Boomer Space


Diskuse ke článku : PUSCIFER - Existential Reckoning
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 


 

Vatutin
29.11.2020 13:01

mám staženo, ale nechce se mi do toho, proč ? protože Sodom and Gomorrah.

 

Stray
29.11.2020 10:27

Pro mne dvě nejlepší skladby: The Underwhelming a Apocalyptical. Ty fakt žeru, takové kdyby to bylo celé, tak dám klidně 90%. Dál pak ujdou třeba Grey Area, Bullet Train To Iowa a Bread and Circus, jinak druhá polovina desky je o dost slabší.

 

jazzko
28.11.2020 19:47

Oblibene skladby:

The underwhelming
Theorem
Upgrade
Bullet train to Iowa

 

jazzko
28.11.2020 19:41

Pokracovani: Takove projekty jsou pro mne vzdy vyzvou, takze jsem poslouchal dal i presto, ze deska odolavala memu porozumeni opravdu nezvykle dlouho. Vytrvalost se ale brzy zacala vyplacet a pozvolna se zacaly plizive objevovat utrzky melodii a textu, ktere jakoby zacaly byt duverne zname. Znamost postupne prechazela v radostna ocekavani a po mnoha dalsich a dalsich opakovani se nahravka nakonec odkryla kompletne.

Jestli mohu rict ze ji uz chapu a znam celou? To tezko. Stale objevuji nove zvuky a nove utrzky melodii, kterych jsem si predtim nevsiml, stale me udivuje dumyslnost kompozici a stale vic me bavi slovni hricky v textech. Ne, toto nejde pochopit, toto se musi prozit.

Deska roku, bez debaty!

 

jazzko
28.11.2020 19:31

Na tuto desku jsem se pripravoval od chvile, co jsem se poprve dozvedel ze vyjde a ocekavani byla obrovska, protoze Puscifer jsem sice ze vsech Maynardovych projektu akceptoval az jako posledni a s velkymi porodnimi bolestmi, avsak mozna prave proto jsem ho nakonec prijal takovy jaky je, se vsemi jeho podivuhodnostmi a psychedeliemi.

Prvni kontakt se uskutecnil v den vydani a desku jsem si pustil 3x po sobe aniz bych byl schopen najit sebemensi voditko k tomu, jak s obsahem nalozit. Byloto divne a psychedelicky barevne a atmosfericke, avsak nesrozumitelne a vzdalene, veskeremu memu snazeni odolavajici. Protoze to ale je Maynard, nepotreboval jsem dalsi povzbuzovani do opakovanych poslechu, tady je proste vzdy jistota ze kvalita pritomna je, takze mne nic nemohlo odradit, ba naopak, takto rezistentni opusy ve mne vzbuzuji touhu zdolat je, zkratka prijit tomu na kloub.

 

asd
28.11.2020 14:36

Nějak nevím, co si z téhle recenze odnést. Album jsem slyšel už třikrát a taky se nemůžu rozhodnout, jestli se mi líbí nebo ne, tak je zo možná záměr :D

Každopádně hezký, atmosférický čtení.

 

Stray
27.11.2020 18:19

Dík za oba příspěvky.
gotta: Já vím. Jinak Theorem není moc reprezentativní skladba. Mě se v podstatě některé skladby, spíš ze začátku alba - názvy dvou z nich uvádím v textu článku, fakt dost líbí, ale pak se to celé nějak zataví a působí to celé jenom jako nějaká póza.
Hivris: Budu se snažit podobným způsobem psát co nejvíc, ale věř mi, že to zas až tak často nejde, zvlášť při vysoké frekvenci psaných článků a neustálém poslouchání další a další různé hudby. Na podobnej text musí být autor odpočatej a vydejchanej, ne že by to bylo nějak originální, ale jestliže je hlavním cílem popsat hudební dílo a náladu z něho vzešlou, pak i takovej textovej bizárek nesmí strhávat pozornost na sebe, ale naopak dávat prostor čtenářově imaginaci při představě té hudby. Já o tom prostředí přemýšlel asi tak měsíc, než jsem si náplň textu nějak tématicky vyladil (co by tam být mělo a co vůbec ne). Včera jsem to bleskově vystřelil do wordu během půlhodiny před včerejšíma zápasama Evropské ligy. A během Sparty a Slavie to už jen ladil a pobíhal mezi televizí, lahváčem a kompem. Jinak někdy pracuji systémem čtyř pěti rozpracovaných textů (zvlášť když je hudba nejednoznačná) a které v tomto stavu visí bez posunu třeba dva týdny (např. poslední FISH), zkrátka čekám na detail, který to správně zaoblí.:-) Ne však AC/DC, ty píšu přímo a z čistého stolu, abych zachoval textu ráz bezstarostné jízdy, která nezastavuje. Nálada autora při psaní je dost důležitá, správná energie musí být z textu znát.

 

Hivris
27.11.2020 14:41

Krásně napsáno!:). Možná bys měl psát podobný žánry častejš, má to svoje kouzlo. PUSCIFER mi z Maynardovek baví nejmíň, ale občas si jejich magický realismus poslechnu. V některých okamžicích mi napadá, jestli to myslí opravdu vážně nebo nás jenom vodí za fusekli. Novou desku určitě zkusím, třeba mi napoví víc

 

gotta
27.11.2020 13:18

Výborná recenze! I když na album, které nikdy neuslyším celé. Když jsem dokoukal klip ke skladbě Theorem, uvědomil jsem si, že tohle poslouchat teda určitě nikdy nebudu a vlastně jsem tak s Puscifer skončil hned jak jsem začal...

 


 

 

 

 

TOPlist