Last Hardrock Outsider


Diskuse ke článku : ARAKAIN - Schizofrenie
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 

1 2 3

 

DarthArt
16.03.2018 23:35

Meres: Tak to souhlasím. Texty na Farau mi vůbec přijdou jako strašnej propad dolů...

 

Meres
16.03.2018 21:29

Pokiaľ ide o texty, tak najhorší text aký si od Arakainu vybavujem, je ku skladbe Madam tasemnice z albumu "Farao". Texty s podobnou tématikou sú absolútne nehodné hudby kapely ako je Arakain. Toto by bolo OK u Harleju, Alkeholu alebo podobných českých bigbítoviek.

 

zdenos16.03.2018 12:41

tak asociaci k panu účetnímu bych fakt nečekal :D Koukám, že ty texty leží v žaludku mnoha lidem. Dneska jsem si dal Arakain živě v Edenu, má to pěknej zvuk, a je to takové best-of. Překvapilo mě, že si tam song Princess of the dawn zazpíval Aleš. V té době byli vztahy mezi kapelou a ním ok :)

 

Valič
16.03.2018 12:35

100% K hudbě a zvuku žádné výhrady nemám, s obalem a texty už je to bohužel horší. Nad tím prvním by se dalo ještě přimhouřit (nebo raději zavřít) oko. Vlastně máme nakonec štěstí, že neprošel ten původní návrh kapely, podle kterého měl obal zobrazovat tu okřídlenou zadnici, která nakonec zůstala jen v levém horním rohu. :-) Nevím jak komu, ale mě některé z textů dojem z alba vyloženě kazí. Původně jsem kvůli nim chtěl strhnout 10% z hodnocení, ale vzhledem k tomu, že to nedělávám u zahraničních kapel, které často zpívají ještě daleko větší kraviny, mi to nakonec přišlo nefér. Zatímco z některých pozdějších Brichtových méně povedených textů jde cítit aspoň určitá snaha o humor a nadsázku (bohužel většinou jen ta snaha), u Řekni a máš mě se jedná o čistý koncentrovaný trapas, který mám problém doposlouchat do konce. Nemůžu si pomoct, ale pokaždé se mi při poslechu vybaví tahle scéna:

https://www.youtube.com/watch?v=BV2eItBni40

 

wuxia
13.03.2018 21:25

Jo, souhlas. Taky už bych se v tom dál nevrtal :)

 

DarthArt
13.03.2018 20:53

Stray: Myslím, žes toto téma zakončil naprosto grandiózně - prefektní ;)

 

Stray
13.03.2018 20:47

Jasně, o prachy jde až v prvé řadě i umělcům. Třeba když jsem byl jako pravidelnej návštěvník festivalu Finále svědkem takové té okolo česko-filmové chlebíčkovo-drinkové atmosférky, kdy bylo zjevné, že tvůrcům je úplně u prdele kolik přijde do hlediště lidí, jestli 0 nebo 300, hlavně že něco na způsob -
důležitý je že náklady na film nepřesáhly polovinu výše grantů :-) a dost z paklíku tedy zbylo, a na diskusi s diváky už se také příliš nikdo nehrnul, bodejď by hrnul -> "banner vidím, volňásek nezaručíme, připadne snaživějším, ale zatím DĚKUJEME".:-))))

 

DarthArt
13.03.2018 20:30

Prostě když mě Martha Issová nabádá "přemluv bábu", myslím si o ní něco hodně nelichotivýho :)

 

DarthArt
13.03.2018 20:28

No jo, názory máme každej různý to je jasný, ale pro herce/zpěváky/apod. je to často prostě role - jsou v televizi, tvořej dramatickej obraz, strhávaj na sebe pozornost. Jeden den se sejde sto umělců na podporu Jiřího Bradyho, demonstrativně tam stojej, vyhlašujou týden občanského neklidu a jak jim Brady leží na srdci... a od druhého dne si na něj už ani nevzpomenou. Není to nakonec směšný? Není důvěryhodnější ženská, která se chodí do domova důchodců starat o nemohoucí lidi?

