Last Hardrock Outsider


Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 


 

afro
24.11.2020 13:41

Díky za recenzi a pro mě i objev nové kapely. Domníval jsem se, že Sólstafir hrají black metal, který jde úplně mimo mě a tohoto chlívku se mi líbí vlastně jen Cobalt, poslední Blut Aus Nord a čeští Somniate (jsou to vůbec black metály? :-)). Velmi příjemná a osobitá muzika; těším se na cestu proti proudu času.

 

Hivris
20.11.2020 07:35

Mickej: včera jsem neměl moc času, tak jsem si zkusil pustit znovu aspoň "Akkeri". Nebudu si hrát na odborníka na zvuk, ale přijde mi v pořádku. Mám docela slušnou repro sestavu i sluchátka a na obojím ok. Soustředil jsem se na činely, možná trochu víc "chrastí" a jsou docela nahulený, ale s tím nemám problém:). Naopak jsem se opět přesvědčil, jak je ta skladba perfektní:).

 

Mickej
19.11.2020 19:27

Hivris: Nevravím, že sa neposunuli, len, že je ten progres tentokrát najmenej výrazný a preto mi tam chýba moment prekvapenia a asi preto sa u novinky neviem nadchnúť tak ako to bolo v minulosti, ale to je samozrejme vec, ktorá si "sadne" a chce to akurát čas a to, že chlapci puliruju rukopis kvitujem. Inak, ten zvuk ti príde v poriadku?

 

Hivris
19.11.2020 18:18

Mickej: mně nepřijde, že by se SÓLSTAFIR nikam neposouvali. Pravda je, že nový album není na první poslech nějak překvapivý nebo přelomový. Jenže na druhou stranu na něm SÓLSTAFIR dovedli svojí současnou hudební polohu skoro k dokonalosti. Proti takový stagnaci, která se projevuje prohlubováním vlastního stylu a jeho typickými atributy nic nemám...

spajk: těžko říct. Já myslím, že to na tebe bude pořád moc surový a neučesaný. Éteričtí Sigúr Ros na to jdou přeci jenom odjinud. Ale za zkoušku nic nedáš:).

 

spajk
19.11.2020 17:17

Copy nepřidaly s tvrdým ted jak to čtu, ale co už...

 

spajk
19.11.2020 17:16

Svého času jsem jim podlehl i já a pořídil Svartir Sandar na 2 LP.
Možná to bylo tehdy vyvrcholení celosvětového trendu zájmu o Island jako takový, že až s touto deskou se dostali ke mně, posluchačovi nejevící zájem o post metalové squadry. Nebyla to špatná deska a je tam Fjara, že ano. Pak jsem viděl pár live videí, kde jim to spolu moc nehrálo a spletené copy jak od Kelly Family tomu taky moc nepřidali, prostě jsem je pustil ze zřetele. Stejně mám mnohem radši Sigúr Ros.
Ještě jsem koupil debutové album Kontinuum a to mě definitivně nasměrovalo od této hudby pryč.
Proč to píšu? Docela zas chytám slinu na nějakou divočárnu. Bude se mi to jako fandovi jediné jejich desky líbit?

 

Mickej
19.11.2020 12:48

U mna tentoraz trosla slabsie. Povedzme slabsich 80%, ci lepsich 70. Na novinke citit zatial najmensi progres oproti predchodcovi. V celej diskografii bol posun medzi albumami vzdy markantny a tu, ako bolo v recenzii spomenute, chlapci rukopis tak nejak ustalili, takze tu teraz trochu chyba ten moment prekvapenia a nejaka jasna "hitovka", ktora sa doposial v trackliste vzdy nachadzala. Co ma neprijemne prekvapilo je totalne odsrany zvuk, hned v uvodnej skladbe zneju vsetky cinely ako na nejakej podradnej 96 kbps Mp3 a na presnych sluchadlach proste trhaju usi. Som dlhe roky Solstafir positive, ale tentokrat je nadsenie z novinky asi najslabsie a z "podobne" ladenej muziky vyhrava na body ostatny Crippled Black Phoenix.

 


 

 

 

 

TOPlist