Last Hardrock Outsider


Diskuse ke článku : RAMMSTEIN - Rosenrot
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 

1 2

 

Demonick
14.02.2019 10:53

Nemôžem si pomôcť, ale u mna najmenej hraný Rammstein, z ktorého prakticky počúvam iba singlovky. Skúsim mu ale ešte dať šancu. Takto je to u mna horkoťažko 7/10

 

Stray
10.02.2019 18:19

Saha: Dík, skvělý. To potěší.

 

Saha
10.02.2019 17:59

K tomu, proč sem lidi choděj - protože z těch článků je cítit hluboké nadšení, znalost, to pravé fandovství - aspoń podle mě. Já od Scorpions znám akorát Wind Of Changes a Queeny znám jen z rádia, který deset let neposlouchám - a přesto jsem tyhe články poctivě přečetl a možná si to i poslechnu...

A ještě k Rammstein - po Rosenrotu jsem je přestal poslouchat a pak jsem na nějaký akci slyšel Raubtier - Det Finns Bara Krig - a regulérně jsem si říkal, že ti nový R jsou hoodně dobří :)

 

Valič
10.02.2019 14:27

Vatutin: Ten původní gothic rock samozřejmě vycházel hlavně z post-punku a netvrdím, že byl nějak výrazně ovlivněn kapelami typu Pink Floyd. V některých případech to tak ale trochu být mohlo. Třeba Michael Gira ze Swans, kteří měli v letech 1987 až 1995 ke gothic rocku relativně blízko, zmínil v nějakém starším rozhovoru, že ho dost ovlivnilo níže zmíněné album Ummagumma, Dead Can Dance zase mezi svými vzory uváděli Gentle Giant a jestli se nepletu, tak některá z méně známých gothic rockových kapel (na název si teď nevzpomenu) zařadila na jedno ze svých alb cover verzi od King Crimson. Chtěl jsem jen říct, že ty žánry si nemusí být zase až tak vzdálené a že případně mohou oslovit i stejný typ posluchačů. Ten Tiamat je pouze jednou z kapel, u kterých se dají vysledovat prvky gothic rocku i vlivy těch progresivnějších skupin ze 70. let. V rámci gothic, doom i avantgardního metalu by se podobných příkladů určitě dalo najít plno.

 

DarthArt
10.02.2019 13:47

Vatutin: Třináctka chystá něco nového? Já až teď s odstupem slyšel "Intacto" a je to teda pěkná slabota...

 

Stray
10.02.2019 13:09

Vatutin: Když máš poslechový plán na jaro YOUNG GODS, FILIP TOPOL, KAFKA BAND, LAMB, DEAD CAN DANCE, XIII.STOLETÍ, tak se vůbec divím, jak tě vůbec můžou uspokojovat tyhle stránky? Nemysli si, nejsi sám, u koho mě to zaráží. Vždyť já opravdu nemám s tímhle nic společnýho, tak co Vás tady sakra láká? není to tak, že bych Tě od webu odrazoval, to vůbec, ale zajímalo by mě, jak člověk, co se chystá na poslech výše uvedeného, vidí ty devízy tohoto webu. nemysli si, že mě to neteší, třeba takovej čtenář Carcass, to je pro mne naprosté vyznamenání, že sem někdo takovej chodí, protože to je týpek, kterej nemá prej doma ani televizi a neplýtvá svým časem na nic zbytečného a hloupého. :-) Co se týče SCORPIONS, tak je to z těch velkých kapel osmdesátých let právě ta kapela, která pocítila odliv fanoušků úplně nejvíc, prostě jednoho dne si pískáte Wind Of change a za týden najednou nemáte žádný fanoušky, jste starý, odvařený, mimo módy, nejste v kurzu! Tohle SCORPIONS v devadesátkách velice pocítili, velice.

 

