Last Hardrock Outsider


Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 

1 2

 

stefanos
03.02.2019 08:24

Poslední 3 desky se mi hodně líbily, tohle je spíš takový zaměnitelnější chroustání, ale zase špatné to není.

 

Pekárek
01.02.2019 22:34

Valič: Jak vidíš, máme svobodu:) Je to fakt o tom času. Díky za tipy Ulthar jsem zaregistroval, Imperial Triumphant zkusím.
Stray: Ano, chce to další lidi.

 

Valič
01.02.2019 22:29

Stray: Noví Flotsam & Jetsam se mi celkem líbí, ale ten obal je fakt otřesný. Stray: Jindy se v podobných případech kapel spíše zastávám, ale tohle je i pro mě dost přes čáru. U desky z roku 1986 se u něčeho podobného dá zamhouřit oko, ale dnes? :-(

Tím Lovecraftem byly ovlivněny stovky metalových kapel a v žádném případě se nejedná jen o nějaké podzemní death metalové prasopaly. Odkazy na jeho kultovní povídky se dají najít hned ve třech skladbách Metallicy (The Call Of Ktulu, The Thing That Should Not Be a Dream No More – u té první se samozřejmě jedná pouze o název). U nás jeho tvorbou byli při psaní některých textů ovlivněni třeba Master´s Hammer. František Štorm ostatně ilustroval jeho Sebrané spisy.

 

Stray
01.02.2019 22:21

Tady je práce jako na baráku, potřeboval bych ještě jednoho Dartha na pečlivé seriály, jednoho Subeera na alternativu, prog-rock a všelijaký zvláštnosti, další dva Pekárky na tvrdší metály a jednoho punkovýho písmáka. Jenom sebe bych nechal tak jak jsem s 2-3 článkama týdně a Lima mě stačí jeden. :-)

 

Valič
01.02.2019 22:12

Pekárek: U konkurence jsem už dlouho nebyl, takže o tom nevím. Nové Chapel Of Disease jsem zatím neslyšel, ale všude mají hodně dobré hodnocení. Já už ty novinky moc nesleduji a celkově už extrémní metal tolik neposlouchám, teď mě ale třeba celkem zaujali Imperial Triumphant s hodně originálním albem Vile Luxury:

https://www.youtube.com/watch?v=ZkisK98J5i8

 

Stray
01.02.2019 22:12

Proti transdimenzionálním chobotnicím nic nemám, jakkoliv to spolehlivě odhalí hudbu, která není pro mne. Tedy brutal tech-death metal, styl, kde se musí z hluboka dýchat, aby jsme to mohli všechno hezky growlově odvyprávět, všechny ty zákonitosti mimozemských organizmů,:-) ...směšný, ale pište si recenze na co chcete, mám teď stejně v merku RIVAL SONS, SPIDERWEG, DWARVES, DIZZY REED, JETBOY a OVERKILL. Jsem rád, že píšou i jiný lidi a někdo se chopí třeba FLOTSAM AND JETSAM nebo EVERGREY či WITHIN TEMPTATION, který by pro mne byli jenom rutinní úkol, nikoliv poslechová laskomina.


Jo a viděli jste cover posledních FLOTSAM AND JETSAM? :-) Tam se někdo hodně posral, kdo si desku s takovým obalem koupí? Vždyť to úplně degraduje inteligenci jak tý kapely, tak kupce.

 

Pekárek
01.02.2019 22:02

Myslím, že na Metalopoli je velice slušná recka. Lákají mě Chapel of D., ale je toho moc a času málo:(

 

Valič
01.02.2019 21:43

Pekárek: A nechceš na ty Sulphur Aeon napsat recenzi, tedy za předpokladu, že se ti ta deska líbí a pan domácí proti "transdimenzionálním chobotnicím" nic nemá. :-)

Jestli ujíždíš na lovecraftovských hlavonožcích, zkus i album Cosmovore od Ulthar:

https://www.youtube.com/watch?v=MQa5e1BNbaw

Mě Mucha rozhodně nevadí (a zase tak velká kopírka to podle mě není). Mimochodem, jeden z jeho obrazů použili i dnes už pravděpodobně nepříliš známí Soilent Green na albu Sewn Mouth Secrets. V kapele působil kromě lidí z Acid Bath a Eyehatedog také frontman Goatwhore, což jsou mí velcí oblíbenci (nic na tom nemění ani fakt, že jejich poslední deska stála celkem za prd).

