Last Hardrock Outsider


Diskuse ke článku : MASTER´S HAMMER - Formulae
Vložit příspěvek
Jméno

E-Mail


Text příspěvku 

1 2

 

Valič
06.04.2017 13:19

Stray: Rozhodně to není hudba pro každého, ale stejně jako v případě Necrococka samotného se jedná o "originál každým coulem". Opravdu mě nenapadá nic z naší ani zahraniční scény k čemu bych jeho desky přirovnal. Jen bych ještě upozornil, že pokud si chce někdo obstarat originální nosiče, je to momentálně možné pravděpodobně pouze přes e-mail na stránkách www.necrocockworld.com (zmíněný debut Kaviar Kavalier už bohužel nejde sehnat vůbec). Mistr už na nějakou distribuci v posledních letech vyloženě kašle a v nějakém rozhovoru nedávno dokonce říkal něco v tom smyslu, že mu to tak vyhovuje a nemá zájem o to, aby se k jeho překrásné hudbě dostalo kdejaké hovado. :-)

 

Stray
06.04.2017 13:01

Jeho sólovou tvorbu vůbec neznám.

 

Valič
06.04.2017 12:59

Stray: S tím Houbařským albem to bylo myšlené spíš jako vtip. Jestli chceš zkusit něco z Necrocockových sólovek, zkus raději Lesní hudbu. Ta se nese v podobném duchu, ale je po všech stránkách povedenější (podle mě patří spolu s debutem Kaviar Kavalier k Necrocockovým nejlepším deskám).

 

Stray
06.04.2017 12:27

Poslechnu az večer doma. Jinak mrtvoly na vlastním pozemku zásadně nezakopavat, ne ze bych s tím měl nějaké zkušenosti :-), ale když už dojde k podobně nešťastné události, je lepší volit místa s nikým nesouvisející a hlavně myslet, Kefalin, ...myslet.:-)

 

Valič
06.04.2017 10:17

Stray: Zkus si u toho někdy pustit tohle album: https://www.youtube.com/watch?v=QjtJl0U2iHQ Ty houby, o kterých se tam zpívá, bych ale raději nesbíral. :-)

 

Stray
06.04.2017 10:00

Nejlépe se jejich nová tvorba poslouchá v Kašperkach, to jsem v září jel do sluchátek snad i při sbírání hub.:-)

 

gotta
06.04.2017 08:21

Tahle sestava bude asi trvalejší, protože Štorm psal, že se vystoupením na Brutalu vrací na podia a proběhne taky řada klubových koncertů. Taky nastínil, že se bude hrát hlavně nejstarší repertoár plus pár songů z Konví...

 

DarthArt
04.04.2017 09:19

Jo, a taky na tý zdi pochopitelně byli MH se Štormem v křesle...

 

DarthArt
04.04.2017 09:19

Valič: Mýtická postava Vlasta ... ano, vždyť se přece říkalo "Vlasta není člověk, Vlasta je Satan!" :):):) Taky jsem ho měl na zdi, hned vedle Cronose. Tu malou fotečka z Melodie(někdy 1988)v sestavě Hereš-Henych-Melmus (měli to tam myslím blbě jako Helmus - tři velká H :) jsem měl nazvětšovanou tolikrát, že už byly vidět jen tečky....

 

Valič
03.04.2017 19:09

DarthArt: Na projekt Zemětřesení si samozřejmě vzpomínám. Vznikl tenkrát po vyhlášení výsledků ankety Černá vrána a hráli v něm vítězové jednotlivých kategorií. Jestli se nepletu, tak zrovna Vlasta Henych později v nějakém rozhovoru říkal něco v tom smyslu, že tam byl spíš jen do počtu a ta hudba ho nijak zvlášť neoslovovala. To s tím zpíváním v Master´s Hammer byl jen takový nápad, pochybuji, že by k tomu opravdu došlo. Když o tom teď přemýšlím, on toho Vlasta moc nenazpíval ani na studiových deskách Törru. Když nepočítám debut, kde to bylo tak půl na půl, na většině desek měl vždy jen pár skladeb (v rozhovorech tvrdil, že "je na zpívání moc línej"). :-)

 

DarthArt
03.04.2017 17:39

Valič: Celá tahle koncepce, jax ji popsal, mi mírně připomněla dávný projekt Zemětřesení - to byl taky takový "ultimate wet dream" :) ..... Kult ohně s tympánem by moh´ bejt dobrej, určitě lepší než ta verze od Hypnosu (i když desku Rabble mám jinak hodně rád).

