Last Hardrock Outsider


Diskuse ke článku : SAX - Zóna strachu
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 

1 2

 

Imothep
08.12.2017 08:32

DarthArt: Myslim, ze ano. Asi ne cele, ale vyjimkou nebyly ani zminene zive rozhovory s kapelami, kterym uz tehdy vychazela regulerni radova alba(a samozrejme ochutnavky z nich). Namatkou tusim Gladiator, Debustrol, aj.

 

DarthArt
07.12.2017 21:18

Imo: To je fajn, že v Brně fungovalo i po Gung-Ho metalové rádio (resp. metalový pořad). U nás na severu Čech bylo po konci G-H naprostý hovno. A to i co se týká cd-půjčoven, ani v Liberci žádná slušná nebyla. Byli jsme v té době úplná prdel světa.

Mám pocit, že tam Boss pouštěl i demáče a tak, ne?

 

Imothep
07.12.2017 12:49

Valič 20.10.2017 21:18: dle obdobi a radii to bud byl "Rock It" na radiu Brno a nebo "Metalada" na radiu Hady. Porady tusim bezely nekdy mezi lety 93 - 95. Jelikoz jsem se k metalu dostal az pozdeji, tak me bohuzel minula era "Gung Ho". Obe zminene alternativy ji vsak zrejme dokazaly vcelku uspokojive suplovat, protoze se tam jednalo mj o pousteni celych nebo temer celych alb a v nekterych pripadech i horkych novinek. Takze kazetak, tlacitko "record" a jelo se :oD

 

Vilma07.12.2017 12:36

Zdravím ve spolek! Sháním CD Zóna strachu! Kdyby jste někdo o nějakém věděl, ozvěte se mi prosím!! parenicova.vilma@seznam.cz
Moc dík!!!

 

Valič
20.10.2017 21:18

Tak jsem zkusil i ten Moravské nářez a taky se to celkem dá poslouchat (určitě lepší než Válka nervů). Vzpomínám si, že v době vydání s kapelou dělal rozhovor Big Boss ve svém rozhlasovém pořadu (na název už si nevzpomínám) a uváděl členy kapely do rozpaků dotazy typu: "Další vál se jmenuje Bordel v řepě. Můžete nějak podrobněji rozvést, co jste tím textem chtěli světu sdělit?". :-)

 

DarthArt
15.10.2017 23:28

down: Nemůže být pro recenzenta nic lepšího, než když si čtenář po přečtení recenze jde pustit recenzovaný titul(y). Paráda!

 

Pekárek
15.10.2017 16:15

Díky moc, LP již mám. Ale určitě se najde někdo, kdo bude mít velký zájem.

 

Stray
15.10.2017 16:06

Pekárek a třeba i někdo jinej: Pořád ještě existuje naděje, že někde mám LP debut TERMINATOR Probability of Doom, sice ne u sebe doma, ale zjistím ti to do několika týdnů. V pohodě bych ho prodal, 25 let naprosto nedotčená deska, která leží u mami ve skříni někde mezi Gottem, Urbánkovou a normalizačním Olympicem.:-)

 

Pekárek
15.10.2017 14:32

Kdyby chtěl zas někdo něco vyhazovat a hodilo by se mu pár tisíc, tak ve sbírce mi chybí cd debuty Brian, Ferat, SeBastian, Chirurgia a Terminator.

 

down
15.10.2017 14:03

Tak jsem si doplnil vzdělání a poslechl si na YT Zónu strachu, Moravské nářez i Sax Piják. Moravské nářez je opravdu nářez ...napadá mě srovnání se starými Attacker. Českou scénu jsem nikdy moc nesledoval, ale v tomhle případě je to asi chyba. Moc nechápu proč si tam toho Pijáka drželi, nezajímavý hlas, nevím jak to bylo na koncertech, ale na fošně je slabý.

 

Stray
14.10.2017 22:08

DarthArt: Vyřešils to výborně. Děláš to naprosto správně, diskuse jsou součástí recenzí. Nemá smysl za každou cenu plácat kraviny na základě povrchních nálepek.

Byl to prostě další podšpilasoidní Blbák s hlavou jako škopek. :-)) Sorry, musel jsem.

