Last Hardrock Outsider


Diskuse ke článku : JUDAS PRIEST - Firepower
Vložit příspěvek
Jméno

E-Mail


Text příspěvku 

1 2

 

Davidoff z Moravy17.03.2018 20:53

Přiznám se, že poslední 3 měsíce byly pro mě, jako hudebního fanouška, dost vypjaté, fantaskní a monumentální. S každým dalším singlem jsem byl nadšen stále víc a jak se ukázalo, tak mé nadšení nebylo neopodstatněné. Já přestože jsem byl roky fanoušek Iron Maiden, tak jsem nakonec trvale před léty přešel k Judasům a nelituji tohoto rozhodnutí ani v nejmenším. Ono není vždy snadné být fanouškem této skupiny. Ve většině případů mladší lidi buď neví, nebo když už ví, tak mají blbé poznámky ohledně sexuální orientace Roba. Proto jsem teď absolutně nadšený, že se o Judas poslední dny a týdny tak mluví. Firepower brutálně znásilní bubínky a nedá vydechnout do posledního tónu včetně sóla Glenna Tiptona, našeho metalového krále. Never the Heroes je pravděpodobně textově nejsilnější písnička společně se Spectre. Další zjevný záblesk 80.let - No surrender mně připomíná Rock Hard Ride Free z Defenders of the Faith. V US je Firepower 2.nejprodávanější LP a u nás tomu nebude jinak. Drobnou výtku bych směřoval k Necromancerovi, který mi přijde mírně nadbytečný, ale rozhodně nenudí. Mé hodnocení: 7,5-8 b z 10.

 

zdenos17.03.2018 12:56

to stray: vyjmenovaná tři čísla Víctim of changes, Beyond the realms a Night crawler, to jsou vlastně moje vůbec neoblíbenější čísla od PRIEST :) zásadní songy

 

Stray
16.03.2018 20:23

Set-listu JUDAS PRIEST nepokládám žádnou důležitost. Koncertní šňůra startuje, navíc jde o kapelu, která repertoár dle mne mezi Amerikou a Evropou lehce poupraví, USA = přímočaré tříminutové vypalovačky (Saints Of Hell, Grinder, the Ripper atd.), Evropa = epická čísla vyšší trvanlivsti (Victim Of Changes, Beyond The Realms Of Death, Night Crawler ...v Pardubicích jsem zažil všechny tři vypalovačky), neříkám, že všechno tak bude, a že je to pravda, ale tahle kapela dle mého set-list vždy lehce upravuje dle zemí a kontinentů.

 

zdenos16.03.2018 18:03

darthart: v setlistu bych z nové desky stejně čekal trochu jiná čísla, nebo alespoň více skladeb, když se to tak povedlo. Třeba Never the heroes nebo Rising to ruins, Spectre... :) třeba přijdou časem

 

DarthArt
15.03.2018 17:54

Tady jsou nějaký záběry z koncertů k novýmu turné. Působí to jako Halfrdova doprovodná kapela, JP-mašina to není. Ale návštěvníci koncertu budou asi spokojeni :)

http://www.blabbermouth.net/news/judas-priest-kicks-off-firepower-world-tour-in-wilkes-barre-video/

 

DarthArt
15.03.2018 17:40

stefanos: Mě by spíš zajímala ta kniha "V davu ztracených". Co to je?

 

DarthArt
15.03.2018 17:35

No to je super, když se z diskuse vyklube takovejhle perfektní závěr! Gratuluju!

 

Vatutin15.03.2018 11:24

Zdravím a lehce přidávám, že Firepower je povedená deska. Zaujal a k poslechu mne motivoval hodně nadšený sloh recenze :) Judas Proest mne, od Turba, které jsem si kdysi přivezl od Balatonu, míjeli a míjí, aktuálně z klasického heavy metalu poslouchám a sbírám výhradně a pouze Iron Maiden, takže nemám o JP přehled ... prostě bez recenze bych si to neposlechl, mám prostě rád, když je za tím nějaká emoce :)... každopádně Firepower je skutečně epická a přitom hodně nabušená deska ... jo a ještě bych chtěl touto cestou poděkovat jednomu ze čtenářů Crazy D, který si z nějaké podobné debaty pod recenzí zapamatovat, že sháním 4CD To byla Garáž. Kdysi vyšlo pod Radostí v nákladu 999 kusů ... já sám mám doma jeden rozpadlý kus a v něm jen 2 CD .. prostě jsem to zazdil a od té doby to sháním zpět .. A tento čtenář mne písnul, že na sbazaru to od 10.3. je a dneska mi to přišlo ... stav perfetní a za 500,- ... to je neuvěřitelné :) DÍKY :) !

 

stefanos15.03.2018 10:20

Teď to čtu, klidně to smažte - prostě to odešlu někdy rychle bez kontroly, aby to nezmizlo. Radši si dám voraz.