Vatutin
10.02.2019 12:59

Jen rychlý koment, Burzum nedělejte. Scooter a Rammstein rozhodně patří k sobě :):) Sztrašidelný Pussy Scooter remix se již ve speciálu pozvolna přibližuje :) Prostě chlapci mají dost smysl pro dělání si srandy sami ze sebe a i to mne na nich baví. Prostě kdo hledá u Rammstein "industriální metalovou temnotu", tak je hodně vedle, ta kapela má fakt nejblíže k Depeche mode. Např. nedávno jsem si koupil Some great reward 12 singles box a když doma votočím na People are people volume right, tak ... je to Rammspein vzor 1984 :) Speciál Scorpions potěšil, byť v discografi mám obrovské mezery, nejvíc jsem prožíval období Tokyo tapes, kdy jsem si origošku koupil u Balatónu a pak kapelu sledoval, nicméně tak tomu již několik desítek let není a ani nebude pač do tohohle vlaku již nenaskočím. Na další týdny mám ediční plán 02/2019 Young gods 03/2019 Kafka band, Filip Topol 3CD, 4/2019 Lamb, Blind Guardian remasters 5/2019 XIII Století 6/2019 Dead can dance koncert. A tak mne speciál zaujal. Gothic rock, Floydi atd. .. to nebylo z mé strany o hledání podobnosti. Gothic rock vzešel z punku a styl jako takový nevnímám jako temný, spíše svobodný, introvertní, nebo melancholický (i když to slovo je zavádějící) a tou dobou již Floydi jeli pecky ve Watersovkách a za sebou měli pecky v Barrettovkách. Obě tato období mám moc rád a je možné, že odrazy pak najdeme i v gothic rocku, souhlasím zejména s Fields na Elizium. Ale já chtěl říci, že u Rammstein mám raději právě tu nenátěrovou podobu.

 

Valič
10.02.2019 00:27

DarthArt: Projít si diskografii Scorpions mi přijde několikanásobně smysluplnější než ztrácet čas s těmi Burzum. Upřímně řečeno, cokoliv je smysluplnější než poslouchat Burzum. :-)

 

Valič
09.02.2019 23:26

Stray: U těch Floydů záleží na konkrétních skladbách a každý posluchač to může samozřejmě vnímat jinak. Já mám na mysli hlavně ty delší experimentální skladby z prvních studiovek nebo případně živáků Ummagumma nebo Live At Pompeii. Nevím, jak kdo, ale já třeba z následující skladby moc sluníčka ani ptáčků necítím. Spíš mi to místy přijde celkem "psycho". :-)

https://youtu.be/YtZqNAI4pBk

Ty gothic rockové kapely zase nebyly všechny zase až tak temné. Třeba hudba The Mission nebo Siouxsie And The Banshees mi místy přijde vyloženě pozitivní.

 

Stray
09.02.2019 22:46

Mě PINK FLOYD přijdou jako docela světlá hudba. Je to sice pomalý, ale sluníčko svítí a ptáčci cvrlikají, gothic rock je úplně o něčem jiném, to je prostě takovej temnej noční punk.

 

Valič
09.02.2019 22:32

Nemyslím si, že by gothic rock byl až tak vzdálený kapelám typu Pink Floyd. Záleží na tom, o jakých interpretech nebo případně deskách, se tu bavíme. Třeba druhé a třetí album Fields Of The Nephilim má k těm Floydům relativně blízko (ani ne tak hudebně, jako spíš atmosférou a celkovým pojetím) a třeba takoví Tiamat na některých svých albech míchali prvky gothic rocku a psychedelického rocku a vůbec to nepůsobilo nepřirozeně.

 

Stray
09.02.2019 21:49

Proč mě podvědomě něco vadí na RAMMSTEIN a tím pádem pocitově nikdy nebudu jejich fanoušek, bude možná znít zvláštně, ale mě ty lidi připomínaj trochu někoho jako je zpěvák ze SCOOTER. Takže kdyby se pořád konaly ty akce, tak jim vzkážu, ať si zajdou do Berlína na Love Parade.:-)

 

DarthArt
09.02.2019 21:28

Jinak já to měl takhle - R+ mě naprosto míjeli, spíš mi byli protivní, až jsem viděl jejich místní revival, říkám si sakra sakra, to právě vyšlo Mutter. Ti revivalové věnovali cédéčko jednomu z davu, mému známému, který mi ho půjčil - a už to jelo... předtím jsem R+ nenáviděl, tehdy končilo moje true manowarácký období, tak bych ani nesměl :):)

 

DarthArt
09.02.2019 21:22

Vatutin: Myslím, žes to vystihl téměř dokonale.

 

DarthArt
09.02.2019 21:21

Ona má každá hudba něco, co ti buď sedne, nebo tě to odpuzuje - já jsem si třeba pustil ty čtyři hitovky z Amusement, co jsi vypisoval - a nemohl jsem to doposlouchat do konce - je tam něco, co mě strašně vadí. I jak ty Scorpions vypadaj - prostě mi nesednou. Vlastně se mi od nich líběj dvě skladby - Alien Nation a Steamrock Fever. To ale nic nemění na tom, že jsem hrozně rád, že je píšeš, protože si je chci poctivě projet a uvidí se.

