Last Hardrock Outsider


Diskuse ke článku : BLACK SABBATH - Born Again
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 


 

Imothep
17.09.2017 22:18

stran TYR(muj top), Headless Cross atd, tak byly dlouholete problemy s puvodnim vydavatelem(IRS), ktery tusim pak zkrachoval, takze prava nebylo tak jednoduche ziskat. Neni to vzdy jen o ignoraci kapely(Antonina) vztazene k urcitemu obdobi. Podle poslednich informaci se pocita I s reedici Ne-Ozzy ery, ale je jasne, ze to neni priorita.

 

Darthart
17.09.2017 20:42

Louža: Protože dokud ještě žijou zapřísáhlí fans Black Sabbath, musí ždímačka frčet naplno... přece si nenechaj ujít stopadesátej výběr s Ozzym, když už jich maj doma sto čtyřicet devět...

 

Louža
17.09.2017 20:30

Kropis : Cože?? Vždyť se Martin okolo Iommiho ochomejtá, diskutovali prý spolu novou desku a reedice jejich společných alb vypadaly v tomhle konetxtu jako reálná věc, tak proč zase vydávat srágory ze sedmdesátek, který maj všichni přeposlouchaný. Už chci konečně Tyra zase na CD.

 

Kropis17.09.2017 17:12

Uff, nejslabší deska, s vypětím sil 60 %.

Nedávno oznámili Sabbath novou kolekci desetiletá válka... no moje první pocity byly, konečně se objeví nově vydané věci s Hughesem, Martinem... a ejhle znovu se vydává klasický seznam s Ozzym od debutu po Never Say Die, pokolikáté už?

 

DarthArt
09.12.2015 15:05

Jako fanoušek temnějšího a zvrácenějšího metalu jsem se nad Born Again už po prvním poslechu oblízl a ta chuť trvá dodnes. Těžko uvěřitelné spojení spíš středněproudového Gillana (bráno s nadsázkou a v rámci hardrocku, samozřejmě) s čaroději Black Sabbath zní papírově strašně divně. Jenomže, strážný anděl z pekel (jo jo, je to ten, co je na obalu Born Again) zřejmě zas jednou zaúřadoval a pánové společně vytvořili nejen nejděsivější, nejkrvežíznivější a nejvraždenější desku Sabbath, ale také jen tak mimochodem sepsali slabikář všem pozdějším žáčkům, co se dneska označujou jako nezlejší metal na světě (taky to někteří přiznávají - viz Cannibal Corpse a Zero The Hero). Na Born Again (nebo aspoň v jeho první části včetně Digital Bitch) je všechno strašně zvrácené, zlé od podstaty, ale hrozně dobré. Při Trashed mám pocit, jako by mi v nejhorší kocovině mlátil někdo kladivem do hlavy, při Disturbing The Priest před sebou vidím stádo zdivočelejch magorů při honu na nějakýho chudáka a Zero The Hero je černý magický rituál, ke kterému se dnešní satanáši typu Satyricon nepřiblížej ani na kilometr. Velmi svojskou (a zase zvrácenou) sociologickou sondou Digital Bitch rituál končí a při titulce Born Again člověk už jen padá na zem a jako v agónii nad ním přelétávají hrozivé (tj. dobré sabbathovské) vzpomínky na předchozí šílenství, takže už ani moc nevnímá poslední dvě věci, které, jak píše Stray, opravdu nejsou TO ONO a jsou takovou celkem kvalitní výplní. No, každopádně, Born Again je pro mě fascinující, nikdy nikde a nikým nezopakovaný zážitek a všichni ti pomalovanci, okovanci a strašidla s prostěradlem přes hlavu by si měli poslechnout tuhle desku Black Sabbath, aby viděli, jak se dělá děsivá hudba!

 

Zetro
18.07.2015 10:35

70%

 

Valič
12.07.2015 20:32

Tak s tím katastrofálním mixem to zase až taková záhada není. Iommi: "Gillan inadvertently blew a couple of tweeters in the studio speakers by playing back the tracks too loud and nobody noticed. We just thought it was a bit of a funny sound, but it went very wrong somewhere between the mix and the mastering and the pressing of that album... I didn´t know about it, because we were already out on tour in Europe. By the time we heard the album, it was out and in the charts, but the sound was awful." Jinak se opravdu jedná o nejujetější album v historii kapely a to včetně příšerného obalu, dvou bizarních videoklipů a nezvládnuté pódiové prezentace. Objednané kulisy v podobě Stonehenge byly následkem nedorozumění dodány "v životní velikosti", takže se kapela na pódium málem nevešla a celou show prý uváděl lilipután v masce pekelného haranta z obalu desky. Gillan si navíc nebyl schopný zapamatovat texty některých skladeb ze starších alb a měl je položené před sebou na zemi. Vzhledem k tomu, že se během koncertu po pódiu valila oblaka dýmu, tak mu to stejně moc nepomohlo. :-) I tak se ale jedná o velmi slušné album, ale ke špičce diskografie bych ho určitě neřadil. 80%

 

rumcajs10.07.2015 12:06

Tak na tuhle recenzi jsem byl zvědavý. V podstatě s ní celkově souhlasím, až na to bodové hodnocení. Ano, asi dvě skladby jsou docela nezajímavé, ale zbytek alba je prostě PEKLO! A komu se nelíbí zvuk, ten ať si pustí na youtube demoverzi alba, to je teprve něco :-). K dispozici je taky de luxe verze s bonusovým songem The Fallen.Pro mě naprosto legendární album s šíleným obalem, zvukem, hudbou - prostě totálně šílené a dokonalé. 100%P.S.Doporučuju poslechnout si Gillanovu live verzi Heaven and Hell - běhá z toho mráz po zádech.

 

Daveyy10.07.2015 11:54

Já zase při prvním poslechu až po letech přistupoval k albu naprosto skepticky. No a sám jsem byl překvapen že se mě to celkem líbilo. Pravda je to spíš Deep Sabbbath než Sabbati ale neni to sračka za tim si stojím. Never Say Die by se mohl oblíznout :-)

 

Myší chlap
10.07.2015 11:06

Hmm, četl jsem kdysi někde rozhovor s Gillanem a tam to líčí trochu jinak. Podle něj někde kalili a v opilosti si plácli s Iommim že udělají desku. I Gillan to myslel tak napůl z legrace a ještě měl dojem že to bude Iommiho sólovka. Členem Sabbatů prý být dlouhodobě nechtěl. Nakonec ale převážila ta nehumorná půlka věci a po vystřízlivění si plácli na jedno sabaťácký album a malý turné. Každopádně tohle album beru jako totálně mimo mísu. I Seventh Star, která původně neměla být Sabbath ale Iommi sólo, zapadá do tváře kapely v osmdesátkách víc než Born Again - k tomu jsem si nikdy cestu nenašel. Divnej zpěvák, divná hudba, divná produkce. Všechno mimo. Normálně nemám s mimoňskými alby problém, ale tohle se mi nelíbí.

 


 

 

 

 

TOPlist