Last Hardrock Outsider


Diskuse ke článku : CORONER - Grin
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 

1 2

 

Stray
27.11.2020 06:03

Bude. Možná budou dokonce všechny čtyři Grinu předcházející alba. Jen mě na to dej tak dva měsíce času.

 

Demonick
27.11.2020 01:18

"Dá se říct, že jsem konečně objevil kouzlo CORONER. Po jednatřiceti letech od prvního setkání s jejich hudbou.:) Včera jsem si dal Mentax Vortex a je to naprosto fantastické album." - a práve preto by tu recka na "Mentala" mala byť :)

 

Stray
26.11.2020 10:21

Mě se jak obal, tak obsah Decision Day hodně líbily. Ano, cover byl po vzoru MOTÖRHEAD, což beru vlastně jako klad, ale hudebně to řezalo a mělo perfektní nasazení. Skladby z novinky se mě nelíbí, ten aktuální obal v podstatě od zveřejnění nesnáším, vůbec se mi nelíbí, protože se snaží zachytit všechno a ve výsledku rozplývá pozornost fanouška na více malých postaviček, mám rád obaly, kde je uprostřed jeden výrazný motiv, postava, objekt, na tyhle mapy výjevů fakt nejsem moc zvědavej.:-)

 

Valič
26.11.2020 09:44

Stray: Já jsem moc nechápal to všeobecné nadšení po návratu Franka Blackfirea do kapely. Vždyť ten člověk od svého odchodu z Kreator v roce 1997 už nic významného nenahrál (jeho sólovka Back On Fire z roku 2015 byla pouze mírně nadprůměrná). Letošní album Assassin, na kterém hraje, jsem zatím neslyšel, ale recenze nějak extrémně nadšené nebyly.

S obalem Genesis XIX problém nemám. Líbí se mi určitě víc než ten pro Decision Day. Oba namaloval Joe Petagno, který je podepsaný mimo jiné i pod obaly Overkill, Bomber, Orgasmatron a mnoha dalších alb Motörhead. Barevné ladění bych zatím nehodnotil, ono to asi bude ve skutečnosti vypadat trochu jinak než na obrazovce počítače. Když jsem tady nedávno spekuloval nad tím, co je na té malbě vyobrazeno, v podstatě jsem se trefil. Podle Toma se jedná o zničení jednoho z těch dvou biblických měst, jen ho místo Boha likviduje jejich maskot Knarrenheinz. :-)

 

Stray
26.11.2020 07:01

Dá se říct, že jsem konečně objevil kouzlo CORONER. Po jednatřiceti letech od prvního setkání s jejich hudbou.:) Včera jsem si dal Mentax Vortex a je to naprosto fantastické album.

Ano, ze SODOM mám v současnosti také smíšené pocity. Cítím, že Angelripper upřednostnil cestu, kdy je důležitější marketing než obsah hudby. Jakoby si na ten SODOM a na proklamovaný návrat ke kořenům jen hráli. Ten jedovatej hnus obal, kde je všechno a nic to jen potvrzuje. Na novinku se těším, ale obávám se, že mě dost zklame.

 

Valič
25.11.2020 22:09

Stray: Jasně, tenkrát se většina řadovek Coroner nedala moc sehnat, takže jsem moc nechápal, proč to chceš prodávat. Později naštěstí všechny vyšly v re-edicích za celkem lidové ceny. Podobný případ byli i ti Sadus. Ty pak vydali Listenable Records (za ne až tak lidové ceny). To, že se Ti ty desky teď líbí, pro mě šokující zpráva určitě není. Coroner považuji za jednu z pěti nejlepších evropských thrash metalových kapel z toho klasického období, ale chápu, že pro hodně lidí jsou některé jejich desky na první poslech dost nestravitelné (ten divný „zpěv“ a ne moc povedený zvuk na původních verzích jejich raných alb tomu taky moc nepomáhá).

Já mám teď spíš opačný problém u těch nových Sodom. Ani ta pátá oficiálně zveřejněná skladba se mi moc nelíbí, což je v mém případě fakt dost znepokojivé. Návrat ke kořenům mi v principu nevadí, ale něco mi na tom novém materiálu prostě nesedí. Celkem by mě zajímalo, jestli je ta porucha pouze na mém přijímači. :-)

https://www.youtube.com/watch?v=3WsdM3_AoWk

 

Stray
25.11.2020 19:19

Valič: Nedokážu odhadnout, jak dalece je to pro Tebe šokující zpráva. No, po pravdě, ještě před měsícem bych nevěřil, že budu mít za čtyři týdny CORONER komplet.:-) Už mě chybí jen No More Color. Přemýšlel jsem, komu jsem tohle neposlouchané cd před dvěma lety prodal a zjistil jsem, že Tobě.:-)

 

Valič
25.11.2020 17:27

Strayovi se začali líbit Coroner? Tak to už se ten konec světa opravdu blíží. :-)

 

Stray
24.11.2020 21:34

Ono je vlastně skvělé dokonce i to první album "R.I.P." z 87´, jak to tak poslouchám, tak to má neuvěřitelně namakanej zvuk a řeže to jak prase. Jsem rád, že jsem si CORONER zachoval do dneška neoposlouchané...

