Boomer Space


Diskuse ke článku : MARDUK - Viktoria
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 


 

DarthArt
26.02.2019 19:37

Ta "Viktoria" je hrozná sračka - než tohle, měli by to MARDUK radši zabalit. Když se tam Mortuus snaží zpívat melodii s kytarou, stydím se za něj, jak je to trapný. Fuj!

 

Stray
15.07.2018 15:35

Když jsem si během uplynulých dvou týdnů střídavě pouštěl do uší ty nový MARDUK a nový IMMORTAL, tak MARDUK zněli oproti IMMORTAL jenom jako nějakej demáč.

 

Valič
15.07.2018 14:52

Ti God Dethroned se válečnou tématikou začali zabývat až na posledních třech albech, která se mi od nich nejvíc líbí i po hudební stránce. Z jejich starších desek bych doporučil zejména Bloody Blasphemy (1999).

 

zdenos
15.07.2018 14:24

ta skladba poisoned fog je fakt skvělá:)

Marduk s tou tematikou umí i velmi dobře obchodovat. Při postupu armád určitě každýho jihočecha trkne v tomto textu, kterej vlastně míří i na Ukrajinu, Maďarsko, Bulharsko, Francii apod. Skladba 503 (Frontschwein)

Donets - Kharkov - Zitadelle - Dnjepr
Kirowograd - Tscherkassy - Winniza - Carphatis

Strength through utter despair
Dreadful fats - grinning jaw
Death on caterpillar band
Cutting through like a rusty saw

Thick wall of hate and steel
Proud nations on their knees
...of the 503

Tarnopol - Caen - Orne - Budapest
Plattensee - Tyrnau - Mistelbach - Budweis

 

Valič
15.07.2018 12:58

Zdenos: Na texty Marduk jsem se díval jen zběžně, ale taky bych řekl, že mají tu tématiku celkem slušně nastudovanou. To, jestli náhodou „nestojí na špatné straně barikády“ se z nich ale asi poznat nedá. Některé jsou sice psané v první osobě z pohledu německých vojáků, ale to samozřejmě ještě nemusí znamenat, že se s nimi ta kapela ztotožňuje.

Ještě jsem zapomněl zmínit jednu skvělou kapelu, které v poslední době ten fascinující svět zelených mozků také silně imponuje. Mimochodem, až teď jsem zjistil, že kytaristka Susan Gerl, kterou je možné vidět v obou videoklipech k albu Passiondale vlastně na žádné studiové desce God Dethroned nehrála.

https://www.youtube.com/watch?v=Og7JWgqJPzM
https://www.youtube.com/watch?v=tBIIKKBQeS8

 

zdenos
15.07.2018 10:59

Valičův příspěvek podepisuji. Taky mi přijde, že se tý válce věnují celkem podrobně, podobně jako HoB, tedy na celkem solidní, sofistikované úrovni. :) Nové album Marduk jsem zatím neslyšel, takže bych to měl napravit. Bude to pro mě smršt, na podobný prasopaly poslední dobou moc nejsem zvyklej :))

 

Stray
14.07.2018 21:28

Recenze SODOM Agent Orange už velmi brzy.

 

Valič
14.07.2018 21:23

70% Pouze další typické album Marduk, které ničím nepřekvapí (ale to od něj asi ani nikdo nečekal). Co se týče těch textů o válce, mě u podobné kapely vyhovují daleko víc než nějaké tisíckrát slyšené čertofilní bláboly. V rámci metalu je to sice celkem běžné téma, ale významnějších kapel, které by se mu v takové míře věnovaly, vlastně zase až tak moc není (teď mě napadají pouze Sodom, Bolt Thrower a Hail Of Bullets).

 


 

 

 

 

TOPlist