 

Valič
03.04.2017 17:13

Necrocock se svým odporem k živému vystupování nikdy netajil a navíc jeho poslední sólovky jasně prokázaly, že se opravdu jedná o bytost pocházející z jiné dimenze, která má v hlavě nainstalovaný úplně jiný „software“ než většina pozemšťanů, takže je možná lepší, když ho na koncertech zastoupí někdo, kdo je schopný fungovat i v reálném světě. Z pohledu člověka, který začal poslouchat metal někdy v roce 1988, ta sestava každopádně vypadá jako „ultimate wet dream“ (alespoň na papíře). Pro mě je Vlasta Henych v podstatě taková mýtická postava z dob mého dospívání (něco jako Rambo, Sandokan, Bud Spencer, Rumburak nebo Muf Supermuf), kterou nejsem schopen nějak objektivně posuzovat. :-) Nepředpokládám, že by v budoucnu nějak zasahoval do studiových nahrávek kapely, ale nebylo by špatné, kdyby si s ní na koncertech zazpíval některé z jejich starších šlágrů. Určité části textů si v jeho podání umím celkem živě představit („Doneste k obřadu břemeno své, znetvořené k obrazu jeho…“, „Odporné symboly svatého těla, sveřepé pohledy oběšenců…“ nebo „Je těžké proklínat, co již dávno prokleto, nelze nic napravit, když sémě Zla již dávno zaseto!“). Taky by mě zajímalo, jak by zněl třeba Kult ohně s tympánem. :-)

 

DarthArt
03.04.2017 09:48

No jo, ale proč tam vlastně není Necrocock? Že by s ním kvůli těm jeho nechutným koníčkům nikdo nechtěl na pódium? :):):)

 

Stray
02.04.2017 21:36

Vlasta Henych, ať už by tam byl nastálo a nebo jen jako koncertní baskytarista, dle mého nebude přílišně angažován v tvůrčím procesu, tohle si Necrocock se Štormem ošetří sami. Prostě jak jsem napsal, Franta sestavil koncertní grupu ze zvučných jmen a to je dobře.

 

DarthArt
02.04.2017 20:36

Ale zas že by do toho šli Vlasta a Blackosh kvůli jednomu koncertu? To moc nevypadá... tak máš možná pravdu ... pro živý hraní...

 

DarthArt
02.04.2017 20:35

Stray: No to já si právě myslím, že to bude jednorázovka, protože si nedovedu představit, že by v tvůrčím procesu Master´s Hammer figuroval třeba Vlasta Henych. Jinak nic proti němu, smekám třikrát, že dokázal včas vystoupit z Törru a nezačal bejt trapnej.

 

Stray
01.04.2017 18:26

Osobně to považuji od Franty Štorma za skvělý tah, oslovil prostě známé osobnosti české metalové scény, muzikanty z jeho generace, chce atraktivní sestavu, což svědčí o tom, že ten koncertní návrat nebude jen záležitostí jedné show, ale půjde o projekt na trochu delší dobu.

 

DarthArt
01.04.2017 18:19

Teda přátelé, na Fobii uvedli sestavu Master´s Hammer pro živé hraní. Nebudete tomu věřit, ale kromě Štorma, Silenthella a Honzy Kapáka je tam BLACKOSH a - neuvěříte - VLASTA HENYCH. No to se poseru! Více zde: http://www.fobiazine.net/news_detail/13409/master%C2%B4s-hammer-odtajnili-sestavu-pro-zive-hrani!/

 

Stray
25.07.2016 10:58

"Měníme si role" pravila Formulae k Vagusovi. :-) Já osobně nemůžu z ucha dostat z těch stovek geniálních sousloví tohle: "na očku membránovou mžurku měňavku" :-)))))

 

wuxia
25.07.2016 07:41

Já bych se tý stovky nebál, ono je to fakt, jak píšeš, monstrózní album. :) Některé textové obraty a melodie ne a ne vyhnat z hlavy. "Měníme si role!"

 

1 2

 

 

 

TOPlist