Last Hardrock Outsider


CENTRÁLNÍ DISKUSE :
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 

1 2 3 4 5 6 7 8 325

 

Smolik
19.04.2019 18:26

No, já viděl jen první poločas a tam byla Slavie jako na kolotoči...

 

Josef
19.04.2019 13:43

Slávie předvedla skvělý výkon a jsem za to moc rád, že udělala dobrý jméno českému fotbalu. Titul urve Slavia o tom pořád nepochybuji.

 

Stray
18.04.2019 23:29

Jako respekt před Slávií, ze ztracenýho zápasu udělali vyrovnané derby.:-) Škoda té první půlhodiny, ten začátek moc nevyšel, ale v druhé půli byli snad i lepší než Chelsea. Ševčík kdyby se trefil potřetí za druhou půli tak je vyrovnáno a hrálo by se posledních patnáct minut fakt o postup.


Smolik: Alespoň ty že to tady máš rád, já podobnou podporu zrovna potřebuju.
:-)

Na příštích šest dní založeny čtyři moje články, všechny ve stylu amerického Hard N Heavy, dva profily kapel z přelomu 80-90´s, jedna recenze novinky (hned teď v pátek) a jeden film (MÖTLEY CRÜE samozřejmě) - ten bude v pondělí.


Pak je tady ještě jedno téma, o kterém jsem se ale zařekl, že bych nerad o něm mluvil v diskusích, určitě tedy ne v negativním smyslu, zkrátka "jistí lidé udělali jistá rozhodnutí" :-), ale já si prostě uvědomuju vlastní chybu, ale zatím nemám odvahu to ve všech směrech uznávat. Tak já si to na tom výletě ještě pár dní promyslím. :-) Ono je ale těžký s někým jednat, když neodpovídá na maily a nezvedá mobil, to snad je k pochopení?

 

Smolik
18.04.2019 19:15

Mám to tady rád, ale s tou sešívánou cháskou z čínského cirkusu Eden jděte do řiti :-)

 

Stray
18.04.2019 12:06

Já asi nevím, co si mám představit za činnost pod pojmem "český shredding". :-)

Slavii taky věřím, ale vsadit si zrovna dneska? Že bych si...víš to jistě s tou dvojkou? ono je to docela možné. Proč ne? Vždyť je v Edenu mleli. :-)

Mě hraní na hudební nástroj nikdy nebavilo, hlavně se to učit. Nakonec jsem asi dva roky dělal že hraju na baskytaru, odehrál jsem asi dvanáct koncertů, Pod Lampou, různě v Plzni a okolí a jeden dokonce v Praze, ale výsledkem bylo konstatování, že mě to koncertování vůbec nebaví - v mysli se mě během setu vynořovaly takový divný úvahy - "Proč ty lidi na nás hodinu koukaj? To nemaj nic lepšího na práci? Proč se třeba zrovna dneska nedívaj na televizi?" Bylo to jedno z nejdepresivnějších období v životě. :-) Nenáviděl jsem hraní v kapele a chtěl jsem zemřít!!!:-))) Psaní mě vyhovuje mnohem víc, při tej tvorbě článku nemusím s nikým komunikovat a nikdo na mě nečumí. 

Prowler80
18.04.2019 11:52

Bejvávalo. Dnes už jen občasný studiový hráč, navíc převážně v Němcích. Jinak se plně věnuji oboru, jejž jsem vystudoval. Právě v souvislosti s ním mne ta tvá poznámka rozesmála, ale to by se těžko vysvětlovalo. Avšak se skromností sobě vlastní dodám, že pokud je někdo otcem českého shreddingu, pak jsem jím já:)
Ještě bych doplnil k těm QR, že v tom mém postoji hraje nemalou roli nostalgie. Kapelu jsem na jaře´84 spatřil na vlastní oči a koncert to byl tuze zdařilý. Již tehdy se však projevilo, že glam-metal nemá v Evropě takovou odezvu jako v jejich domovině. Vystoupení v Hambáči se odehrálo v sále, jehož kapacitu zpětně odhaduji na nějakých 1200 osob. Pokud vím, v sev. Americe si prožili zhruba dva roky slávy po basketbalových a hokejových halách. Ostatní spolky podobného ražení se této severoněmecké destinaci léta vyhýbaly(včetně oněch MC). Def Leppard a W.A.S.P. považuji za samostatné kapitoly.
Jak jsi QR nazval "uječeným" metalem, vytanula mi na mysl zapomenutá partička, jejíž song mi kdysi titulku z MH silně evokoval:
https://youtu.be/T7qAMQZteaw
Odpoledne valím na fotbal. V hokeji Litvajs, ve fotbale Slavia. Pro sázkaře doporučuji tutovou dvojku.
Úspěšný den a následně klidný spánek všem vespolek:
https://youtu.be/Y5Lkn47MhcA

 

Stray
18.04.2019 09:36

:-))) tak dík no. Pořád je beru spíš jako kapelu o skladbách než přímo o albech. Na každém si najdu nějaké songy, co se mi líbí, a zároveň i takové, které nesnáším. Většinou ta největší ozdůbka alba jako singl ale nikdy neuspěje (viz. "Apolinář" nebo "Siluety") nebo není ani nominována ("Marmeláda"), za to největší píčoviny uspějí zaručeně (třeba "Šrouby..." nebo "Brouci"). :-) Vše YT.

