Last Hardrock Outsider


Diskuse ke článku : SABATON - The Great War
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 

1 2 3 4

 

Avram
06.08.2019 14:21

Kdyby mi bylo 16, asi bych chtěl poslouchat něco, co není tak přiteplené, změkčilé nebo dementní jako to, co poslouchají maji teenagerovští vrstevníci. A aby tam bylo aspoň trochu toho rebelství. Což by asi metal splňoval (na marketingová kouzla jak přes kopírák stejná jako u popíků nehleďme).
Jenže. Iron Maiden, Judas Priest, to jsou dědovo vrstevníci a zásadní alba vydali před 30 lety. Hammerfall jsou jako moji fotrové. Sabaton, Powerwolf, Nightwish, no, pořád jsou to spíše moji fotrové než starší bráchové, ale dejme tomu… No jo, ale vždyť oni už ty zásadní alba taky mají dlouho za sebou… Tak že bych šel do nějakého blackmetalového undergroundu? Těžko. Nebo bych byl totál retro?

 

Stray
06.08.2019 14:19

Staršího sourozence nemám, všichni děti v příbuzenstvu byli mladší, nezastírám, že mne tahle pozice nikdy neseděla. Jsem ten poslední, kdo by chtěl někoho vést.

 

racik
06.08.2019 13:34

No vidíš, a mě k metalu přitáhla zrovna starší ségra :), která přinesla domů Iron Maiden. Pak ještě přinesla Sepulturu a Napalm Death, to už se jí sice nelíbilo, ale začalo se to líbit mě. A až teprve potom jsem se začal paktovat ve škole s lidma, co poslouchali metal.

 

Stray
06.08.2019 12:59

lukáš: "Pokud dnes jedinec nemá nikoho, kdo by mu poradil..." no za naši školních let, to byli z 99,9% kamarádi, díky kterým si člověk vybral hudební směr, žádný starší příbuzný nebo snad fotřík, ale prostě kámoši, se kterýma se hrával fotbal, hokej, tenis. Můj táta je v podstatě introvert milující klid a krátce střižené vlasy nezasahující přes límec, vlastně ho rozruší i když na něj někdo intenzivně mluví :-), tam se o zděděných sympatiích k hudbě tohoto druhu vůbec mluvit nedá, byť je stejný ročník jako Tony Iommi nebo Ozzy Osbourne. Já si prostě vůbec nedovedu představit, kam bych se ubíral, nemít kolem sebe v okolí na sídlišti asi tak cca deset vrstevníků, kteří jeli v metalu. Možná bych poslouchal PET SHOP BOYS. .-) To že plno dětí dnes kamarády ani nemá je zas otázka na psycho-sociální vývoj společnosti.

 

lukáš
06.08.2019 11:06

To Avram :
Seven - Kirk Běhunek - výborný kytarista, bohužel neměl od boha dán skladatelský talent. Absolut deafers na tom byli stejně. Dymytry - slabé desky, ale skvělý marketing, kapela oslavuje své fanoušky jako dymytry rodina, perfektně zvládnutá pódiová prezentace, ledky, ohně … Airbourne - pro mě osobně kapela , která šlape..Bohužel Ac Dc jsou jenom jedni. Originál je lepší.

Já si spíše pokládám otázku, pokud dnes někdo začne poslouchat metal, které kapely ho zaujmou ?? Rodiče poslouchali tu a tu kapelu ..Ale pokud jednotlivec neměl nikoho " kdo by mu poradil !, která kapela bude ta pravá ??!! Možná třeba právě Sabaton !!

 

Avram
06.08.2019 10:05

Teď budu machrovat jako profesionální kartářka v televizi, ale fakt píšu pravdu. Když jsem viděl Sabaton v Plzni jako předkapelu Helloween, věděl jsem, že půjdou rychle nahoru. Tam měla moje předtucha ještě vysvětlení, protože se líbili i mně. Když jsem v poledne na prvním ročnímu Metalfestu viděl Powerwolf, taky jsem věděl, že půjdou nahoru. Když jsem viděl, jak se marketingově snaží Dymytry, taky jsem věděl, že půjdou nahoru (i když mně tyto kapely neměly nic extra co nabídnout). Věděl jsem v době, kdy měli 20 fanoušků na bandzone, že se prosadí Trautenberk (a tady mě opravdu nikdo nemůže podezírat, že by se mi líbili).
Zároveň, když jsem viděl jiné kapely, co se zázračně pravidelně objevovaly na turné po boku větších kapel nebo na velkých festivalech (Absolut Deafers, Seven, Chai, Narrtu a plno dalších), věděl jsem (při vší úctě k nim), že nahoru nepůjdou.
A taky jsem se párkrát spletl. Nenapadlo mě, že se prosadí marketingový chemický protlak Amaranthe, čekal jsem, že třeba Harlej s novým zpěvákem půjde nezadržitelně ke dnu. A fakt bych ani náhodou nečekal růst Traktoru.
Ale stejně si myslím, že ty kapely, co šly nahoru, prostě někde ten úspěch, který lze občas i přes závan průměrnosti jakýmsi šestým smyslem rozeznat, v DNA mají.

