Boomer Space


Diskuse ke článku : BURNING WITCHES - The Dark Tower
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 


 

David
26.05.2023 02:10

BW jsou jednou z mých nejoblíbenějších kapel posledních let, ale letošní album mě bohužel zklamalo. To ale pořád neznamená, že je špatné, jen minule bylo prostě líp. Ovšem největší slabinu slyším v tentokrát nudnějších skladbách jako takových, stěžovat si na neoriginalitu v žánru, je kterém bylo vše řečeno před čtyřiceti lety nemá smysl a posluchačům, kteří dodnes drtí staré Slayer, Judas Priest atd. opakování starých postupů nevadí, v opačném případě má každý možnost poslouchat něco modernějšího. Na BW mi vlastně nevadí vůbec nic kromě toho, že mi prostě nesedla tato poslední sada písní. Jinak jsou Čarodějky fajn, viděl jsem je i naživo a bylo úžasné sledovat, jak tu muziku dělají srdcem a jak je hraní strašně baví! Tak snad příště bude líp...
Burning - 9/10
Hexen - 7,5/10
Dance - 8/10
Witch - 9/10
Tower - 6,5/10

 

Stray
24.05.2023 12:50

Jsem v klidu. Jen úřaduji. :-) Chtěl jsem dát jen najevo, že za tím co jde ven, je ještě další prostor, kde zvažuju, co vůbec má cenu psát, sice většinově ty věci končí v té jámě, jak do ní rolba na zimním stadiónu vysypává sníh, ale i tak se řadou věcí, co neprojdou, zabývám (alespoň si pustím tři, čtyři písničky). U věcí, co projdou až k článku a zároveň procentuelně moc nebodují, zkrátka bylo přeci trochu víc co říct. Přistoupili?

 

Honza
24.05.2023 12:40

Stray: v klidu, já sem chodím rád a nevadí mi, že má něco nízká % :) Jen tu desku slyším trochu jinak, to asi ničemu nevadí. A rád občas napíšu do diskuze. Dávat všemu +- stejně je samozřejmě nesmysl.

 

Stray
24.05.2023 09:19

Tak si holt vyberte, buď budete sledovat web, kde se v průměru všemu dá 80%, a nebo web, kde se autoři budou vyjadřovat bez skrupulí. Teď mám v kaslíku odkazy na poslech tuzemských WITCH HAMMER, REFORE a FORREST JUMP. Kdybych to fakt chtěl napsat podle toho, jak to cítím a vůbec zabývat se tím, tak bych se v hodnocení pohyboval +/- okolo 40%, takže je vlastně jasný, že na tyhle věci článek prostě nebude, nedává mě smysl psát recky na něco totálně zaměnitelnýho.

 

Honza
24.05.2023 08:37

Mě se to celkem líbí, samozřejmě to není objevné (ale co v metalu dneska je...) ale v tom svém žánru to je v pohodě, zapamatovatelné melodie, instrumentálně je to taky OK (což hlavně naživo dřív nebylo, i jsem si říkal, kdo asi nahrává desky :) ) zvuk OK, výrazná zpěvačka, já bych to asi hodnotil výš, v rámci toho, co dnes vychází za heavy metalové desky.

 

orre
15.05.2023 20:29

Na tohle už mám hodně rozmlsané uši a nejsem ten typ kelímkového fandy (metal kurva!). Navíc hrozně slyšet holky. Je to to pořád nevyhrané a můj názor, že metal mají hrát chlapi pořád trvá. Prostě jen neškodně úsměvné holky co si hrajou na tvrďačky. Tak působí celá deska.

 

Kelly
15.05.2023 06:57

Ve vypjatých polohách mi zpěvačka Laura Guldemond asociuje Jill Janus z Huntress.

 

Pekárek
14.05.2023 22:01

Zvažoval jsem také.:-) Recenze odpovídá tomu, co jsem slyšel. Nad 60 bych asi nešel, i když kdo ví:-)

 


 

 

 

 

TOPlist