 

DarthArt
14.10.2017 21:08

Jinak srovnání Big Boss - Piják asi fakt sedí - podobnej projev, podobnej brněnskej přízvuk i odér, podobná kontroverze, poodobnej věk.

 

DarthArt
14.10.2017 21:07

Stray, Valič: Co se týká toho Pijáka - on byl děsně ukecanej a ty rozhovory byly vždycky na pět stránek - kecal, kecal a kecal. Třeba v Metališti byl Sax v každým druhým čísle. On byl taková brněnská postavička, srovnatelnej s Big Bossem, dokonce se dost kamarádili, ale pak Piják pořádal koncert Root, pohádali se o honoráře a bylo po přátelství.

Se Sax to měl Piják asi tak, že on byl výrazně starší (opět srovnání s BB a Root), zlanařili ho v 89, údajně tehdy vůbec nebyl metalista a neznal ani Slayer, a teprve pak do toho pořádně vstoupil. Jenže si nějak generačně nerozuměli, Piják o těch třech říkal, že jim strašně šel rypák nahoru a on musel všechno zařizovat, naopak oni říkají, že se choval jak mistr světa a ve studiu všechny posílal do prdele.... těžko říct.

Pak to Piják zabalil, říkal, že si bere jméno Sax, protože tu kapelu proslavil, zbytek zase říkal, že ho vyhodili a jméno si nechali patentovat, takže pak to dopadlo, že byly dvě kapely a Piják to měl tak divně pojmenovaný.

Jinak považuju název alba "Moravské nářez" za mimořádně pitomej - působí to jako nějaká tupá moravsky-nacionalistická zábavovka. Přitom ta hudba nebyla špatná. Jenže mám pocit, že obě ta alba totálně propadla, protože než se Sax dohádali, zaplnili jejich místo jiní. "Válka nervů" taky není špatná (na svou dobu), ale nemá to moc dobrou produkci a bohužel to trochu působí jako trucpodnik.


JENOMŽE VŠECHNO TOHLE JSOU TAKOVÝ DOMNĚNKY, PRAVDY, NEPRAVDY, A JÁ JSEM TOHO NÁZORU, ŽE TO DO OFICIÁLNÍ ČÁSTI RECENZE NEPATŘÍ... ZVLÁŠŤ KDYŽ OBĚ STRANY PODÁVAJ NAPROSTO ODLIŠNÝ INFORMACE. TAK JSEM MOC RÁD, ŽE JSTE TO NADHODILI TADY V DISKUSI :)

Jinak pěkně zpracovaný dějiny Sax jsou na webu metal-line, i když ten web je jinak totálně konzervativní, například tam nekriticky vyzdvihujou Kern jako jednu z nejlepších kapel u nás :) Ale ten profil Sax je dobrej.

https://www.metal-line.cz/articles/profil-skupiny-sax-506

 

DarthArt
14.10.2017 20:53

Stray: Já to tentokrát pojal jako takový minidějiny, chtěl jsem, aby to bylo malinko jiný než vždycky, aby z toho brzy nebyla rutina, která zákonitě musí přijít. A taky si vždycky říkám, že co nevím úplně stopro (u Insanie vím skoro všechno, protože je znám skrz naskrz), to nechám do diskuse, pokud o to bude někdo mít zájem :) Protože diskusi na CrazyDiamond považuju za kontinuální součást recenze. Asi jako někde na přednášce - něco řekneš do mikrofonu, to ostatní pak se stejnejma lidma v hospodě :)

Kryptor bude ale zase víc bezprostřední :)

 

Valič
14.10.2017 20:28

To by mě taky celkem zajímalo, někde jsem sice četl, že se jednalo o dost svéráznou figuru, ale nevzpomínám si, že by v tom článku bylo uvedeno něco konkrétnějšího. Jinak jsem si včera poprvé v životě pustil tu Válku nervů. Poslouchat se to celkem dalo, ale ty texty byly ještě ujetější než na Zóně strachu. :-)

 

Stray
14.10.2017 18:52

DarthArt: Hele, a čím byl vlastně kontroverzní ten Piják? Škoda žes tentokrát volil trochu strožejší ráz článku (třeba oproti Insanii) a něco nám tam nezacitoval, to je totiž vždycky osvěžující koření ... :-)) Ale chápu že článek týdně je prozatím velmi vysilující.

