Boomer Space


Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 

1 2

 

HeavyMarty
28.09.2020 18:47

Po několika posleších s radostí konstatuji, že DREAM THEATER složili po letech skutečně výborný materiál, v duchu slavných alb z let 1992 až 2005. Období klopýtání je pryč, DREAM THEATER jsou zpět. Jde o oslavu progresivního rocku, tak proč si nebrat, když je plný stůl!

 

Mauglí
16.03.2019 11:34

down: Musím ti poděkovat za rozšíření obzorů, LETHAL se jeví velmi slušně, zkusil jsem je ale zatím jen tak letmo, protože ty HEIR APPARENT mě rozsekali takovým způsobem, že se od nich nemůžu odtrhnout. Začal jsem tím posledním z 2018 a hned mi přerovnali můj interní žebříček nejoblíbenějších desek za loňský rok. V této kategorii je teď najednou mám na druhém místě hned za REDEMPTION. Před poslechem těch dvou starších desek (86 a 89) jsem pak opatrně pochyboval, že to bude taky tak dobrý, ale úplně zbytečně - i když je na každým albu jiný zpěvák a taky zvuk je samozřejmě poplatný době, jsou naprosto super! Budu se muset krotit, aby se mi neoposlouchali, takže u nich hned najíždím na režim, který striktně dodržuji u mé svaté trojice /THRESHOLD, FATES WARNING, REDEMPTION/ - pouštění jen občas při zvláštních příležitostech neboli za odměnu :-))
Přeji ti, downe, moc fajn víkend - já už ho mám tvou zásluhou taky, a to tak že krásně progresivní. Díky!

 

Alda666
14.03.2019 20:43

Mně se toto nové album LÍBÍ, stejně jako D.T. 2013 a Six Degrees of Inner Turbulence! :-)

 

Pekárek
14.03.2019 17:12

Subeer: Jasně album si jako vždy koupím a minimálně jednou si ho pak i poslechnu:)

 

devin
14.03.2019 11:11

tak ako všetko aj hudba ide s dobou, problém je že všetkého je strašne veľa aj skupín, albumov a času málo ... oproti minulosti sme nedočkaví ak sa nedostaví uspokojenie chmatneme po ďalšom albume ... možno stačí ešte jeden posluch a názor by mnohí zmenili ... tak ako Subeer, ktory si album vypočul asi v optimálnom počte, všetko chce čas ... zlaté “mládí”, album som si nemusel ani pustiť na gramci, vedel som si ho prehrať len tak v hlave ... skúste si to teraz !

 

Subeer
14.03.2019 08:25

Hooya: Já přece nevtrdím, že se tohle album musí líbit všem. Důvody proč se mi libí jsem popsal v recenezi. Mrzí mě, že tě to zklamalo a dost mě překvapilo, že jsi po sedmi hodinách došel k závěrům sterilní, vyvolává falešný pocit. Nevím z jakého důvodu jsi to musel tak dlouho poslouchat, to fakt zavání to bičíky, řetězi a sponami.
Já mám kromě "The Astonishing" jejich tvorbu docela rád, se všemi těmi negativy(a že jich je), ať si na DT stěžujeme, jak chceme, tak tu stopu mají jasnou a pro mnohé inspirativní. Já se jenom pořád nechci ohlížel do minulosti.

Pekárek: Budu to formulovat jinak, po jednom soustředěném poslechu bys měl hned poznat, jestli tě to bude bavit nebo ne...to tím chtěl ten básník říci.

 

Edvard
14.03.2019 05:53

Nač vést dlouhé debaty-po čase dobrý počin skvělých hráčů.

 

Pekárek
13.03.2019 17:03

Jsme prostě fanoušci.

 

Stray
13.03.2019 16:15

Jak se může stát, že někdo vydrží několikanásobně naposlouchávat poslední desku DREAM THEATER?:-) Já jsem to sotva vydržel jednou a to si vážně myslím, že je to jejich nejlepší album za posledních dvanáct let.

 

Pekárek
13.03.2019 14:22

Navíc to byl právě Portnoy, který cítil, že Black Clouds vyčerpalo už všechny cesty, proto se šel dobít. Petrucci toho využil...

 

S.C.A.Lytch
13.03.2019 13:37

Hooya: OK, v pohodě.
 

