Last Hardrock Outsider


Diskuse ke článku : KREYSON - Anděl na útěku
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 

1 2 3 4 5

 

zdenos
07.05.2018 19:48

mrhání jménem jo, ale něco tě mu za to cinklo :) stejně jako za ten citron

 

Stray
07.05.2018 19:44

Mám za to, že jsem tím nejhorším managerem pro tyhle stránky, protože prostě nejsem managerem žádným.:-)

V hudbě, i tej komerční, dle mého platí. Co se dlouhodobě uchytí (třeba na osm deset let), na tom něco opravdu je. U Křížka mi zaráží ta petadvacetileta kvalitativní pauza, když dokázal během pěti let být u alb jako Radegast, Anděl na útěku, Zlatej chlapec a Křižáci. Ty věci za něj nikdo nesložil neotextoval, pak ten úpadek souvisel s mnohem menším zájmem o jeho hudbu, zkrátka si radši otevřel láhev než aby se snažil někomu něco dokazovat.:-) Co ale s tou srackou Návrat krále? Nevím co si o takovém preslapu myslet. To bylo vyložené mrhani jménem kapely. :-)

 

zdenos
07.05.2018 19:24

Jsou sobci a sobci (s tahem na branku). Myslím že Mustaine někde říkal, že album Cryptic writings byl cíleně komerční tah. Něco podobnýho ale mohl svým způsobem prohlásit už ke Countdown, protože ta je opravdu zásadně jiná než RiP (co se týče hlavně hitovosti na první dobrou, nikoliv kvalitou kytarových sól atd.)-

 

Pekárek
07.05.2018 19:17

Death Or Glory, pochopitelně:)

 

Pekárek
07.05.2018 18:58

Vypichuju produkci Jana Němce, tomu se v té době fakt dařilo. Těsně předtím RW-Death of Glory nebo dnes už méně známá megafošna Zed Yago - Pilgrimage.

 

Stray
07.05.2018 18:51

Skurvenej mobil.:-)

 

stray
07.05.2018 18:51

Oprava: Ne učením, ale cenim. Skurvej mobil.

 

Stray
07.05.2018 18:49

Já se tomu managerovani smál taky z toho důvodu, ze hon za úspěchem z duše nenavidim. A to mam kolem sebe několik superuspesnych lidí a dokonce i v hudbě. Prostě jsem se v životě nějak nezzil s pravidly současného režimu. Ten sobeckej tah na branku z toho je mi ve skutečnosti zle. Musí za tím být i něco navíc. U Křížka si krom jeho hlasového fondu nejvíc učením schopnosti skládat chytlavé hity, co oslovují mraky lidí. Kdyby tohohle nebylo, mohl by to sebeupoceneji tlačit, ale bylo by mu to k hovnu.

 

zdenos
07.05.2018 16:39

když jsem slyšel Ztracenou archu naživo, tak jsem si skoro říkal, kde se to v tom strejcovi vyplešatělým bere :) Živé provedení Kreysonu po roce 2005 je ale pochopitelně snůška pózy spíše usměvného charakteru.

 

zdenos
07.05.2018 16:38

až ted jsem si všiml věty .. křižáky nedám. Tak teda požadavek z mého předchozího příspěvku stahuji :)

 

DarthArt
07.05.2018 16:36

No mně se ta Archa taky líbí... akorát mi přijde "jenom dobrá", kdežto ty ostatní mi přijdou ještě mnohem lepší :)

 

zdenos
07.05.2018 16:33

recenze je tradičně vynikající, Křižáky si můžeme dát taky :) Podobně kvalitní album jako Vzhůru přes oceán, více rockové, nadýchanější. Avšak mě je blíže syrovější heavy Vitacit 1990. Na rozdíl od Dartha se mi skladba Ztracená archa velmi líbí, možná dokonce nejvíc z celýho alba Anděl na útěku :-)))

 

Stray
07.05.2018 16:02

Nenapsal jsem k tomu nic, protože jsem alba Elixír života a Zákon džungle v životě neslyšel.

 

DarthArt
07.05.2018 15:13

Keep yourself alive yeah
Keep yourself alive
Ooh, it ll take you all your time and money
Honey you ll survive

 

DarthArt
07.05.2018 15:10

lukáš: No to jo, zapamatovatelnou píseň Křížek určitě umí. Jinak na "Elixíru života" je strašně viditelný, že ho s Křížkem nahrála vlastně kapela John Dovanni - její debut Víra v ruce (1992) je velice podobný, až jsem si při poslechu Elixíru říkal, jestli to nejsou oni...

stray: Křižáky já už nedám, nemám k tomu albu žádnej vztah, byla by to křeč. Ale Zlaťáka napsat můžeš i tak, tématicky stejně daleko víc patří k Andělu než ke Křižákům... já už jsem se začal nořit do UK vzor 1973 a začalo se mi tam sakra líbit :):)

Avram: S tím Šlágrem jsi to trefil, klidně si dovedu představit, že LK zasáhne i do tohohle formátu.

