Last Hardrock Outsider


Diskuse ke článku : GRAVE DIGGER - Fields Of Blood
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 

1 2

 

ReverenD Bob
19.06.2020 16:46

Kdyby náš kapitán ještě jednou stočil kormidlo a doplachtil někde na dostřel k Port Royal apod., tak si "ucvrknu" štěstím... :-)

 

Stray
19.06.2020 13:04

Je to náš kapitán! Pod vlivem tří úspěšných zkoušek během letošního jara a nově nabyté chuti do učení, stejně jako chuti po legendární muzice RUNNING WILD, zde přísahám, že se ve volných chvílích mezi psaním a poslechy budu učit na stará kolena Němčinu a to by bylo, kdybych to nedal. Cítím, že tam potřebujou trochu povzbudit.:-)

 

Prowler80
19.06.2020 12:41

Arciť! Rolf jest sedmým převtělením samotného Klause Störtebekera.

 

Stray
19.06.2020 12:19

To se mi snad ani nechce věřit, že by ta deska Excalibur byla tak dobrá, když ta titulní skladba je fakt děsná.:-)

Kasparek není namachrovanec typu Malmsteena ani pózer typu Coverdalea, to je přeci Kapitán, ne!? Také mám jasno.:-) Ještě před rokem jsem ve sbírce nikdy nepřipustil nic novějšího než Black Hand Inn, ale nedávno jsem musel vzít na milost prakticky 22-25let od vydání i Masquarade a Rivalry, to nejsou úplně špatné desky.

 

Imothep
19.06.2020 11:29

V pohode, ja nemam vubec zadnej problem s prvnimi alby RW(mam je nakonec vsechny na originalech - az do roku 1998), ale ten skutecnej peak jejich tvorby je pro me obdobi 1988 - 1994. Narachana jmena jsou mi fuk, hodnotim obsah a tam mam jasno :o)

Takovejch kecu o povaze "tech druhych"(proc hledat chybu u sebe, jakozto hlavniho protagonisty a mozku, ze) jsem za ty roky slysel mraky(Coverdale, Malmsteen, a mnozi dalsi egari) a duvody byly mnohdy znacne jine a tocily se spis kolem "demokracie", financi, fer pristupu k ostatnim, atd atd :o)

 

Stray
19.06.2020 11:01

Kasparek nezpochybnil hudební vklad svých spoluhráčů, ale pouze řekl, že za častými změnami sestavy v devadesátých letech nebyla jeho nátura, ale povaha druhých. Hm, aha ty jsi zas příznivcem těch jakoby nařachaných jmen typu Jorg Michael a tak, já se spíš řídím zkušeností, že když ta kapela nahrávala první tři alba v letech 1984-87, tak kolem sebe Rolf neměl žádnou hudební celebritu a přesto ty fošny zní skvěle a mám je radši než celý jeho devadesátky se všemy jeho cinkrlaty a jakože ultra-power jmény, které se snad mohou ucházet i o účast v sestavě něčeho tak velkého jako Stratovarius (jakože fakt ironie).:-)

 

Imothep
19.06.2020 10:12

Excalibur je samozrejme ZDALEKA nejlepsi deska Grave Digger, a to i presto, ze Uwe Lulis nepatril k nejlepsim "solakum", kteri u hrobniku pusobili. Jenze tady si vsechno proste sedlo, skvele hity, vynikajici riffy a napady .... a ten zvuk, ta produkce, to je proste mnamozni! Obzvlast zvuk doprovodnych kytar me i dnes zveda ze zidle, jak je skvely!

Stray 18.06.2020 11:55 .... tak tohle jsou ze strany Kasparka klasicke "vyhovorky", bez vsech jmenovanych by ty skvele desky neznely tak jak zni, cehoz je vlastne dukazem tvorba RW nejpozdeji po roce 1998, kdy uz to mel na starost pan "mistr" sam a podle toho to taky vypada - instantni stokrat omletej a davno prezitej model, vcetne automatickeho bubenika.

 

horyna
19.06.2020 07:44

Ze zvědavosti jsem obě zmiňovaná alba včera krátce otestoval na YT. Bohužel, ale už to se mnou ani nepohnulo. Spíš opačně. Dvacet let je zkrátka u některé muziky hodně dlouhá doba, vývoj nezastavíš. Vůbec nechápu, co se mi na tom mohlo tenkrát líbit :-) Ale nebudu je pomlouvat, páč chápu, že každý má své příznivce.

Kauza Running Wild: tak tihle němčouři mě zasáhli daleko víc a o nějakou jednu dekádu dřív. Jako děcko/klučina jsem si od nich přehrál Under Jolly Roger od kohosi na kazetu. Nechápal jsem z úvodní vřavy, pouštěl jsem si to pořád dokola. Port mě úplně obešel, ale nejvíc se mi vždy líbila dvojka Death or Glory a Blazon Stone. Pak už nic. Dnes si je pustím max minutu z prvních cca. pěti skladeb pro ukápnutí slziny. Ta doba je dávno pryč, ale bylo to nádherné. Nepopsatelné kouzlo nového, neznámého a jen těžce sehnatelného. V době sametové revoluce a těsně po, jsme hltali naprosto všechno, i ty největší kanáloviny.

