Boomer Space


Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 


 

zdenos08.10.2017 22:40

ALL THAT REMAINS (fall of ideals) jsem slyšel, taky slušná muzika, pamatuju si že to mělo takovej nakopanej zvuk, ale to mají tyhle kapely asi tak nějak všecky podobný. Nakopanej ale dekompresní :D In waves je určitě hodně v pohodě, ta jejich proměnlivost se mi taky líbí. Někdo už o nich psal, že vždy nahrajou jednu desku víc klasickou, další je pak takovým návratem ke core kořenům. Ale spíš s tím metalcorem už mnoho společnýho nemají. Jsou to sympatáci a určitě jim fandím, na živo se mi taky líbili, a ochutnávka Sin and the sentence je tvrdá, rychlá, variabliní skladba, která mě potěšila. Takhle by to určitě šlo. K instrumentálním výkonům tam taky není co dodat.

 

Meres
08.10.2017 22:35

No dementné miliónkrát prevarené riffy, breakdowny a imidž, to je tiež dobrý postreh :)Proste toto už u mňa neobstojí.
TRIVUM je u mňa veľká srdcovka, tí boli vlastne aj jedna z kapiel, ktoré pomáhali utvárať môj vzťah ku metalu, a som rád, že som si takto našiel aspoň jednu kapelu, s ktorou budem spoločne starnúť :)) Ich by som metalcorom nenazýval, proste moderný metal, ktorý ako hovoríš z klasiky hojne vychádza. Veľmi sa mi na nich páči aj to, že sa neopakujú a nenahrávajú identické albumy jeden po druhom - osobne veľmi milujem taký album In Waves, ktorý u mňa s postupom rokov neskutočne vyrástol (po vydaní to bolo trošičku sklamanie). Vengeance Falls je takisto šleha a aj Silence in the Snow bol veľmi podarený. Preto sa veľmi teším aj na novinku The Sin and the Sentence - keďže bolo okolo nich veľmi dlho ticho, ani som nedúfal že niečo nové tento rok vydajú :)
Inak ešte celkom dobrá kapela, bola ALL THAT REMAINS - ich dve albumy This Darkened Heart (2004) a Fall of Ideals (2006) sú pre asi každého poslucháča metalcoru lahôdka, doporučujem :)

 

zdenos08.10.2017 22:30

DAHLIA je taková deathová :) jsou fajn, ale ty HEAVEN SHALL BURN, kteří taky už nejsou moc corový, mám ještě radši. Tyhle kapely se právě z toho hlavního proudu trochu vyčleňují.

Ty KE jsem zkoušel, jak první dvě alba, tak Howardovu éru, a stejně mě nejvíc bere tahle fošna z roku 2013. To nejnovější jsem zatím neslyšel, ale moc chvály na tu desku nezaznělo.

 

Pekárek
08.10.2017 22:27

Čas od času si pustím KE s Howardem a jsem moc spokojen. Těším se na nové The Black Dahlia Murder, i když ty vlastně ani nepovažuju za core kapelu. Pro mě představují americkou reinkarnaci At The Gates.

 

zdenos08.10.2017 22:18

mě na těch kapelách ani tak nevadí názvy, jako často samotná hudba, která je fakt tupá, tisíckrát omletý breakdowny, který byly dávno vymyšlený, a pořád se jen recyklujou znova a znova. Plus často tragická image a dementní chování na koncertech. Ale na lecos jsem si i zvyknul, a občas na to s kamarády i zajdu na živo. Za lepší kapelu považuju i TRIVIUM. Oni hodně vychází právě z čistýho metalu (hlavně Crusade, Shogun, Vengeance falls), a tam mi asi sedí nejvíc. Z těch vypsaných skupin jsem poslouchal DARKEST HOUR (krátce) a HEAVEN SHALL BURN. Z českých mám celkem rád BETHRAYER, nejsou špatní ani HAZYDECAY nebo SUNSET TRAIL.

 

Meres
08.10.2017 22:12

WOVENWAR je strašná nuda a vďaka sračkovitým melodickým spevom pre mňa nepočúvateľná kapela. Veľmi by som si želal reunion AILD, ale pravdepodobne k tomu nikdy nedôjde, čo je škoda.
V metalcore som mal veľkú obľubu hlavne v čase, keď som začínal na vysokej škole až do tretieho ročníka (čiže medzi rokmi 2010-2013), to som baštil pomaly každú sračku ktorá sa mi dostala pod nos, dnes by som si už kapelu s názvom ako SIX REASONS TO KILL nepustil ani omylom :))) Proste časom ma metalcore akosi prestal baviť a začal som sa viac orientovať zase na "čistý" metal bez prívlastkov core.
Dnes už metalcore počúvam len výnimočne, nové kapely absolútne nevyhľadávam, novinky stálic ktoré som počúval, si občas vypočujem (napr. posledný DARKEST HOUR, CALIBAN, HEAVEN SHALL BURN), a kapely typu IN THIS MOMENT a podobné sračky som rázne "vystrnadil" z môjho playlistu :))
Časom mi začali okrem niekedy prijebaných melodických spevov vadiť aj napríklad často dementné názvy kapiel, veď si to preber - BRING ME THE HORIZON, SEE YOU NEXT TUESDAY, WE CAME AS ROMANS, WE BUTTER THE BREAD WITH BUTTER (čo to kurva je?). Z týchto som počúval len BMTH, keďže zastihli dobu keď som to toleroval :)) Ale teraz už fakt nie. Z dlhodobého hľadiska mi príde metalcore ako úplne mŕtvy žáner, kde s ojedinelými výnimkami všetky zásadné albumy a najväčšie pecky vyšli tak do roku 2007, ďalej to už nestojí za zmienku.

 

zdenos08.10.2017 21:59

souhlas. Zbývající členové AILD za to měli vzít jinak, než v tom nudným projektu Wovenwar, nebo jak se to jmenuje. Teď už metalcore teda neposloucháš? Který styly ho vystrnadily?

 

Meres
08.10.2017 21:58

A my sme vyhrali vo futbale? :D ja to nejako nesledujem a momentálne ani nežijem v SR, takže našu politickú situáciu či športové (ne)úspechy príliš nesledujem :)

 

Meres
08.10.2017 21:57

No Killswitch Engage a Unearth nie sú zlé skupiny, ale špičku metalcoru pre mňa predstavovali AS I LAY DYING, GOD FORBID či Nemci MAROON. Bohužiaľ vo všetkých prípadoch už ide o rozpadnuté kapely, v tom prvom prípade za dosť ožehavých okolností.

 

zdenos08.10.2017 21:50

to meres: poslouchám metalcore, a že ten je od KE, nebo Unearth hodně povedenej :) Tohle album mě hlavně bere tím, že tam je hit za hitem, krásná vyváženost refrénů a tvrdších částí, a vynikající zvuk :) poslouchám metalcore, a klidně to střídám s Keeprama od HELLOWEEN :) no problem. Jinak gratuluju Slovensku, že je ve hře o MS ve fotbale

 

Meres
08.10.2017 21:45

Ty ešte počúvaš metalcore? :D To je už totálna mŕtvola na hudobnom smetisku dejín :)

 

zdenos08.10.2017 13:39

vynikající deska, zvuk i nápady :) jedno z nejlepších metalcore alb, co jsem poslední dobou slyšel

 


 

 

 

 

TOPlist