 

lukáš
07.05.2018 13:52

DarthArt:

Ale musíš uznat že Playboy je přesně ten typ písně, který ti utkví v hlavě až je ti z toho blbě.

Škoda že tady Stray nenapsal nic o Elixíru života a zákonu džungle. I tam jsou taky kvalitní písně. Samozřejmě i těch blbých. Mě osobně se Elixír života líbí. Ano , je tam i sračkoidno u Nech si zdát například. Ale poté co Láďa řekl že to věnoval svým dětem , tak na tu píseň dívám jinak. Dlouho jsem se nemohl přenést přes některé písně, ale opět čas ukázal že i tato deska má své kouzlo. Z rozhovorů jsem se dozvěděl, že ty akustické nápady do písní vložil slavný kytarista Petr Henych. Když mám depku a sere mě celej svět, tak někdy každej člověk potřebuje obejmutí. Třeba i muzikou a zapomenout na tu dnešní zrychlenou dobu. Celej Elixír života je pro mě taková ukolébavka, třeba i s nějakou blbou písní. A Zákon džungle má i hity jako Tam či Kriminál.

Křižáci - album ke kterému jsem si dlouho hledal cestu. Není tak prvoplánově hitová jako Anděl , ale nechci se rouhat vydrží v hlavě déle. Na youtubu je klip k Písni PLáč bezmocných, tedy anglická verze Cries a v klipu můžete vidět události , které se staly 11. září. Naprosto fenomenální věc. Slučitelnost těchto dvou věcí dělá z Cries , možná nejlepší píseň Kreysonu. A taky Křížáci mají nekrásnější intro ze metalovejch českých kapel. a takhle můžu mluvit dál.

Anděl na útěku- Láďa tyto písně skládal zajímavým způsobem - šel do lesa a až přišla můza, tak si to zaznamenal na - diktafon ??

 

Stray
07.05.2018 13:52

Lukáš: Mě děkovat nemusís, tu recenzi psal DarthArt. Křižáci v plánu nebyli, ale zkusim ho přemluvit, jestli to nezkusi, navíc se ho budu snažit namotivovat, že když mi slíbí, ze to napíše, do dvou týdnů si sem vystrihnu recku na Zlatého chlapce.

DarthArt: Playboy je odrhovacka, většina skladeb je mnohem lepších. Dal bys Křižáky? :-)

 

Avram
07.05.2018 13:28

Dokázal sebe prodat ve Vitacitu natolik, že po něm sáhl Citron. V Citronu tu svou hvězdnost vyšvihl tak, že když si udělal Kreyson, lidi to brali nějak automaticky a úplně zapomněli, že nějaký Citron existuje. O Kreysonu je napsáno dost v článku. Dokázal neuvěřitelně prodat i Damiens, kde si hráli s bráchou na Lunetiky. Promo návratů Kreysonu a Citronu sice slouží k pobavení a parodování mase metalových fanoušků, jenže... ...tu pozornost, kterou to mělo mít, si to získalo. Jo, v tom klukovi něco bude. Ten by přes sebe prodal i Skákal pes přes oves a nechci vidět, jakou slávu bude zažívat v 70 letech na Šlágru.

 

DarthArt
07.05.2018 13:16

lukáš: Úplně stejně jako Ty jsem přemýšlel o vlivu Jardy Bartoně na ty písničky. Pode vším je podepsanej Křížek, ale já tam toho Bartoně tuším, věci na Andělu jsou přesně jeho rukopis.

 

DarthArt
07.05.2018 13:12

Já taky díky.

Jak manažer mi přijde schopnej, protože to co dělá, dokáže prodat a nacpat úplně všude - což je pro většinu jeho dobových souputníků dneska jen zbožné přání. Manažerem nemyslím jen toho, kterej obvolává kulturáky a televize, ale právě Křížka jako středobod Křížkovskýho vesmíru, kterej to celý diriguje - svolává sestavu, sežene si jako producenta slavnýho kytaristu, pak o tom všude mluví, dává kontroverzní rozhovory, kde otevře dveře, tam ho znaj, je veleknězem vlastního kultu apod. apod. apod.

Zlatej chlapec - pravda je, že je to taková ta Amerika, ale mě popěvky typu "plejboj, plejboj" úplně děsí :) Ale evidentně to neděsilo těch sto tisíc lidí, co si tu desku koupilo...

 

1 2 3 4 5

 

 

 

 

TOPlist