 

zdenos14.10.2017 18:48

kazety v 6ti letech - Děvky ty to znaj, harlej - debut, queen - made in heaven :D

 

Valič
14.10.2017 18:41

Stray: Do půjčovny jsem si jezdil pro CD každý týden (vždy minimálně čtyři kusy), ale problém byl v tom, že ta metalová CD, o která jsem měl největší zájem, byla buď rozpůjčovaná, nebo vypadala, jakoby si o ně Freddy Krueger brousil rukavici, takže jsem si většinou domů přivezl alba od progresivních kapel typu King Crimson, Rush, Genesis, Yes nebo Pink Floyd. :-) Možná to tak bylo lepší, protože ty Slayer, Death nebo Bathory jsem si pak sehnal jinde a k těm kapelám ze 70. let bych se jinak v té době nedostal.

DarthArt: Jak už jsem tu několikrát psal, já jsem se za nějakého sběratele nikdy nepovažoval, ale dřív jsem si originály kupoval rád (zhruba od roku 1996 výhradně CD; MC ani vinyly mě vůbec nelákají). Svou sbírku CD jsem zhruba před půl rokem z různých důvodů víceméně uzavřel, ale výjimečně si ještě nějaký ten originál koupím (třeba když pan domácí omylem v lese nasbírá nějaké divné houby a pak se v dočasném pomatení smyslů rozhodne rozprodávat CD od Carcass, Napalm Death nebo Nocturnus). ;-)
V podstatě všechny české fanziny a časopisy jsem vyhodil už někdy před 15 lety, kdy jsem měl určité krizové období, kdy jsem se o hudbu skoro úplně přestal zajímat. Taky jsem se tenkrát zbavil všech vinylů (těch bylo jen pár) a originálních kazet (těch bylo celkem dost). Momentálně poslouchám hudbu buď z originálních CD nebo kvalitních empétrojek. Výjimečně si nějaké album pustím na Youtube, ale to jen v krajním případě, když nemám jinou možnost.

 

DarthArt
14.10.2017 17:55

Jinak k těm vinylům, kazetám apod. Já v sobě asi vůbec nemám sběratelskej instinkt - taky jsem to před lety dal pryč (hlavně kazety), teď jsem si z knihovny půjčil vinyl Zóna strachu (kvůli oskenování fotky kapely) a žádnej pocit, že bych to chtěl vlastnit, se mě nezmocnil. Spíš jsem byl nasranej, že je to křehký, musím na to dávat extrémní pozor a když to nesu v igelitce, plandá to ve větru :):):)

Jediný co mě dneska mrzí je, že jsem kdysi zlikvidoval celej archiv zinů, Bangů, Metal Hammerů a podobně, protože dneska ty informace horko těžko sháním nebo musím sedět někde po knihovnách :):) Ale koho by napadlo, že budu v roce
psát recenzi na Sax :):) Vůbec by bylo fajn, kdyby se někde na internetu objevil archiv minimálně těch fanzinů. Já o tom uvažoval, posbírat to třeba ve spolupráci se zinaři, a pak udělat webovku, ale nějak z toho sešlo.

 

DarthArt
14.10.2017 17:49

Valič: Nejen v osmdesátých. Já jsem kousek od polských hranic a v první polovině devadesátek jsme kupovali v Polsku na tržnici "originálky" jak vzteklí. Byla vždycky sázka do loterie - jestli se ta kazeta okamžitě nezamotá, jak je to nahraný, jestli je to vůbec nahraný, jestli jsou ty písničky ve správným pořadí (většinou nebyly, nevím proč, ale aspoň dvě skladby vždycky prohodili) atd. Od Metal Mind tam taky už měli nějaký věci, ale hodně málo a upřímně jsem tehdy nechápal, proč bych měl kupovat pětkrát dražší kazety než byly ty pirátský :) Byla to neuvěřitelná doba, v tý Jelení Hoře v centru města tehdy bylo snad dvacet obchodů s tímhle šmejdem. Kamennejch obchodů.

 

1 2

 

 

 

 

TOPlist