 

josef
18.04.2019 09:14

Mandrage pořád mají ještě docela kvalitu jsou i horší kapely na scéně.Se teším na Motley crue až si to v klidu poslechnu.

 

Stray
18.04.2019 07:09

haha, já tohle už vůbec neřeším. Vlastně si ani nedokážu představit, jak asi je ten kluk pro někoho známej, co jsem spíš pozoroval, tak spíš pro lidi, co hudbu nesledujou - jako třeba spíš pro paní u pokladny v Kauflandu ("Můžu se vyfotit?") než pro člověka s vyhraněným hudebním vkusem.:-) Fakt si nedokážu představit, jestli ta spojitost stojí za zmínku, sám jsem donedávna ani nevěděl, jak třeba vypadají členové kapel MIRAI, SLZA nebo JELEN, takže to netuším jak je tomuhle u něho. Každopádně fandím a přeju úspěch, ale mám svůj svět a žiju jinej život.Samozřejmě že sleduju tu hudbu, desku po desce, mám k tomu "nevyžádaný připomínky" (prakticky když začnu, tak se schyluje k hádce), jsem prakticky ten poslední člověk se kterým se chce bavit o vlastní hudbě, někdy trnu hrůzou, jindy pochválím, osobně to vnímám, že se spíš zlepšujou, sice se vzdalujou pojmu rock, ale skladatelsky, produkčně to jde nahoru, desku se šroubama, tedy třetí album, které je zároveň nejúspěšnější, považuju za snad druhou nejslabší, letos jedou nahrávat už sedmou (takže už jsou nyní někde před Generation Swine).:-)

 

Josef
18.04.2019 00:33

Stray:Mě bylo hned jasný, že jsi nějak s Bolanem spojenej. Já ty jeho kapele ze začátku fandil pak vydali šrouby a matice a byl konec.

 

Stray
17.04.2019 18:18

A ještě třetí příspěvek. Zaujala mne tvá věta "kdybys tušil kdo jsem, pochopil bys", Tak kdo tedy si? Jseš známej muzikant? Napiš mi to když tak mailem, dík.:-) Já to nikomu neřeknu. Chodí sem víc známých muzikantů a nikdy jsem jejich identitu neprozradil. Chrise Polanda jsem si rád připoměl.

Dneska jsem dal LEE AARON řadovky 84,85, 87, 89 ...bezejmenná deska 1987 je nejlepší, sice nejměkčí, ale promazlená neskutečně! :-)

 

Stray
17.04.2019 18:05

U nás v rodině pomalu skoro nikdo neví, že mám něco jako tyhle stránky a vrhám do nich skoro všechen čas, u příbuzenstva je zkrátka přes hudbu on, což mě přijde jako hroznej paradox, ale nějak s tím musím žít.:-) Jasně že se tím živí. Ale jeho projekt a mé webové aktivity nemají absolutně žádnou spojitost, je to jako kdyby jeden žil v Evropě a druhej na Filipínách. Vidíme se tak pětkrát za rok. Nejsem si jistej, jestli ví, jak se jmenuje tenhle web.:-)

 

Stray
17.04.2019 17:56

No snažím se psát v diskusích příspěvky tak aby to bylo aspoň trochu vtipné, ne vždy se to daří. Psát ale po nedorozuměních nějaká nová Asyla s nadpisy typu: "Jistí lidé provedli jisté věci" (v našem případě spíš - > "jistí lidé provedli jistá a ne zrovna dobrá rozhodnutí..." to zas ale asi nebudu. :-)) jde o parafrázi na Donalda Trumpa, který takto citoval s napřaženým ukazováčkem článek nějaké muslimské kongresmanky, která se takto vyjádřila k 11.září. :-)))) "Prý, jistí lidé provedli jisté věci" :-)
Ohledně Pepy Bolana, pseudonym to není, je to už dvacetjedna let jeho jméno, v roce 1998 se nechal přejmenovat, což mě teda šokoval, ale celkově to doma nějak prošlo, na ten telefonát se nedá zapomenout - "To víš, že už nejsem Tvůj brácha?"...údiv "Jo? jak to?"..."No nechal jsem se přejmenovat." "Co? fakt? Ty pyčo a co fotřík?" ..."Já nevim, na to seru." "Ty vole jak se vlastně jmenuješ?" "Cože? Bolan? To mě poser, to je přeci blbý, né?" Hudba, tedy jeho hudba, jeho to baví, mě to taky celkem baví. metal mu přijde zastaralej, ten novej moc nezná, metal poslouchal naposled asi někdy když vyšla deska MOTLEY CRUE s Johnem Corabim, od té doby to nějak nesledoval, ještě si pamatuje Countdown to Extinction, to jsme jeli dost, pak se nějak začal odklánět k jemnější hudbě a hlavně začal se spíš zaměřovat na sebe, na hru atd. Metal je pro něj hudba 20.století, pop mu přijde víc otevřenej, zajímavější, odvážnej "čím míň kytar, tím líp", určitě bych ho nenazval odpůrcem digitálu.:-) Má to prostě jinak.

