Last Hardrock Outsider


Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 

1 2

 

-k-
01.10.2021 06:54

Krásně sepsaná recenze! Opravdu ten film funguje takto. Poprvé nuda, podruhé “když už to DVD mám doma, tak to zase zkusím”, potřetí to už není vůbec zlé a počtvrté hosanna halleluja kult je tady! 😂

 

J.Rose
08.09.2021 19:15

Endyamon: Tak toho jsem si teda nevšiml :-)

 

Endyamon
08.09.2021 14:34

Ďakujem za skvelú recenziu na môj osobný filmový klenot, opäť kopec info, čo som nevedel. C-beams speech jednoznačne vedie rebríček posledných slov pred smrťou.

Btw, ak ste náhodou nepostrehli, na akom stroji sa asi fotila táto neznáma partička v 86-tom? :)
http://www.crazydiamond.cz/iron_maiden_somewhere_in_time_recenze/2340 (tretie foto v recenzii).

 

J.Rose
06.09.2021 16:02

Prowler80: Uvidíš. Tomu filmu asi nejvíce sluší velké plátno, ale i doma si ho užívám. Gosling no... sem se hodí. Ta role málomluvného detektiva - replikanta, mu dost sedne. Nejvíce mě na tom ale fascinuje to prostředí. Budovy, móda, technologie. Tím myslím, jak to vychází z originálu, přičemž za ta léta došlo k logickému vývoji. Naprosto dává smysl, že to, co vidíš, vzešlo z toho, co jsi viděl v roce 1982. Jestli ti nevadí Denis Villeneuve a jeho režijní styl, tak by jsi mohl být spokojen.

 

J.Rose
06.09.2021 14:42

Konnie: Díky. Jsem rád, že se ti článek čte dobře. Někdy se té délky leknu když text pak skládám dohromady. Je to tak, vznik filmu je příběh sám o sobě. Má start průběh i pointu a někdy je to boj. Blade Runner vznikal v porodních bolestech, ale výsledek je jedinečný. Pokud vím, tak Harrison Ford byl z pokračováním více než v pohodě. Obzvláště poté když zjistil, že točit bude Denis Villeneuve.

Ghost in the Shell je zážitek. Mé první anime. Nemám ovšem patent na rozum a přiznávám, že se jsem si některé pasáže musel vracet abych vše pochopil. Pro zainteresované osoby hotové cyber-porno :-)

Stray: Roy Batty je pro mě rovněž neutrální postava. Pár lidí během své cesty sice odstranil, ale on si svůj život nevybral, byl mu přidělen. Záporák je Tyrrell. Stvořitelé si neuvědomují, že ty, v uvozovkách stroje, jsou od lidí prakticky k nerozeznání. Fouknou jim čtyři roky života a tvrdé nonstop práce na vzdálených koloniích. Prostě svině :-)

 

Pekárek
05.09.2021 22:03

Ghost jsem si pustil včera a je to nátěr, inu Japonci.:-)

 

Konnie
05.09.2021 21:06

J.Rose: Krásné čtení. Moc jsem si to užila a děkuju za to, ani by mi nevadilo, kdyby to bylo delší .-) Občas si při čtení Tvých článků říkám, že samotná geneze některých filmů od prvopočátečního nápadu po závěrečný střih by vydala na samostatný příběh. Jako řadového diváka mi kolikrát vůbec nedochází, co je za tím práce, námahy i emocí. A že někdy i ty negativní okolnosti můžou paradoxně přispět k pozitivnímu výsledku. Líbilo se mi, jak jsi psal o té Fordově nakrknutosti. Už jsem o tom kdysi četla, že se mu dost ulevilo, když to celé skončilo. Možná nebýt toho rozpoložení, nepřipomínal by mi tolik Humphreyho Bogarta :-) To by mě zajímalo, jak se tvářil, když mu řekli o tom pokračování... .-)
Ghost in the Shell neznám (předpokládám podle diskuse, že anime), takže jdu fofrem stahovat a těším se na shlédnutí :-). Ještě 1x díky.

 

Prowler80
05.09.2021 09:14

J.Rose: Pokračování jsem doposud neviděl. Zvažoval jsem, ale osobně nemusím toho Goslinga. Snad se k tomu někdy odhodlám.

 

Stray
05.09.2021 00:54

Taky se připojuji, skvělý článek. A neobyčejný film, v posledních deseti letch jsem ho skouknul tak třikrát, mám nějakou reedici na dvd - tak to asi bude ta verze, jak ji zamýšlel Scott původně. Zvláštní, že když jsem to kdysi viděl poprvé ještě mimo ten zakoupený kousek, tak jsem hlavního záporáka vnímal fakt záporně, ale pak když jsem si to dal po letech z dývka, tak vlastně ani ne. Zapeklitej film, jakoby ten neustávající déšť i mazal paměť z minulých shlédnutí.:-)

Ghost in the Shell, pokud je to ta věc se Scarlett Johansson, tak to je taky cool záležitost.

 

J.Rose
04.09.2021 14:50

Pekárek: Palec hore! Znám ještě druhý díl, ale na ten, údajně výborný seriál, jsem si ještě čas neudělal. Filmové adaptace se nějak bojím a dosud jsem nenalezl odvahu :-)

 

Pekárek
04.09.2021 14:40

Rose: starej animák.