 

Stray
14.03.2018 22:41

Někdy si říkám, co je ten Stefanos vůbec zač a zdali mají v ústavu volně dostupný internet. :-) Sorry chlape, musel jsem reagovat na příspěvek pode mnou.

 

stefanos13.03.2018 23:08

Takové ty zbraně, které čekají na použítí a ještě nevědí.

 

stefanos13.03.2018 22:53

Tak skvělé desky i ty před, to není sporu, ale náhoda je správné načasování a některé album zazáří i několik let po prvním poslechu. Ale například zrovna to album Dystopia se mi v lednu 2016 střetlo s knihou V davu ztracených z roku 1897 během nasávání atmosféry románu v místě děje, způsobilo explozi, do toho další album The Raging Tides a tak se zrodila legenda a milník, nerozumíte, já taky ne

 

Subeer13.03.2018 06:36

Ano,jednoznačná kvalita, vyrovnanost, navýkovost, která navíc budí opravdu velké nadšení a radost..No tyto atributy si určitě zaslouží absolutorium.
P.s. Včera jsem si poprvé pořádně užil i "Nostradamus", prostě to sedlo i s toutou koncepční vatou..

 

DarthArt
12.03.2018 22:15

Stray: Tak to naprav, Into The Pit i následující Nailed To The Gun jsou totální dynamit!

 

DarthArt
12.03.2018 22:13

No právě, já nevím přesně, proč KK od Judas odešel, ale jestli cítil, že už to stačilo a přenechal to mladýmu ohni, co zapálí doutnák, byl to geniální tah. Kolik bejvalejch hvězd sedí na svým pařezu, tváří se, že jsou střed vesmíru, a přitom se jim ten vesmír už pěkně dlouho směje. Judas to zvládli naprosto na výbornou - poslouchat Halforda, jak si nehraje na to, že je mu dvacet, ale sází tam ty střední pasáže, až praskaj panely, to je prostě TO ONO! A Glenn Tipton, jestli počítal s tím, že tohle bude odchod, tak je nejmazanější liška na scéně!

Strašně bych si přál, aby nás takhle ještě překvapili třeba Megadeth, ale to se nestane. Zrzek s "Dystopií" taky udělal jakože nejlepší album od začátku devadesátek, jenže rozdíl mezi "Dystopií" a "Firepower" je kolosální!

 

DarthArt
12.03.2018 22:00

Tak tejden k posouzení nebude potřeba... ta návykovost je strašně rychlá !!! Ti JUDAS jsou naprostí borci !!!

 

Kropis12.03.2018 21:27

Album roste jako kráva, ale dovolím si takovou poznámku. Po všech těch velkohubých prupovídkách o návratu ke kořenům všemožných kapel to opravdu dokázala pouze jediná a to Judas Priest a prosím bez jediného kecu tohoto typu. Flame thrower to je návrat do minulosti někam do rozpětí Screaming/Defenders. Neuvěřitelné, prostě neuvěřitelné. Opravdu mě vnitřně mrzí jen jedna jediná věc a to, že u toho není KK Downing, můj nejoblíbenější člen. Na druhou stranu mi něco říká, že velký díl za tento úspěch nese právě nováček Faulkner, který dostal absolutní volnost.

 

Alda66612.03.2018 21:26

pamatuji si, jak jsem na "černé" burze v OV koupil KAZETU, kde na straně A byl Master, na straně B Turbo...říkám si, co je to za DISKO? Takže Judasi neměli absolutní šanci, Master je samozřejmě nej metalová deska na světě a všech dob :-)
a hle, Turbo se mi dnes - s odstupem času - líbí velice hodně, až tak, že je to jedno ze tří Origo CD od Jidášů, které mám!
Ale to jsem odbočil od této recenze...omlouvám se :-)))

 

Louža
12.03.2018 21:21

Stray : To s tím Kaiem je dost možná pravda :-)) Opačně to bohužel neplatí. Podle mě se musíme obrnit, protože tahle deska definitivně zařídila minimální další dvě dekády germánskýho jidášství. Další Sigh No More nečekám.

 

Stray
12.03.2018 20:59

Mě "Firepower" přijde jako to nejsprávňáčtější judasovský album od dob "Painkillera". Je typický, tvrdý, akcentuje moderní sound, ale neuhýbá ze zvuku vybudované značky (staccato kytary svištěj vzduchem), má plno skvělých skladeb a Halford pěje naprosto nejvíc. JUDAS PRIEST zvítěžili!

Já si myslím, že Kai Hansen ve světě Judasů vůbec neexistuje, že o něm možná ani nikdy neslyšeli. :-)

Co je to "Into The Pit"? Znám jedinou skladbu toho jména, od TESTAMENT. Aha, to bude tím, že jsem War Of Words založil do police a skoro nikdy si to nepustil. :-)

 

1 2

 

 

 

TOPlist