 

Stray
24.11.2020 13:44

Když Horyna začal CORONER s albem Grin, tak ke mě v podstatě nevědomky vyslal signál, že se stran té kapely pisatelsky vyčerpal. My tu nejsme žádnej chlív, abychom začínali mapovat band od konce nebo tak nějak na přeskáčku.:-)Člověk, kterej by patřičně komunikoval, by se to dozvěděl.
A tys udělal tu chybu, žes uvedl: "Tak recenziu na fantastických CORONER by som na týchto stránkach rozhodne nečakal...", správně mělo být: "Tak recenziu na CORONER by som na týchto fantastických stránkach rozhodne nečakal...". :-)
U mě je napsání Mental Vortex možné, ale nedokážu odhadnout, jestli bych ti vyhovoval jako autor a navíc bych si tu desku rád ještě pár měsíců žmoulal v uších.

 

Demonick
24.11.2020 13:12

Keď už tu máme ten fantastický GRIN, tak by sa možno zišla i recenzia na nemenej výborný Mental Vortex :-) Vopred ďakujem

 

Alda
23.11.2020 21:53

Musím se opravit: GRIN samozřejmě pořád za sto, ale i MENTAL VORTEX za 100%!
Dokonalá deska včetně cover verze od Betales! :-)

 

Zetro
22.11.2020 12:34

Rozhodne nedocenena kapela tak ako by si zasluzila.Mental Vortex a Grin boli vo svojej dobe vynikajuce a v podstate pre mna nestratili nic zo svojej krasy
100%

Diky za vybornu recenziu 

Demonick
21.11.2020 21:34

Tak recenziu na fantastických CORONER by som na týchto stránkach rozhodne nečakal, o to viac ma ale potešila. Vzhľadom na svoje nespochybniteľne kvality VEĽMI nedocenená partička, ktorej albumy Mental Vortex a Grin, patria k tomu najlepšiemu v nielen európskom thrashovom rybníku. Atmosféra tohto CD je priam hmatateľná a mocný riff Internal Conflict ma budí zo sna ešte aj dnes... Rozhodne 10/10 a novy album (ak vôbec niekedy vznikne...) bude pre mna asi jeden z najočakavanejších počinov celej dekády /,,/,

 

Imothep
21.11.2020 21:14

Stray: Coroner neznám a nevím jestli někdy poznám, nicméně poslední odstavec je plný skvělých zpráv ;)

 

Stray
21.11.2020 20:17

natias: Pamatuju si, že jsem se tam o CORONER s někým bavil (netušil jsem s kým), ale myslím, že v té době jsem zrovna album Grin ani jednou neslyšel, věděl jsem o něm od jeho vydání, ale slyšel ho až nyní a líbí se mi. V podstatě mě Horynova recenze navnadila ke koupi na blind, neber to za dvě kila.
Co vím, tak někdy v roce 1991, v době kdy se ještě objednávaly z cd nahrané kazety od nejrůznějších kšeftmanů, tak tehdy jsem si koupil kazetu, na které byla alba No More Color a Mental Vortex, nelíbila se mi, nepochopil jsem to a brzy smazal. To byla veškerá má zkušenost s CORONER. Pak taky klip Masked Jackal v Janaray Hard Show. Tvorba kapely je rozhodně zvláštní, ale zajímavá.

Dobrá zpráva pro Tebe může být, že TYPE O NEGATIVE, NEVERMORE i KING DIAMOND tu stoprocentně budeme mít v příštích dvou letech seriály.

 

natias
21.11.2020 19:44

Stray: že bys konečně docenil Coroner? :-) Už před deseti lety jsem se Tě ještě na Metalopolisu snažil přesvědčit, že Grin je dokonalost. Tak už stačí jenom zvyknout si na ten perfektní vokál. Jestli já se dnes ještě na něco v metalové hudbě opravdu těším, tak je to nové album Coroner. Všechny moje TOP kapely už bohužel nejsou mezi námi ( Death, Type o Negative, Nevermore ) anebo od nich už nic moc nečekám ( King Diamond ) Snad ještě Pain Of Salvation, ale ti ted vydávají alba, která mě až na několik songů uplně neberou.

 

Alda
20.11.2020 21:33

Super recenze, ani já první dvě desky moc neposlouchám, No More Color dobrá, ale Mental Vortex a Grin jsou pecky! Mental Vortex za mě 90%-95%, neb mi tam trošku "nesedí" ten cover od Beatles, přijde mi to zbytečně natahované, ale GRIN, to je jasných nezpochybnitelných 100%, a ta sóla jsou nádherná - prostě mám tu desku rád! CORONER!

 

Stray
20.11.2020 20:38

Se přiznám, já jsem si, díky přípravě této Horynovi recenze v zákulisí, koupil tento týden tři cd této kapely. Konkrétně Punishment For Decadence, Mental Vortex a Grin. A musím říct, že jak jsem za jejich aktivní dráhy nepatřil k jejich posluchačům, tak mě deska Grin nevadí, naopak z ní cítím hodně vyspělosti a takového toho progového nadhledu, už to není "jen" technickej thrash, ale jsou tam úplně boží groovy pasáže, celkově śe mě asi ještě víc líbí Mental Vortex, ale Grin má také něco do sebe, kytara je tam fakt úplně vynikající, oni všichni krom zpěvu, kterej je takovej do počtu, ale kytara fakt neuvěřitelná.

 

Meres
20.11.2020 17:05

Jediný Coroner, ktorý som ešte stále nepočul :-)

 

1 2

 

 

 

 

TOPlist