Boomer Space


Diskuse ke článku : BLOODBATH - Grand Morbid Funeral
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 


 

Valič
04.12.2014 10:30

První dvě řadovky se mi sice líbily víc (trojka mě moc nebaví), ale i tak se jedná o povedené album. Nezdá se mi, že by Nick zpíval stejně jako na prvních deskách Paradise Lost, ale jeho současný styl se k novému materiálu Bloodbath celkem hodí. Celé je to takové hodně „old school“, což byl asi záměr kapely. Novinka Horrendous je celkem v pohodě, ale u podobných mladých kapel mi už trochu začíná vadit, že ty svoje death metalové vzory v podstatě pouze kopírují a většina z nich se ani moc nesnaží vytvořit si svůj vlastní styl. Od OSDM kapely samozřejmě nečekám bůhvíjakou originalitu nebo dokonce experimenty, ale zdá se mi, že na přelomu osmdesátých a devadesátých let byly ty kapely daleko osobitější. Když srovnám třeba první alba Entombed, Autopsy, Morbid Angel, Obituary nebo Deicide, tak každá ta kapela má svůj vlastní nezaměnitelný styl, který jde často poznat i po pár vteřinách poslechu. Proti těm novým kapelám rozhodně nic nemám, ale uvítal bych, kdyby se víc z nich snažilo ten styl nějak posunout a obohatit a ne jen stále recyklovat více než dvacet let staré desky klasiků žánru.

 

Pekárek
27.11.2014 13:54

Jasné,dobrý producent by tomu prospěl:). Zkus to, celé je to opravdu dost pestré, nápadité a prodchnuté těmi správnými standardy.

 

Stray
26.11.2014 11:07

Teď k těm HORRENDOUS, udělal jsem si zatím čas na jednu věc, tuhle: http://www.youtube.com/watch?v=G2Cn9xLUOjk Píšu už teď, protože z nahrávky lze zjistit, že je to v pohodě.:-) Líbí se mi to, trochu tomu zvýraznit kontury, nasypat do toho o něco více peněz ve studiu, tak by mohli postupem času pomaloučku získávat lepší pozice na tom žebříku. Konkrétně na téhle skladbě je můj poznatek, když si budu hrát na chlápka co v tom studiu s nima bude sedět a něco jim předat: "K čemu je ta úvodní pasáž mezi 0:00 - 0:50? Nezdržujte lidi, začněte rovnou nářezem, pánové!":-)

 

Smolik
25.11.2014 17:18

Pouze doplňuji, že jejich (dle mého soudu) nej album nazpíval Peter z Hypocrisy.

 

Stray
25.11.2014 15:05

Pekárek: jsem rád, že chápeš můj pohled, který se nezabývá tím zdali je něco mainstream nebo UG. Dost dobrou skladbu může udělat koneckonců i KABÁT!:-)Co se týče mého vztahu k subžánrovému podhoubí, tak abych se přiznal (i když se snažím aby to v reckách nebylo znát) - NENÁVIDÍM HO, všechny ty neúspěšný chytráky, kavárenský povaleče, alternativce, vyžírky, samozvané umělce, intelektuály, znozectností přizdisráče a rádoby opravdové - skutečně je jen a pouze nenávidím!:-))Na druhou stranu zas dokážu ocenit kapelu, která je v UG ráda a šťastná, mainstream nenapadá a jede si to svoje. Takové z nich jedině uznávám.

 

Pekárek
25.11.2014 14:17

Jasně:) On je ale velmi podnětný ten pohled jinýma očima, což v tvém případě znamená, že undergroundu nenadržuješ, resp. že nezastáváš takovou tu "inkviziční" pózu stran žánrové čistoty. Preferuješ silné skladby vždy a všude. Osobně mám tendenci občas přeceňovat žánr, resp. nižší stupně undergroundu:), takže mě právě až tvůj pohled vybízí k tomu, abych zbytečně neignoroval kvalitu. To jen tak pro dokreslení. Jinak na Holmese jsem fakt zvědav, dosavadní alba byla dost v pohodě, byť jde jen o hraní si na death metal:). Jsou to prostě příliš protřelí muzikanti na to, aby natočili nějakou vyloženou blbost, a ty správné postupy mají v malíku.

 

Stray
25.11.2014 12:04

To, že jsem tě přesvědčil, myslíš asi tak, že můj pohled na umístění deathmetalu v celém tom subžánrovém spektru je jinej, že? Asi jo, death metal je u mne androš a proto nepřichází do úvahy, abych o tak malé kapele jako BLOODBATH někdy mluvil jako o mainstreamové záležitosti.:-)

 

Pekárek
25.11.2014 11:16

Dobré,přesvědčils mě:)Dobře napsáno. Zajímal by mě tvůj názor taky na něco méně mainstreamového:), ale z podobného ranku. Zkus si poslechnout Horrendous-Edysis. Víc hevík než punk:)

 


 

 

 

 

TOPlist