Last Hardrock Outsider


Diskuse ke článku : SOILWORK - Verkligheten
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 

1 2

 

zdenos
02.04.2019 11:50

vidím to podobně jako Louža. Chyba Living infinite byla dlouhá délka, pár dobrých skladeb tam je, ale ten Ride Majestic se mi zkrátka poslouchal lépe, mě přijde, že na té desce jede hit za hitem, podobně jako na Verkligheten

 

Louža
28.03.2019 16:14

Dost možná nejlepší nahrávka od Natural Born Chaos. Super melodie. Velký překvápko.

 

zdenos
29.01.2019 12:05

no stále to poslouchám a pořád to roste :) Příjemný únor se SOILWORK pro mě

 

Meres
26.01.2019 22:40

Ja si percentá netrúfam dávať, ale moje najobľúbenejšie kusy sú zhruba takto:

1. Trio Steelbath Suicide (98) - The Chainheart Machine (00) - A Predators Potrait (01)

2. Natural Born Chaos (02) - Stabbing the Drama (05) - Sworn to a Great Divide (07) - The Panic Broadcast (10) - Verligheten (18)(toto ešte musí prejsť sitom času samozrejme)

3. The Ride Majestic (15) - Figure Number Five (03)

4. The Living Infinite (13)

Najslabší album vidím tento dvojalbum, práve preto lebo je tam toho príliš veľa a preto sa tam primiešali ku výborným skladbám aj málo výrazné kusy, ktoré by som na album nedal. Dokazuje to EP Beyond the Infinite (14), čo je 5 skladieb ktoré zostali z nahrávacej session k tomuto albumu a okrem jednej geniálnej sólovej pasáže v skladbe When Sound Collides tam nie je skoro nič pamätihodné.

Toť môj pohľad :)

 

zdenos
26.01.2019 22:31

album chart:

1. NBC (2002) 95%
2. Stabbing the drama (2005) 90%
3. a 4. Ride majestic, Verkligheten - 85%
5. 6. 7. Panic broadcast (2010), Figure n five (2003), Predators (2001) - 80%

Skvělá kapela, ostatní alba zaostávají jen o fous. Novinku mám zkrátka na stejné urovni jako Ride, každá je dobrá trochu v něčem jiném, novinka má skvělou uvolněnost a zároveň nasypanost

 

Stray
26.01.2019 22:23

Já ten digipack SOILWORK mám, to EP co je na disku za skladbami z alba mě připadá trochu surovější a méně zacílené na melodie, ale je to spíš kosmetický vjem, já osobně podobné bonusy nemusím, ale i tyhle skladby jsou dobré, nicméně chápu, proč na album zařazené nebyly.


postupný poslech novinek:

THUNDER - Please Remain Seated
BRING ME THE HORIZON - Ámo
RIVAL SONS - Feral Roots
DARK GAMBALLE - Hluboký nádech
FLOTSAM AND JETSAM - The End Of Chaos
EVERGREY - The Atlantic

 

Meres
26.01.2019 21:44

Späť k muzike: nový SOILWORK je skutočne vynikajúci! Digipack je už na ceste, som zvedavý či aj bonusové skladby budú mať takú kvalitu ako tie na základnej verzii; síce to už nie je tá svižná rezačka z dôb albumov Steelbath Suicide, The Chainheart Machine či A Predators Portrait, ale ide o neskutočne dôstojný album zo stajne nášho milovaného aj nenávideného labelu Nuclear Blast, na ktorý všetci pičujeme a pritom ich výtvory pravidelne kupujeme a počúvame :D

 

Stray
26.01.2019 15:55

A ještě dodatek: Momentálně mám za úplně vyhovující, když si pro sebe držím pondělky a pátky, vždy jedna recenze novinkové desky a jeden historickej článek týdně. V takovém tempu se v případě jinak zaměstnaného jednotlivce dá psát obsahově zajímavě, ve vyšším už fakt moc ne. Máme padesátdva týdnů v roce, to je pořád 52 novinek od jednoho autora. Já jenom doufám, že perfektně nepíše jenom DarthArt, protože se snažím, aby na každém postu byl člověk, co má schopnost sebe i web posouvat a nebude jen plastelínou, co zaplátuje jeden svůj den v týdnu. Chápu, že to na článek nemusí vypadat úplně každej týden a proto je pořád brána otevřená talentům, protože bych rád pozice kluků ještě zdvojoval.

