Last Hardrock Outsider


Diskuse ke článku : JUDAS PRIEST - Firepower
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 

1 2 3

 

Travis
28.11.2018 13:02

V pořádku, já to také nemyslel tak útočně. Spíše žertovně :-) Víceméně s Vámi souhlasím, je to chytlavé, mírně repetitivní, což však už tak u radiomilných (i když jsem doposud No Surrender nikde neslyšel) skladeb bývá. Upřímně dle vyjádření členů kapely bychom se mohli do 2 let dočkat dalšího a již posledního alba (kéž by byl obal desky inspirován Sad Wings of Destiny!). Teď jsou na řadě Ironi. Tak se ukaž Stevie, co ses z Firepoweru přiučil.

 

Stray
11.11.2018 12:14

Neberte to tak doslova. Já si prostě občas musím rýpnout. :-) Asi jsem to napsal moc ostře, ale No Surrender je neskutečně přímočará a chytlavá skladba, která neokouní a prostě jede, je to dobrá věc, ale bude oblíbena hlavně většinou, co nic moc dalšího nehledá.

 

Travis
11.11.2018 11:47

Mr. Stray,

cítím se mírně uražen Vaší narážkou na "jednodušší" fanoušky, kteří tíhnout k No Surrender. Cožpak se tomu dá odolat? To není jak ty zoufale natahované majdeňácké eposy. Krátké, řízné, výstižné - Firepower je jednoznačně a nezpochybnitelně albem roku. Řka toto, usedám do křesla a pouštím si tento můj první vinyl asi po 27 letech od Black alba od Metallicy. Firepower je požitek

 

Iron Maiden Fan
10.11.2018 17:07

No jo no. Tak prostě Judas jednou za X desek a X let nahrají lepší desku než Ironi. Zboří se snad svět? Nikolivěk. Btw. našel jsem zalíbení v Traitors Gate a spectraculární Spectre

 

Davidoff z Moravy
13.04.2018 21:51

Dave78: Já tomu pevně věřím, že je všechny nahrál Glenn. Rob to v jednom rozhovoru v rádiu zmínil. U eponymní skladby Firepower bych 100% řekl, že je to Glenn (2:02-12) - to je prostě sólokousek jak z Painkillera. Konečně mi dorazil vinyl a musím říct, že je to naprostá pecka. Guardians a Rising from Ruins to je taková bomba, že jsem ani nedýchal. A moje srdcovka No Surrender? Ty krávo takový řízný kratší masakr jsem fakt nečekal. Musím zvýšit své hodnocení 8-8,5 bodu a 4.místo v žebříčku TOP 5 (1.Sin After Sin - 2.Screaming for Vengeance - 3.Stained Class - 4.Firepower - 5.Painkiller)

 

Valič
25.03.2018 06:50

100% Teď jsem si uvědomil, že jsem sem to své hodnocení zapomněl napsat, ale každému, kdo si tu aspoň občas čte mé příspěvky, musí být jasné, že míň procent tomuto albu ani dát nemůžu. :-)

 

Dave7824.03.2018 14:07

Zdenos: to souhlasím, zvuk je neuvěřitelný, líp vyprodukovanou heavymetalovou desku jsem neslyšel, oproti Redeemer of Souls posun o tisíc světelných let, právě zvuk předchozí desku JP podle mě pohřbil. Hodně velký přínos na Firepower měl určitě Faulkner, rozkoukal se a teď se naplno projevil. Mj. když jsem teď viděl na YT přídavky z New Jersey, kde hrál Glen, tak bohužel moc nevěřím tomu, že nahrál na Firepower všechny svoje kytarové party:-(. Ale věřit tomu chci...

 

zdenos24.03.2018 14:00

To jo, nové album JP je zase někde jinde než nejnovější Saxoni. Jedna z věcí, která mě uchvacuje nejvíc, je ten nabasovanej a nakopanej (bicí zní jako hrom) zvuk alba Firepower. Ne všechna alba JP takový zvuk mají, řekl bych že první z té řady bylo Defenders, pak Painkiller, zvukově se hodně povedla návratovka Angel of retribution, a zvuk následujících Nostradamus a RoS zdaleka nebyl v takových rozměrech. Firepower zní mohutně, snad nejlíp, jak jen heavy metal může znít.

 

Stray
24.03.2018 13:57

SAXON jsou dobří, pravidelně je hodnotím (na to že jsem s nima nevyrůstal) dost vysoko, ale po pravdě, na nové JUDAS PRIEST nemají a krok s nimi rozhodně nedrží. A ani nemohou držet. :-)

 

zdenos24.03.2018 13:35

to dave: saxon rozhodně ano :)

 

Dave7824.03.2018 13:28

Včera jsem si pro zajímavost pustil další heavymetalové desky, na které jsem se letos těšil (mj. Nocturnal Rites, Dream Evil, Heavatar) a ve srovnání s Firepower zní všechno jako směšné demo. Otázka zní: má cenu vůbec poslouchat jiné desky než Firepower, když je na něm v koncentrované podobě shrnuto vše zásadní, co se v posledních 30 letech v heavy metalu odehrálo? Podle mě ne, snad jen ti Saxon s JP jakž takž drží krok ...