 

Stray
09.02.2019 20:55

Vatutin: Sakra jaké Rammstein-zření? :-) Ta kapela nemá snad nic, co by mě nějak poutalo. Neříkám, že je všechno špatně, ale přeci jen moc velkou proměnlivost a ohebnost tam neslyším. Píšu tady SCORPIONS, což jsou z pohledu příznivce klasické kytarové hudby mnohonásobně lepší hudebníci a ohlas na to není ani poloviční a já se mám jako ještě ke všemu přibližovat Rammsteinistům? Cóže?:-) Nějakým nagelovancům namazaným olejem? Strčte si někam ten BENZÍÍÍN!!! :-) jinak gothic rock je pro mne snad opačnej druh hudby než představují PINK FLOYD, to jsou stejně sourodé věci asi jako Jimi Hendrix a Ministry.:-)

 

Vatutin
09.02.2019 20:46

Zdravím autora i editora a oceňuji bezbřehou toleranci, která dává naději na editorovo Rammstein_zření v blízké budoucnosti, nebo v příštím životě :) Každopádně Rosenrot je fajn a je dobrej. Jsem hodně ovlivněnej gothic rockem a floydama, prostě ty melancholické záležitosti mám u Rammstein fakt rád. Dost možná víc než tzv."vypalovačky". Na Rosenrotu mi vždycky "vadil" právě Benzin, či Man gegen. Fakt netuším jak bych hodnotil, ale těch 90% je tak božích, že prostě jooo :) Za mne hlavně deska pro radost, Rammstein nic moc nekuchtili, sesbírali, provětrali, dodělali, vydali. Jak pohodový přístup ... který mi dnes často chybí :)

 

Hooya
09.02.2019 17:55

Díky za seriál, moc dobře se to čte a přestože nejsem žádný stařík, se na ta léta s RAMMSTEIN dobře vzpomíná.

Tato německá úderka pro mne znamená společně s METALLICOU, HELLOWEEN a DEF LEPPARD první dotyky s hard & heavy a je jasné, že se v této v této společnosti R+ dosti vyjímali. Velmi rychle si mě někdy okolo roku 2002 s alby "Sehnsucht" a "Mutter" získali (zatímco debut mi v té době přišlo jako nějaké demo) a proto jsem se obrovsky těšil na "Reise Reise", které mě v době, kdy jsem žral vše a ještě ne úplně uměl selektovat zrna od plev zklamalo. Přišlo mi nejednoznačné, neucelené, nekompaktní. Slyšel jsem tuto desku doteď 100x a nikdy názor nezměnil (což se s výjimkou Liebe..., které naopak poslechy rostlo, dá uplatnit na celou tvorbu kapely => desky, které jsem od prvního poslechu nepřijal, nikdy nevyrostly). Jsou tam zkrátka skvělé kusy, ale i takové (či kolikrát jen pasáže samotných písní), které nemusím.

Pamatuji si, jak jsem k "Rosenrot" přistupoval z nedůvěrou, neb ve mně hořela ještě rozpolcenost z "Reise Reise","Rosenrot" mě ale chytlo na první poslech a dá se říct, že do dnešních dnů nepustilo. Je vlastně dost zvláštní, že takto skvěle zní "odpadkové" album, vaty je tu totiž minimálně a přes tu rozmanitost člověk nemá pocit, že je to tak, jak když vidle hází. Dost mě baví jeho uvolněnost, zvláštně trojblok "Spring", "Wo Bist Du"a především duet "Strib Nicht Vor Mir" je luxusní. Skvělá atmosféra, rozmanité a dobře poskládané songy, které netlačí na pilu, kéž by takto zněly odřezky z tvorby pokaždé. :)

S odstupem si RAMMSTEIN mimo jiné cením i proto, že přestože si je pustím po letech, necítím ani trochu, že je to všechno dávno. Zkrátka ty písně fungují, nestárnou, nehnijí, stále se dobře poslouchají. Přestože bych žádné jejich desce nedal víc než 90%, jelikož tu a tam vnímám slabší místa, doteď si je nemám problém vychutnat s tou intenzitou, jako kdysi.

 

DarthArt
09.02.2019 15:24

No možná s tím odstupňováním 70 a míň máš i recht. Já to nahodil na první dobrou, tys to vybrousil. A je to.

 

zdenos
09.02.2019 14:14

80%, nejlepší skladby - titulní, Man gegen man, Benzin, Zestören

 

1 2

 

 

 

 

TOPlist