 

Prowler80
17.04.2019 17:37

Já kapíruju, mě spíše udivilo, že ho vůbec baví hrát takovou hudbu, když jeho posluchačské základy leží jinde. Na druhou stranu chápu, zřejmě ho to vcelku slušně živí. Podobná produkce jde zcela mimo mne, jen jsem asi před 12 lety zaregistroval to příjmení, tak mi byl záhadou jeho původ. V Nýřanech jsem v životě nebyl, takže příležitost natrefit na předmětného jedince je mizivá. Jinak tato tvá poznámka mne vcelku pobavila. Kdybys tušil, kým jsem , pochopil bys:) Současný stav MP jest nutno označiti děsivě trudným, těm nešťastníkům v redakci lze vzkázat snad jen jediné:
https://youtu.be/5tCGwHRM2xY

 

Stray
17.04.2019 15:15

Josef: Jo Feelgooda i 1994 si dej, to jsou asi vrcholný desky. Po roce 1994 už nepřišla žádná srovnatelná deska, základní výbava je prvních šest řadovek.

Powler: Ještě na upřesnění. Já ale ten report z MÖTLEY 2009 nepsal, to nejsem já, ten Bolan.:-) Já jenom pro pořádek, aby si na Pepína někde nevybaf, on nemá ani s tímhle webem, ani s psaním nějakých článků vůbec nic společnýho, tenkrát jsem to prostě jenom nějak domluvil na MP, takže tam má asi 3 koncertní reporty, jinak celkově považuje krafání o hudbě na netu za zbytečnou ztrátu času.:-) S čímž pragmatičtější polovina mé osobnosti naprosto souhlasí a ta druhá to má prostě úplně jinak,m tak jak je to předváděno tady na webu.

 

Josef
17.04.2019 08:45

Dr. Feelgood na tu desku se právě chystám a zajímá mě i deska z roku 1994 kde vince nezpival a ta deska je prý docela tvrdá.

 

Stray
16.04.2019 19:32

Člověk koukne po dlouhej době na zprávy a jenom kroutí hlavou.

O tom co se stalo v Paříži radši pomlčím, ale nezdá se mi, že by to chytlo z ničeho nic. Macron každopádně včerejším večerem ve funkci skončil.

ČSSD dluží advokátu Zdeňku Altnerovi 388 milionů korun: nechce se mi věřit, že nějaký člověk kdy dělal nějakou činnost, kterou by bylo možné ocenit podobnou částkou, to je jako bych si náhle vzpomněl, že mi čtenáři CrazyDiamond dluží 650 tisíc korun českých. :-)))))

Pak ta oslava ukrajinské teroristky a vražedkyně Savčenkové, to taky dává.:-(

 

Prowler80
16.04.2019 15:32

Ta Neilova plastika obličeje se před lety moc nezdařila. MJ se toužil podobat D. Ross, on zřejmě syslovi, co už.

 

Fenris 13
16.04.2019 10:57

K tomu ještě titulka nebo vypalovačka Red Hot...

 

Stray
16.04.2019 10:10

Shout at the Devil obsahuje dvě z mých úplně nejoblíbenějších skladeb CRÜE - jmenovitě Looks That Kill a Too Young To Fall In Love. Mám původní vydání od Elektra Records 1983 se skvělým post-apokalyptickým obalem, musel jsem si to hned pustit, ještě teď mi doznívá skladba Danger, což je úplně první autorský vklad Micka Marse...a ten text refrénu: ...I´m Wild Cat, a Shotgun Blast, Madman Strong As Steel, Overkill, No More Deals...Danger, You´re In Danger, When The Boys Are Around, Danger, You´re In Danger, And This Is My Town, This Is Hollywood...Danger...This Is Hollywood...Danger!

 

1 2 3 4 5 6 7 8 325

 

 

 

 

TOPlist