 

zdenos
26.01.2019 15:51

s tím že to není tvůj šálek kávy, nemám žádný problém:) vše cajk. A občas to hejtování, to je takovej místní kolorit kterej k tomu patří, spíš se zasměju, než urazím :)

 

Stray
26.01.2019 15:18

Mě spíš vadily ty moje výpady na hudbu, která není přímo mým šálkem a přesto je vyžadována víc než ta, kvůli které to tady dělám. Je moje chyba, že jsem tu kdysi v záplavě pracovního nasazení a ve snaze mít vždy aspoň tři články týdně napsal jednu recenzi na HYPOCRISY a jednu na KATAKLYSM a tím pádem dával určitou naději, protože už si to absolutně nepamatuju a ty nahrávky pro mě neměly žádnej hlubší význam, krom té snahy mít po dvou posleších nějakej článek. A proto nemám rád, když sem furt do diskusí někdo tahá doplňkovky typu DIMMU BORGIR apod. Moje chyba, že jsem dal v článcích prostor i hudbě, kterou k životu po pravdě absolutně nepotřebuji a nebo potřebuji asi tak jako singly Jimmyho Sommervilla a BRONSKI BEAT. :-), už se to nikdy nestane. Jsem rád, že sem nyní píšou i jiný lidi, protože návrat ke třem až pěti mým vlastním článkům týdně už bych nedal, nejen že bych na to neměl náladu, ale určitě ani čas.

Hezký poslech, tahle buzňárna je mi blízká asi jako KATAKLYSM. .-) Směju se u toho asi jako Pekárek, když by mu před lety někdo řekl, že bude poslouchat Ivana Hlase. .-) Opravdu, tohle má pro mne větší význam než KATAKLYSM.

https://www.youtube.com/watch?v=88sARuFu-tc

 

zdenos
26.01.2019 14:39

to jsi tu mohl nechat, já takový rejpance beru :) dyt je to vlastně pravda. A co mě tu drží? dobrá parta diskutujících lidí, a mraky článků o thrash/heavy/power. Navíc ted s příspěvkem Pekárka a dalších se rozšiřují sem tam death recky, a Darthovi seriály jsou vyloženě parádní :)

 

zdenos
25.01.2019 15:54

tak asi Mereszův pohled je mi nejblíž, co se týče těch melodeath a podobných, severských a kanadských :)

 

Meresz
25.01.2019 14:24

Malo tam byť nepočúvateľný bordel

 

Meresz
25.01.2019 14:23

U mna sú Hypocrisy omnoho viac ako At the Gates alebo Dark Tranquillity. Už sa neviem dočkať nového albumu :) Kataklysm majú kolisavu kvalitu albumov, začiatky su pre mňa na bordel, niekde od Prophecy po Heavens Venom je ich najlepšia éra.

 

zdenos
25.01.2019 13:58

díky za názory přátelé

 

Valič
25.01.2019 13:33

K většině těch jmenovaných kapel mám obdobný vztah. Tak nějak je uznávám, občas si od nich něco poslechnu jako zvukovou kulisu a na CD od nich mám pouze jedno nebo dvě alba (od In Flames a Children Of Bodom nemám dokonce vůbec nic). Od At The Gates mám stejně jako Stray nejraději Slaughter a poslední dvě řadovky, zbytek jejich diskografie mě moc nezaujal. Od Dark Tranquility mě paradoxně nejvíc baví jejich asi nejkomerčnější a nejméně typické album Projector (dokonce mám i originál). Hypocrisy mám celkem rád, ale nějaký hlubší vztah k nim nemám (za nejlepší album považuji Abducted a z těch novějších asi Virus). Od Kataklysm jsem jako první slyšel Temple Of Knowledge, ale to s jejich pozdější tvorbou moc společného nemá. Mám od nich na CD Shadows And Dust, líbily se mi od nich i některá další alba, ale názvy si teď nevzpomenu). In Flames a Children Of Bodom jdou úplně mimo mě, ale nijak mi nevadí. Mě prostě ta kombinace tvrdšího metalu a líbivých melodií nikdy moc neseděla. Z death metalu poslouchám hlavně klasiky z let 1989 až 1993 a pak některé z novějších kapel, které na toto období navazují. Teď se mi třeba líbily novinky od Sulphur Aeon, Horrendous, Ulthar, Tomb Mold nebo Skeletal Remains.