 

Davidoff z Moravy17.03.2018 20:53

Přiznám se, že poslední 3 měsíce byly pro mě, jako hudebního fanouška, dost vypjaté, fantaskní a monumentální. S každým dalším singlem jsem byl nadšen stále víc a jak se ukázalo, tak mé nadšení nebylo neopodstatněné. Já přestože jsem byl roky fanoušek Iron Maiden, tak jsem nakonec trvale před léty přešel k Judasům a nelituji tohoto rozhodnutí ani v nejmenším. Ono není vždy snadné být fanouškem této skupiny. Ve většině případů mladší lidi buď neví, nebo když už ví, tak mají blbé poznámky ohledně sexuální orientace Roba. Proto jsem teď absolutně nadšený, že se o Judas poslední dny a týdny tak mluví. Firepower brutálně znásilní bubínky a nedá vydechnout do posledního tónu včetně sóla Glenna Tiptona, našeho metalového krále. Never the Heroes je pravděpodobně textově nejsilnější písnička společně se Spectre. Další zjevný záblesk 80.let - No surrender mně připomíná Rock Hard Ride Free z Defenders of the Faith. V US je Firepower 2.nejprodávanější LP a u nás tomu nebude jinak. Drobnou výtku bych směřoval k Necromancerovi, který mi přijde mírně nadbytečný, ale rozhodně nenudí. Mé hodnocení: 7,5-8 b z 10.

 

zdenos17.03.2018 12:56

to stray: vyjmenovaná tři čísla Víctim of changes, Beyond the realms a Night crawler, to jsou vlastně moje vůbec neoblíbenější čísla od PRIEST :) zásadní songy

 

Stray
16.03.2018 20:23

Set-listu JUDAS PRIEST nepokládám žádnou důležitost. Koncertní šňůra startuje, navíc jde o kapelu, která repertoár dle mne mezi Amerikou a Evropou lehce poupraví, USA = přímočaré tříminutové vypalovačky (Saints Of Hell, Grinder, the Ripper atd.), Evropa = epická čísla vyšší trvanlivsti (Victim Of Changes, Beyond The Realms Of Death, Night Crawler ...v Pardubicích jsem zažil všechny tři vypalovačky), neříkám, že všechno tak bude, a že je to pravda, ale tahle kapela dle mého set-list vždy lehce upravuje dle zemí a kontinentů.

 

zdenos16.03.2018 18:03

darthart: v setlistu bych z nové desky stejně čekal trochu jiná čísla, nebo alespoň více skladeb, když se to tak povedlo. Třeba Never the heroes nebo Rising to ruins, Spectre... :) třeba přijdou časem

 

DarthArt
15.03.2018 17:54

Tady jsou nějaký záběry z koncertů k novýmu turné. Působí to jako Halfrdova doprovodná kapela, JP-mašina to není. Ale návštěvníci koncertu budou asi spokojeni :)

http://www.blabbermouth.net/news/judas-priest-kicks-off-firepower-world-tour-in-wilkes-barre-video/

 

DarthArt
15.03.2018 17:40

stefanos: Mě by spíš zajímala ta kniha "V davu ztracených". Co to je?

 

DarthArt
15.03.2018 17:35

No to je super, když se z diskuse vyklube takovejhle perfektní závěr! Gratuluju!

 

Vatutin15.03.2018 11:24

Zdravím a lehce přidávám, že Firepower je povedená deska. Zaujal a k poslechu mne motivoval hodně nadšený sloh recenze :) Judas Proest mne, od Turba, které jsem si kdysi přivezl od Balatonu, míjeli a míjí, aktuálně z klasického heavy metalu poslouchám a sbírám výhradně a pouze Iron Maiden, takže nemám o JP přehled ... prostě bez recenze bych si to neposlechl, mám prostě rád, když je za tím nějaká emoce :)... každopádně Firepower je skutečně epická a přitom hodně nabušená deska ... jo a ještě bych chtěl touto cestou poděkovat jednomu ze čtenářů Crazy D, který si z nějaké podobné debaty pod recenzí zapamatovat, že sháním 4CD To byla Garáž. Kdysi vyšlo pod Radostí v nákladu 999 kusů ... já sám mám doma jeden rozpadlý kus a v něm jen 2 CD .. prostě jsem to zazdil a od té doby to sháním zpět .. A tento čtenář mne písnul, že na sbazaru to od 10.3. je a dneska mi to přišlo ... stav perfetní a za 500,- ... to je neuvěřitelné :) DÍKY :) !

 

stefanos15.03.2018 10:20

Teď to čtu, klidně to smažte - prostě to odešlu někdy rychle bez kontroly, aby to nezmizlo. Radši si dám voraz.

 

1 2 3

 

 

 

 

TOPlist