Hooya
13.03.2019 13:12

Protože to po předchozím průšvihu, který se svalil na Portnoye, šlo nahoru a převládl dobry pocit. Za ta léta skladatelske letargie se ale ukázalo, ze šlo jen o falešné poblouzneni (podobně muze po předchozím nezdaru zapůsobit i Distance, což o jeho skutečně kvalitě nic nevypovídá).. Krom toho to nemá nic společného s tím, ze mám rad ten devadesatkovy zvuk bicí z IaW.

ADToE jsem poslouchal nedávno a ze bych z nej byl po letech nějak u vytržení, se říct nedá.

 

S.C.A.Lytch
13.03.2019 12:29

Zvláštní, v jedné dobové recenzi na A Dramatic turn of Events jsem se dočetl jaký pozitivní vliv měl Portnoyův odchod na chod skupiny a jak skvěle do kapely zapadl ;-)

 

Hooya
13.03.2019 11:48

Pekárek: Věnuj tomu aspoň sedm hodin jako ja a až pak si kup pakl kapesnicku, budou potřeba. Anebo si vsugeruj falešný pocit, ze naráz to tam JE.

Jinak papírové krabice samozřejmě rulez, hlavně ve srovnání s nicotnymi bicími Manginiho. Žádný tlak, žádný feeling, žádný výsledek.

 

down
13.03.2019 11:04

Jednoho krásného dne jsem celou haldu toho "navoněného nic" prodal a nechal jsem si jen výbornou When Dream and Day Unite s Charlesem Dominicim. Někde jsem četl, že se ho zbavili, protože byl moc starý(bez záruky). Teda nevím kam by to směřovalo s Dominicim, ale LaBrie mě časem začal neskutečně srát. Dominici vydal mimochodem pod svým jménem jednu celkem průměrnou a dvě velmi dobré desky. Z nové desky DT jsem si poslechl pár věcí na YT a ...nuda jak sviňa, zase. Když si chci pustit dobrou muziku s téhle škatule, šáhnu např. po Fates Warning, Heir Apparent, nebo Lethal.

 

devin
13.03.2019 10:53

bicie by mali mať hlavne dušu a nie stale opakovat tie iste schemy ... Portnoy bol hlavne narcis a tak aj dopadol

 

Pekárek
13.03.2019 07:53

Meres: Z bubnů mohou zaznít parádní emoce. Ostatně pořádné nazvučení bicích bylo to první, co poslal pan Petrucci po odchodu Portnoye do kopru:)
Ano, po odchodu Portnoye zmizely tebou zmiňované vlivy. Bohužel je nic kloudného nenahradilo

 

Subeer
13.03.2019 02:08

Pekárek: Věnuj tomu pitomou hodinu a uvidíš. Hned budeš poznáš, co si o tom myslet a jak s tím naložit. V nejhorším případě dojdeš k názoru, že jde o sterilitu roku. Potom si koupíš si papírový kapesník a vybrečíš se nad 27 let starým stežejním albem..vždyť život přeci není tak složitý, ale už to není co bývalo já vím.

Portnoye mám rád, sleduji jeho projekty a práci, ale v týhle skupině mi už neschází. Já ty jejich desky hodnotím jako hudbu, ne jako součet 1+1+1+1=4...hmm, někdy je ta čtyřka holt blbá:

Z kapely mám nejvíce rád Johna Myunga, protože se chce hlavně hrát a ne o tom kecat.

Úvaha, že by DT udělali heavy operu je zajímavá, ale obávám se, že by jim ty hosté vzali všechen kredit. Podobně jako když si to METALLICA šlehla s Lou Reedem. Mě docela stačí, že se umí úspěšně zdiskreditovat sami.

 

Stray
12.03.2019 23:09

Dobre sa to rozjíždi, :-) ... táto diskúsia, nie tento najlepší album DT od časov Octavária, tie rozdiely sú iba koZmetické.

 

Meres
12.03.2019 23:00

Pokiaľ sa dobre pamätám, tak sa tu hovorilo o nejakom prenášaním Portnoyových emócií. Jaké emócie už len môžeš vyjadriť na bubnoch? :D Bicie nie sú gitary, klávesy, alebo spev. Odtiaľ lezú tie pravé emócie, nie z bicích. Možno bol Portnoy strata ako producent... ale ako je možné, že jeho odchodom sa vyčistil zvuk DT od kopíriek Metallicy, Muse, U2, Pink Floydu atď? :) To nemôže byť náhoda.

 

1 2

 

 

 

 

TOPlist