupitá po těch svých baleťáckých špičkách a řízne to doprostřed brány, někam na místo kde stojí brankář, a stejně to tam prorve, zúročí to!:-)

 

DarthArt
20.12.2020 12:29

DarthArt se nezalyká, DarthArt se celý víkend válí. Sbírá síly, ale už se to začíná chvět, už začínají praskat kry v Sognefjordu a mniši v Lindisfarne se začínají třást neovladatelnou hrůzou. Začíná mrznout, oudy se lámou od blizárdu a Gruttle Kjelsson nasazuje na hlavu vikingskou přilbu .... něco se chystá !!!

 

Stray
19.12.2020 21:42

Jsou dva druhy lidí, ať už se to týká sportu nebo kterékoliv tvůrčí činnosti - ti co potřebují tlak (termín, málo času, velká očekávání okolí - zkrátka nutnost nepohody, žádný kafíčka, žádný ono se to někdy, samo, nějak) a pak ti, co jej právě nesnášejí a mohou pracovat pouze v klidu a nenuceně (kafíčka, pohodička, času dost), jinak to vzdávaj. Zjišťuju, že já patřím mezi ty první.:-)

 

Stray
19.12.2020 20:10

Máme stále nesmírné rezervy.:-) Já vím, že se Darth při četbě těchto mým myšlenek doslova nervózně zaliká. Holt pocházím spíš ze sportovního prostředí než kulturního a bonvivánského -> z toho vychází nutnost vytvoření tlaku a z toho plynoucí co nejlepší výkon za co nejkratší čas.:-)

 

Pekárek
19.12.2020 19:58

To by bylo pro potřeby CD každopádně do šuplíķu.

 

Stray
19.12.2020 19:57

Usiluju o to, aby každý den v týdnu pokryl jeden "muž/stroj", pisálek co bude mít kvalitu, výkonost a vytrvalost, když to převedeme do fotbalové tématiky, tak aby v pravém obraném obdélníku West Hamu byl u balonu vždy první "CUF5", tedy Vladimír Coufal. Prostě Pekárek vždy ve středu článek jako víno, nekompromisně by to tam namrdal, DarthArt vždy v sobotu to samé, aby byl na každém postu nejlepší možnej borec a jel jak stroj, týden co týden a stále lepší a lepší článek, aby v tom byla ta efektivita Ronalda a výkon na hranici lidských možností.:-))) Až budou takto pokryty všechny dny vždy jedním borcem a pojede to strojově třeba dva roky, tak řeknu: Máme STOP STAV! Dřív ne. :-)

 

Stray
19.12.2020 19:32

S úvodním výstřelem k DT teď fakt počkej. Jedině, že bys to celý pak zvládal psát týden co týden album po albu a ještě k tomu glosovat aktuální hudbu (tedy dohromady tak 2-3 články týdně), což nepředpokládám. :-) Já měl na ten debut CORONERU taky asi hodinu a půl od oznámení Dartha a Hivrise, že na pátek a na víkend články nebudou, okolo večerních zpráv článek nebyl, neexistovala ani myšlenka že bych to měl jako psát a ráno to šlo ven. Jako ale tímhle rychlokvaškovým způsobem se fakt pracovat nedá. Sorry.

 

Pekárek
19.12.2020 14:04

Jj, úvodní výstřel k DT....:)

 

Stray
19.12.2020 11:50

Pekárek: Ale já bych byl docela rád, aby jste se do toho KINGA DIAMONDA zapojili, tedy ne všichni, ale ty aby ses zapojil.:-) Přeci jen si uvědomuju, jaká to bude šichta. Není to náhodou už rok, co sis vyhlédl zpracování řadovek DREAM THEATER? IRON MAIDEN mě vysajou do léta, pokud tedy přežiju jarní průběh mračny covidu. Do éry od debutu po Fear of the Dark se těším, ale dál už fakt ne, asi bude muset někdo přežít postoje jako 40% pro X-FACTOR či Virtual XI, 50% pro Dance of Death atd. :-)

 

Pekárek
19.12.2020 00:52

Melounek: Čau,:) nebudu, netroufám si na to, odvařilo by mě to po všech stránkách. Musel bych jít znova do pramenů, není čas. Nejtěžší jsou ale vzpomínky. Zjistil jsem, že to už nemám sílu ani glosovat, když to psali na Metalforever.
Kluci tady odvedou dobrou práci. Možná jednu desku. House of God má dobré téma...:)

Martin, Honza: Je fajn, že to tak vnímáte. Jukněte na toho Vlčka. Možná to chtěl hlavně podpořit, ale napsal to fakt pěkně.

 

1 2 3

 

 

 

 

TOPlist