 

J.Rose
04.09.2021 14:36

Pekárek: Anime nebo film z roku 2017? Znám pouze tu originální, anime verzi a to je opravdu síla. Spousta věcí z toho animáku byla více než inspirativní pro tvůrce Matrixu. Troufnu si dokonce tvrdit, že neexistovat Ghost in the Shell, nebyl by ani Matrix.

KrebsKandidat: Souhlasím minimálně s tím, že šlo o nej sci-fi roku. Mám pro ten film a režiséra celkem slabost. Pracoval na něm dokonce původní scénárista Hampton Francher. Vybavíš si ten úvod v kuchyni, kde dojde k souboji mezi K a replikantem? Přesně takhle měl začínat původní Blade Runner, akorát s Deckardem. Ale ano, určitě nemá pokračování takový myšlenkový přesah jako jednička.

 

Pekárek
04.09.2021 12:52

Včera, resp. dneska na artu stylově Ghost in the Shell:)

 

lukáš
04.09.2021 12:02

Blade runner a Blind Guardian !!!

 

KrebsKandidat
03.09.2021 22:36

Za mňa: BR 2049 bol najlepší sci-fi 2017 roku, lenže ide "iba pôsobivé "divadlo". Villeneu to v tomto ohľade spravil na jednotku, žial nebolo tam nič naviac.

Obávam sa, že sa v tomto stratí aj Duna - pôsobivé divadlo pre oči, kde toho bude málo pre dušu.

 

J.Rose
03.09.2021 18:14

Prowler80: Hm... asi ne, nevím o ničem podobném. Možná Samuel L. Jackson v Pulp Fiction? Proslov před tím, než někoho odpráskne. Jestli má ten monolog své pojmenování... to nevím. Řekl bych, že máš pravdu, nic podobného není. Jinak já upřednostňuji The Final Cut verzi.

Ta čtyřhodinová verze asi opravdu pořád někde existuje. Scénárista Peoples ji viděl a nestačil žasnout. Scéna, kterou rozepsal na dva papíry, tam byla roztažená třeba na patnáct minut. Co jsem tak pročítal ty materiály, tak se vyjadřoval v tom smyslu, že to sledování bylo fascinující a neúnosné zároveň. Znáš Nebeskou bránu, film který pohřbil kariéru Michaela Cimina? Tam se verze, co má snad 240 minut, dá stále dohledat. Asi něco podobného musí být ten BR.

Co říkáš na pokračování? Já osobně jsem jeho zastáncem i když naprosto respektuji názory lidí, co Blade Runnera 2049 zatracují.

Pekárek: Užij si další projekci a děkuji :-)

 

Prowler80
03.09.2021 17:31

J.Rose: Tu scénu jsi popsal dostatečně, já chtěl doplnit jen to dnes všeobecně známé označení oné promluvy, což je u monologu z filmu svým způsobem unikum. Víš o něčem podobném? Jó, ten Hauerův osobní verbální vklad vedu v patrnosti.

Měl jsem kdys originál VHS verzi, která se drobně lišila od té kinoverze, kterou jsem zhlédnul, byla tam jedna násilná scéna navíc, jiná scéna naopak zkrácena. Dnes bych asi upřednostnil verzi z roku 1992. Docela by mne zajímal i ten původní, údajně dokonce čtyřhodinový materiál, ale ví bůh, kde je mu dnes konec. Snad Ridleyho sklep?

 

Pekárek
03.09.2021 16:45

Tak to jsem si vychutnal. Fakt kláda.:) Chystám se na třetí, tentokrát už poučené:) zhlédnutí.

 

J.Rose
03.09.2021 15:55

Prowler80: Díky. Jsem rád, že jsem ti mohl udělat radost. Ten monolog jsem tam zmínil jen velmi okrajově. Popravdě jsem celou dobu bojoval s tím, co vyhodit a co ponechat. Ten článek by byl asi nekonečný. Ve vzduchu se vznášel i plán o rozseknutí textu na dvě části, ale nakonec jsem to nechal v této podobě.

K tomu monologu... Šlo o improvizaci Hauera. Tedy ne spontánní, že by to vystřelil na první dobrou. Ve scénáři byla nějaká banalita o tom, že mu došla cena života a tak ho Fordovi nechá protože bla, bla, bla. Údajně se jednou v noci probral a ta slova ho jen tak napadla. Hodil to na papír a bylo. Peoples sice nebyl nadšen tím, že se mu někdo hrabe v jeho dialozích, ale ten monolog byl natolik silný a poetický... Zkrátka to nešlo jinak.

Tu premiéru ti závidím. Jakou verzi filmu dnes upřednostňuješ?

 

Prowler80
03.09.2021 15:02

Jardo, díky za čtivý materiál. Film náleží to mé top desítky(100%). Řízením osudu jsem jej zhlédl již o prázdninách roku 1982 v Háčku(onen pobyt krátce zmiňován v diskusi pod recenzí TNOTB). Kino zaplněno asi ze 75%. Samo verze s voiceoverem a šťastným koncem. Já, tatík, Mára, jeho tatík. Film mě okamžitě nadchl. Zajímavým prvkem díla je onen symbol oka. A čí jsou to vlastně oči? Při scéně s holubicí nám všem vytryskly slzy. Jo, v souvislosti s RB bych snad jen zmínil onen monolog o 42 slovech, jenž zván C-Beams Speech alias Tears in rain.

 

1 2

 

 

 

 

TOPlist