 

Pekárek
01.02.2019 21:26

Líbí se mi Kantor-jeho akademismus. Baroness jsou na mě moc Mucha:) Lovercraft-jasně transdimenzionální chobotnice z vesmíru momentálně fakt žeru, jakmile vidím nějaký takový obal hned tu desku musím mít a kupodivu jsem ještě neprohloupil:)

 

Valič
01.02.2019 21:01

Mě se třeba celkem líbí to, co dělá zpěvák z Baroness (kromě vlastní kapely vytvořil i obaly pro Skeletonwitch, Pig Destroyer nebo Kylesu). Novější práce od Elirana Kantora (poslední Hate Eternal, Bloodbath a Soulfly) také nevypadají špatně, a ještě větší dojem na mě udělaly malby Zbigniewa Bielaka (mimo jiné Deicide, Immolation, Mayhem, Dimmu Borgir nebo Ghost). Jinak mám rád, když je obal desky dobře sladěný s hudbou i texty, což je třeba případ všech tří desek níže zmíněných Sulphur Aeon, u kterých obal perfektně vystihuje děsivou atmosféru H. P. Lovecraftem silně ovlivněného temného death metalu. Jejich novinku můžu opravdu vřele doporučit všem, kteří se o tento žánr alespoň okrajově zajímají. Moc nechápu, proč ta kapela dávno nevydává desky u nějaké větší firmy. Už první dvě řadovky byly vynikající.

 

DarthArt
01.02.2019 19:28

Valič: Za poslední dva víkendy jsem naposlouchal většinu "děl" Burzum a chtěl jsem napsat něco ve smyslu: Jediné, co je na Vikernesových albech zajímavé, jsou obaly s těmi obrazy od Kittelsena.

Jinak vlastním velkou encyklopedii severské mytologie a tam se to různými motivy z obalů Bathory apod. jen hemží, i když tam o metalu samozřejmě není ani slovo.

 

DarthArt
01.02.2019 19:19

To, co tady Valič nadhodil, zhmotňuje obal "Dark Medieval Times" od Satyricon. Tam je i ta červená karkulka v podobě "bojovníka", kterýho zřejmě kreslilo čtyřletý dítě ;)

 

Stray
01.02.2019 18:11

Dneska jsou to samí patlalové!

 

Valič
01.02.2019 17:53

Takže ten obraz, který Summoning použili na albu Stronghold, pochází z roku 1817 a jeho autorem je John Martin, což vlastně potvrzuje, že většina těch vkusných metalových obalů vznikla už někdy v 19. století nebo i dříve. :-)

 

Valič
01.02.2019 17:24

Autorem obrazů z alb Nightfall a Ancient Dreams je Thomas Cole (1801 - 1848). Messiah Marcolin chtěl původně použít pro Tales Of Creation další z jeho děl, ale ostatní členové nakonec prosadili obraz Gustava Dorého.

 

Stray
01.02.2019 16:17

Tak ten SUMMONING je dobrej obal. Připomíná mě to práci z alba Ancient Dreams od CANDLEMASS, takové obaly jsou super.

 

Valič
01.02.2019 15:15

Zdenos: Měl jsem na mysli spíš Kristiana Wahlina alias Necrolorda. Pokud vím, tak Burzum dřív používali obrazy Theodora Kittelsena, což je celkem uznávaný norský malíř (DarthArt o tom určitě bude vědět víc). O Summoning jsem se nikdy nezajímal, takže ani nevím, co mají na obalech. Kdysi jsem od nich pár desek slyšel, ale zdály se mi neskutečně nudné. To už mě snad víc bavil ten Sileniův úchylný vedlejší projekt Kreuzweg Ost.

 

Stray
01.02.2019 14:52

Autor toho bizoního obalu ACCEPT měl tu kresbu nabídnout spíš někomu jako Markéta Zinnerová. Podle mě se na obale nahrávky pozná duševní rozpoložení hudebníka, jestli je v pohodě nebo naopak pod nějakým tlakem. Všimli jste si tý změny třeba u METALLICY, jak krásné obaly měla za Cliffa Burtona (Ride i Master) a jak hnusné má teď, to přeci není jen tak, ne? :-) Mě se z posledních let hodně líbil obal posledních VEKTOR, pak třeba poslední řadovka MASTODON (Emperor of Sands) a nebo bezejmenná deska SATYRICON z roku 2013, to jsou sice sytě barevné obaly, ale skvostně řešené, stejně jako covery několika posledních desek OPETH.

 

zdenos
01.02.2019 14:24

summoning- stronghold, a nebo burzum - filosofem ? tam už chybí jen papuče, šátek, sada na háčkování a rakytníkovej čaj!

 

Valič
01.02.2019 14:22

Podle mě ty kýčovité kreslené obaly k metalu prostě patří. Dokonce mi nevadí ani různé ty "krajinky v zimním hávu" s "pitoreskním čortovým hrádem" v pozadí, i když si v některých případech říkám: "Ty vole, tam už snad chybí jen Červená karkulka." :-)

 

1 2

 

 

 

 

TOPlist