 

zdenos
18.06.2020 20:07

je to s nimi jednoduché: Lulis a Manni Schmidt, zmíněné desky za 85-90%

1. Knights of the Cross
2. Excullibur
3. Tunes of war
4. Rheingold

a z nových pecek jak říkal Pekárek už někde - Clans will rise again (skotský revival, povedené), a Clash of the Gods (antické Řecko, a Ritt v životní chvilce). Zbytek osciluje mezi průměrem a lepším průměrem, páč jen magoři jako RAGE, MOTORHEAD jsou schopni vydat více alb než Hrobníci

 

Stray
18.06.2020 19:31

Excalibur a Knights Of the Cross budu muset někdy prozkoumat (někdy u mne znamená třeba po víkendu), svého času jsem měl rád album The Reaper, k těm prvním deskám jsem se dostal až zpětně, myslím že právě The Reaper (1993) byla úplně první deska, co jsem od nich slyšel. S RUNNING WILD jsem měl mnohonásobně intenzivnější vztah, dokonce na přelomu let 1989/90 to byla má nejoblíbenější kapela vůbec a Death Or Glory taktéž absolutní vrchol. Začal jsem asi rok před tím s albem Under Jolly Roger, pak přišel Port Royal, kterej jsem měl na kazetě spolu s MANOWAR - Kings Of Metal, no a pak Death Or Glory, následovali první dvě na nahrané kazetě z burzy to už bylo někdy na jaře 1990. Líbily se mě ty první dvě desky RW prostě o něco míň, ale na druhou stranu víc než pak GRAVE DIGGER, kterej byl u mne vždy spíš okraj.

 

Fenris 13
18.06.2020 18:01

horyna:Excalibur a Knights řadím hned za debut. Opravdu skvělá alba.

 

down
18.06.2020 17:21

Na nějaké Polské stanici kdysi vysílali pořad, který se jmenoval "Klub Stereo" (pokud mi paměť slouží). Napřed šumění v levém a pravém kanálu a pak znělka ...Diabolic Force od Running Wild! Totální nářez :) Prostě první dvě desky jsou masakr, pak mě směr který nabrali přestal zajímat.

 

horyna
18.06.2020 16:35

Grave Digger reprezentují muziku, kterou zrovna moc neposlouchám. Staré desky neznám a o nové nemám zájem, ale bylo období (power období:-) - konce devadesátek, kdy jsem na nich celkem ujel. Excalibur a Knights se mi hodně zamlouvali. Nevím jak si tyhle desky stojí u fans v kontextu celé jejich discografie, ale intuitativně soudím, že patří k té lepší polovině.

 

Alda
18.06.2020 14:21

Fenris 13: tak to jsi byl zasvěcen luxusně, neb obě dvě desky jsou TOP a slyšel jsem je za těch 35 let od vydání minimálně tisíckrát!
U mě byly první dvě kapely, které mě nasměřovaly k této hudbě IRON MAIDEN a SAXON, konkrétně Piece of Mind a Crusader, a byly to originálky kazety dovezené z Maďarska :-)

 

Fenris 13
18.06.2020 12:18

Jo, tohle číst zamrzí. O to víc, že RW byli spolu s Helloween mými metalovými "chůvami" :-) Jericho a Branded And Exiled byly první nahrávky, které jsem na bráchových kazetách točil furt dokola.

 

Stray
18.06.2020 11:55

Četl jsem nedávno poměrně aktuální profilový rozhovor s Kasparkem a úplně jsem ho chápal. Ne však v pojetí nových nahrávek, které odbývá neskutečně, ale v tom, jak moc mu dalo práce v rozmezí let 1990-2005 kapelu udržet v chodu. Všeobecně je brán za diktátora, ale ve skutečnosti všemi personálními změnami prakticky jen hasil spory mezi nejrozličnějšími problematickými spoluhráči. Ten nesnášel toho, další dva zas onoho a tak to prej šlo furt dokola, je jedno zdali šlo o namachrovanýho pozérskýho Anglána Finlaye, Motiho utrápeného osobními starostmi, ambiciozního avšak prospěchářského Axela Morgana, druhořadého bicmena ACčka, Smusczyckiho nebo Thila Hermanna, smůla, že mu to všechno fakt věřím.

 

Fenris 13
18.06.2020 11:45

Je fakt, že cokoliv od Gates To Purgatory po Pile Of Skulls strká většinu Hrobnické diskografie do kapsy, no a na Under Jolly Roger a Death Or Glory jsou nedostižné. O to víc mně mrzí, kam Kašpárek RW dovedl, zatímco Boltendahl si udržuje minimálně slušný průměr.

 

Prowler80
18.06.2020 11:30

Naprosto souhlasím s příspěvkem o devět let mladšího kolegy Fenrise i příspěvkem Strayovým, byť v případě tohoto alba jsem schopen akceptovat všechna hodnocení v koridoru 50% - 80%. Cokoli pod jest fanatickou nenávistí, cokoli nad nekritickou adorací. Jen bych poprosil o nápravu faktografické nepřesnosti. Album GD natloukl Kniep poprvé, na předchozích dvou albech obsluhoval klávesy. Před ním bylo lze možno předlouhých 22 let za soupravou bicích popatřiti na Stefana Arnolda, jehož hráčské dovednosti pamětníci poprvé zaregistrovali na debutu frankfurtských Grinder.

 

Stray
18.06.2020 11:23

Ale ani nikdy nebyli tak dobří jako svého času RUNNING WILD. Celou dobu jsem chtěl dát 70%, ale poslední dva poslechy mě už spíš otravovaly. Novinku GRAVE DIGGER jsem měl náhodně možnost koupit digipack za 200,-Kč, tak jsem to na blind udělal, úplně nelituju, ale kdyby to někdo chtěl za stejnou cenu, tak mu to prodám.

 

Fenris 13
18.06.2020 10:10

Tak to bych rozporoval, Hrobníci nikdy nepadli do tak zoufalých sraček jako Kašpárkův pirátský koráb... Novinka není špatná, byť na stylově obdobné Knights Of The Cross či Excalibur nemá. Proti Strayovi bych přidal tak 10%.

 

1 2

 

 

 

 

TOPlist