 

zdenos
25.01.2019 12:06

no jo :) tak můj žebříček těchto alb je skoro přesně naopak, protože nejvíc se mi líbí Kataklysm (+skvělá parta na koncerty) a Hypocrisy, teď už mám v popularitě na stejné úrovni i Soilwork. Zbytek kapel se mi pochopitelně líbí hodně - vynikající Dark tranquillity na BA 2016.

Je jasný, že právě takovej ten tlačenej kolovrátek se ti nelíbí. Mě taky ne, ale v případě těch Kataklysm i Hypocrisy jde stále o kvalitní alba, a pro mě atraktivní songwritting/zvuk.

At the gates mám rád, ale pro mě je to bohužel kapela tří alb. Jejich začátky mě neberou, stejně tak jako alba In flames před rokem 99, tedy albem Colony.

 

Stray
25.01.2019 11:58

Valič: Odpovíš zdenosovi nebo mu mám napsat něco sám?:-))) AT THE GATES - v devadesátkách jsem to nesnášel, po comebacku a s větší dávkou tolerance tomu přišel na chuť (Slaughter...95´ + obě nová alba mám a líbí se mi, docela). naživo jde o skvělou bandu. DARK TRANQUILITY - v devadesátkách jsem to nesnášel jako celej Göteborg, všechno na jedno brdo. Deskou Damage Done 02´jsem tomu přišel na chuť, postupem doby jsem si opatřil asi 7 alb na CD, rozeznávám mezi metal(core)ovějšíma a dark melody polohama, vyhovuje mi jak kapela roste skladatelsky a umí zapasovat do skladeb víc melodiky, stejně jako AT THE GATES se stali mojema oblíbencema (ne však těma z první lajny) až v posledních cca 10 letech. HYPOCRISY - nic mě od nich nezaujalo natolik, abych je začal poslouchat trvale, vlajková loď germánsko-severoevropského metalového průmyslu, je to jako pít Heineken, protože je všude v regále. CHILDREN OF BODOM - nevadí mi, ale nevlastním ani jedno CD, kdyby se prodávali po kile za kus, tak bych si je asi koupil, opět v hlavní vlně metalového průmyslu prosazovaná věc, viděl jsem na živo čtyřikrát, z toho třikrát v roli předkapel, jednou v Plzni v Šeříkovce jako hlavní, vždy se mě to docela líbilo, netrpí přílišnou originalitou, jsou docela dobrá kapela, ale určitě ne bomba. Naživo tedy jo, doma ani moc ne. KATAKLYSM - vůbec mě nezajímají, viděl jsem na Metalfestu, universální vzorek nějakýho tvrdýho metalu.

 

zdenos
25.01.2019 10:37

jakou kapelu by sis vybral z výběru At the gates, Dark Tranquillity, Hypocrisy, Children of Bodom, Kataklysm - za svou nejoblíbenější, ke které máš největší vztah. Vím že jde o nesourodý seznam, nicméně mě to zajímá, páč mě tyhle kapely svého času hodně braly, no a tak nějak nějaké ty slavné pecky mám od každé kapely hodně rád, často i celá alba.

 

Valič
25.01.2019 09:55

Zdenos: Já jsem všechny jejich řadovky počínaje Predators Portrait slyšel minimálně dvakrát, ale ta kapela prostě nepatří k nějakým mým srdcovkám. Natural Born Chaos se mi v době vydání líbilo celkem dost a jestli se nepletu, tak mám doma i originální CD.

 

1 2

 

 

 

 

TOPlist