Boomer Space


Diskuse ke článku : ARCTIC MONKEYS - The Car
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 


 

Pekárek
27.10.2022 17:33

prase 27.10.2022 09:13
Po poslechu ukázek docela souhlasím. Mám rád podobnou hudbu, ten zpěv jako alternativu snesu, takže bych bodoval zřejmě víc.

 

Tomáš
27.10.2022 10:28

vidíš a já to mám opačně, víc se mi líbí Villains, ale už jsem je dlouho ani jedno neslyšel, musím si je osvěžit

 

prasezlesa
27.10.2022 10:26

Tomáš: Hlavně Like Clockwork bylo úžasné album. Villains už byli slabší, vsadil bych se, že to částečně byly zbytky z Like Clockwork. Teď už jim každopádně na ofic. stránkách svítí v té jejich televizi, že nové album je prý na spadnutí.

 

Tomáš
27.10.2022 10:24

tak sice jsem si nemyslel, že někdy aktuální desku Muse budu hodnotit pozitivně, ale mezi těmi ostatními co jmenuješ je to nakonec ještě jednooký král

všechny ty desky mají skvělou produkci, aby taky ne. Všechno to jsou skvělý hudebníci. Bohužel letos nějak nedokázali napsat fakt dobré písničky.

S Turnerovým zpěvem souhlas - jeho hlasový rozsah je relativně malý, ani to není žádný extra pan zpěvák. Jemu seděli ty rychlé, lehce přinasrané songy ze začátku kariéry. Čím víc se písničky zpomalují, tím víc tohle jeho omezení začíná být zřetelnější.
Že tomu věří, že tahle image a stylizace je pro něj přirozená, to asi jo. Bohužel tomu neveřím já, nebo spíš si mě na to nekoupí (minimálně dokud nezačne zase psát pořádné písničky).

Letos už ale i pár velkých jmen podle mě bodovalo - Pixies, Porcupine Tree, Bush, Suede. Nebude to špatný rok.

Na Hommeho jsem taky zvědavý, poslední album bylo fajné, koncertík ve Fóru taky slušný, takže jen tak dál a houšť

 

prasezlesa
27.10.2022 09:15

Jinak tenhle rok zatím fakt nejlepší RHCP, i když to taky není žádná výhra. Ale The Car je určitě slabší a Muse ještě mnohem horší než The Car.

Snad nás brzo přijede na bílém koni zachránit Josh Homme.

 

prasezlesa
27.10.2022 09:13

Podle mě se trošku míjíš v tom, kde je skutečně problém. Já Turnerovi věřím, že tohle je pro něj přirozené - podle mě tuhle hudbu opravdu dělat chce.

A problém není v té cestě samotné, jak si ty myslíš. Ta deska má skvělou produkci, skvělý zvuk, kapela hraje skvěle, zvuky nástrojů jsou super.

V čem je problém, je to, že Alex Turner nemá dostatečné charisma a hlavně schopnosti to prodat. Písničky jsou slabé. Kdyby byly lepší, vůbec by tak nevadilo, že jsou v tomhle stylu, to je jen estetická volba.
Největší slabina je ale Alexův zpěv. Na to, jak dlouho zpívá, to opravdu není nic moc. Výšky mu nejdou. Jeho vibrato zní víceméně amatérsky. Atd.

Vzpomeňme si všichni na Davida Bowieho. Proč to byl takový velikán a proč dokázal prodat alba, kterými ve svojí době jednoznačně vybočoval a mohla se z nich klidně stát slepá ulička? No protože měl skvělé písničky a byl to fenomenální zpěvák. Turner by chtěl být druhý Bowie, ale prostě na to nemá.

 

Tomáš
27.10.2022 07:13

řekl bych, že další zbytečné album - musím být prostě tvrdý na tuhle kapela, když jsem je kdysi miloval, jejich debut je dokonce v mé osobní TOP10 alb všech dob (jako jediný s datem vydání po roce 2000)

když předchozí supernudné album Tranquility (i ten názov je nudný..) dostane 10%, tak tomuhle dám max 20%, protože se tam občas aspoň mihne náznak melodie (to předchozí je jako vyprávění nudných příběhů do generické podkladové hudby)

jak už jsem psal - 2-3 písničky by se hodili jako "vata" na další album The Last Shadow Puppets, kde by celkem zapadli, zbytek je v podstatě k ničemu

bohužel celá tahle jejich image, hraní si na umění, objevování nových cest mě vůbec nebere. ono když se podíváte na aktuální koncerty, tak už i ty staré vypalovačky z prvních alb (protože z Tranqulity stejně v podstatě nic naživo nehrají) znějí totálně znudeně, umělecky, pozérsky. Úplně zmizela ta punková dravost, garážová nasranost, rocková energie.

Ale na druhou stranu věřím, že ostrovní kritice a publiciste se budou předbíhat v superlativech a vidím to tam na desku roku. Kdo chce kam, pomozme mu tam...

Ad Humbug - není to geniální album, za mě někde mezi 50-60%, ale pořád válcuje "The Auta" o několik tříd

 


 

 

 

 

TOPlist