Chci říct, že respektuju, že mám kdokoli jinej názor než já, ale těm estrádním umělcům to prostě nějak nevěřím... ať vyřvávaj jakýkoli hodnoty, i kdyby to byly ty mně blízký

 

Stray
13.03.2018 19:36

V tomhle jsem jasně s Davidem Kollerem. Jakkoliv dokážu pochopit že fanatický figurínky jsou na obou stranách barikády. Mě tedy Brichta taky nepřijde moc cajk, je to takovej ten motosrazovej chlápek, co se jakože nehodlá nikomu podřizovat a přitom přivožralej plácá hrozný ptákoviny. Jedna má věta, kterou se sám usadím na té názorové mapě -> já jsem byl třeba před deseti lety dost zklamanej z těch lidí, co protestovali proti americkýmu radaru v Brdech, protože si myslím, že to byla správná a důležitá věc, ano i já si myslím, že největší nebezpečí číhá na SEVERO-východě, nikoliv na západě nebo na jihovýchodě.

 

DarthArt
13.03.2018 19:28

Hm, mě napadá třeba takovej David Koller. Hudební přínos už nulovej, zato každou chvíli sedí v televizi a poučuje národ o morálce. Taky velmi smutný...

 

wuxia
13.03.2018 18:17

DarthArt: Figurka je to fakt k politování. Takhle, nemyslím si, že by měl fakt nějaké reálné nazi tendence, ale jeho paktování se s Okamurou, velmi prapodivné výroky a vůbec celá jeho existence za poslední roky... Prostě takový ten "čecháček", postava k politování, které ujel vlak a která se dokázala naprosto zdiskreditovat. A než aby zůstala u toho, čemu alespoň trochu rozumí, bohužel se upnula k tomu někdejšímu prodavači popkornu, který se nějakým způsobem dostal do politiky.

 

DarthArt
13.03.2018 17:48

No Brichta je figura, ale nácek určitě ne!

 

wuxia
13.03.2018 16:27

DarthArt: Taky jsem svého času někde četl, že ty texty psal opravdu na poslední chvíli, v případě Schizofrenie myslím sám prohlásil, že už skutečně hořela koudel. Že to ovšem jde i jinak naznačila deska Black Jack. Nevím, jak kdo jiný, ale já ji po pekelné vichřici Thrash The Thrash považuju za druhou nejlepší desku Arakainu. Těch silných skladeb, proměnlivých nálad, podařených textů a úkroků od zaťatých klišé - Harlekýn, Kolonie termitů. Opravdu výborná věc. Pak už to ovšem z mého pohledu šlo s touhle kapelou těžce do prdele a dnes je to agro vhodné tak leda na motorkářské srazy. Byť třeba Honza Toužimský je mi mnohem sympatičtější než pomatený nácíček Brichta.

 

zdenos13.03.2018 14:29

já mám třeba Ultraparoháče i Prominte slečno rád:) je to o vkusu nevkusu, a mě se na těch deskách sem tam líbí i nevkus. Třeba text Antikrista je skvělej, pro mladýho člověka co rád chodí do knajpy - piš nám to hráběma, no co víc si přát :D

 

DarthArt
13.03.2018 14:20

A k těm Brichtovým hovadinám - on prý texty často psal až na poslední chvíli ve studiu - tak asi halt někdy z časový nouze napsal Ultraparoháče :):)

 

DarthArt
13.03.2018 14:19

No, Kain.... slyšel jsem to jen z rychlíku, ale špatný to nebylo. Víc mě ale chytla Brichtova sólovka, která byla taky hodně arakainovská a ta první deska byla hodně povedená. Je pěkný, jak se na těch sólovkách projevily ty dvě tvůrčí skupiny v Arakainu - na jedné straně zatěžkané kytary od Urbana s Kubem, na druhé straně melodie Brichty a Macha.

K Brichtovým textům - naprosto souhlasím. Salto Mortale je sbírka skvělých textů - tedy konkrétně Brána iluzí, Rám křivejch zrcadel, Zase spíš v noci sama, Jen jedno, Salto Mortale, Marilyn, Stárnem. Ultraparoháč je kravina a na druhém místě se na desce neměla objevit - hudebně to ale není úplně špatný.

Texty Black Jack - psst, dneska jdu smolit recenzi, tak ať si nevystřílím všechny náboje!

 

sagi13.03.2018 13:44

Ještě k Brichtovejm textům, souhlas, byl schopnej zplodit hovadiny, ale i textařský perly typu: Jen jednou či Zase spíš v noci sama.

 

sagi13.03.2018 10:39

Hele a co v podstatě první Arakain bez Brichty Kain?
Za mně povedená,pestrá, na svou dobu moderní záležitost s povedenými zpěvy (Bárta, Marta Jandová, Izaiaš, Zíka, Klempíř, Simon,...)i texty.

 

DarthArt
12.03.2018 20:50

Jasně, tyhle kozy přeci znám :)

 

1 2 3

 

 

 

 

TOPlist