 

DarthArt
04.08.2019 11:32

To video potvrzuje moji domněnku, že hudbu SABATON nebudu nikdy poslouchat, ale že jsou to velmi sympatičtí chlapíci.

 

Stray
04.08.2019 10:00

Tady pro názornost dokumentík.

https://www.youtube.com/watch?v=SKBuIgXVykM

 

Prowler80
03.08.2019 14:08

Má pravdu, Jirka Kornů je pro mne též skutečným kultem.

 

Stray
03.08.2019 13:20

Hele Lukáši, nic proti, ale můžeš si ty svoje příspěvky plné dohadů a plácání pátého přes deváté nějak autocenzorsky vyhodnotit a dospět k názoru psát sem co nejmíň? Díky.

 

lukáš
03.08.2019 11:05

...Poslední kultovní desky ?? - :

Hammerfall prý zachránili heavy metal !! Já nevím. Legacy of kings už je kult .. Mě se Hammerfall nikdy nelíbil !! Podle mě poslední kultovní desky měli Korn a Slipknot. I když je neposlouchám. Co se týká kultovních desek, tak například mě přestalo bavit album Citronu Radegast.

 

josef
03.08.2019 07:03

Stray: Ono taky je taky těžký nahrát v rámci heavy metalu nějaké zásadní album to se už nikomu nepovede. Sabaton to je mix Accept a skvělého marketingu. Jasně za chvíli vyprodají Eden a tady mají největší pozici o tom žádná.

 

Stray
02.08.2019 19:02

Josef: Ano, dík. Ta deska je v podstatě silná! :-) Už jsem rozpaloval uhlí a otáčel rožněm, ale nešlo to, nešlo! :-)

 

Vatutin
02.08.2019 18:48

jo ja jsem v pohode, presne takhle jsem to myslel a “skatulku” pouzil nicmene jednim vojem jsem kouknul a Lukas to videl jinak, tak jsem to doplnil

 

lukáš
02.08.2019 18:46

Novinky z česka !! :
Vyšla první knížka o Angusovi youngovi a další o Mercurym - opět další neznámé věci !! Už se moc těším na čtení !!

 

DarthArt
02.08.2019 18:34

Ale zas ty škatulky jsou potřeba - velice jednoduše člověka nasměrujou, co zhruba kapela hraje. Pak už si to rozhodne sám, podle poslechu. Myslím, že ta nechuť ke škatulkám je hlavně kvůli pitomcům, co pózujou, že "poslouchaj jenom black metal" a jak je tam něco z death metalu nebo doom metalu, "jsou to pozéři a křesťanské piče". Tak kvůli takovejm volům, co se identifikujou podle nějakýho hesla a ne podle vlastního mozku. Jinak je to samozřejmě skvělá pomůcka.

Ty jo, to jsem zase radikální. Ještě že to nikoho nezajímá :):):)

 

josef
02.08.2019 18:24

Stray: Díky za skvělou recenzi, ta mě potěšila není primárně negativní a to je dobře.

 

Vatutin
02.08.2019 18:21

hele Lukáši - ja jsem chtel jen popsat o jake priblizne hovorim muzice a ze ji moc neposloucham. o nic neslo, napr. oznaceji speeeeed metal jsem i doprovodil usmevem, pac i v době follow the blind mi pripadalo humorny, natoz dnes. to posledni co mne zajima je nejaka skatulka

 

lukáš
02.08.2019 16:50

To Martin :
Možná nejde přesně o power metal, ale třeba groove , space … Pokud neznám kapelu , tak to taky mám jako vodítko !! Ale třeba o Metallice se píše jako o thrash metalu, přitom už i deska Master nemá s thrash nic společnýho. To se dá říct o slayer . O metallice se psalo i jako o speed metalovou kapelu.


To téma - Nejde jen o sabaton .. :

Nové kapely které mi prostě připadají, že hodně kopírujou staré kapely jsou také Ghost, nebo Powerwolf. Mě prostě nepřijde, že tady je nástupce Metallicy, Slayer, Kiss , Alice Cooper či Iron Maiden ??!!


To Téma - škatulky :

Zajímavé je že za časů Queen, nikdo tuto kapelu neškatulkoval. ..A potom stvořili Bohemian rhapsody a i jejich firma byla v šoku !! Co to má být ??!!

 

Martin
02.08.2019 16:08

Taky celkem blbý názor že Spark vymyslel odnož Power metal, zajímavé ale je že se používá všude ve světě(téměř).Na škatulky si nijak zvlášť nepotrpim a uznávám že je jich někdy zbytečně moc ale určitě vždycky nejsou k ničemu. Například čtu tady, ve Sparku nebo kdekoliv jindy o nějaké kapele co neznám ale přečtu si že hrají třeba thrash tak si řeknu fajn ten nám rád poslechnu si to. Pro mě osobně je skatulka určité vodítko. Navíc metal je tak rozvetveny styl že si určitě nezaslouží aby se označoval jen jako metal, nic víc nic min.

 

1 2 3 4

 

 

 

 

TOPlist