Boomer Space


Diskuse ke článku : PARADISE LOST - One Second
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 


 

down
07.06.2017 15:47

Než jsem koupil tuhle, vůbec jsem nevěděl, že nějací Paradise Lost existují. Předchozí desky jsem zpětně tak nějak "zaznamenal" ale moc mi to nesedlo. Vlastně ani pozdější mě nijak zvlášť neoslovily. Čili na polici padá prach jen na tohle CD, ale za to na digipack :)

 

orre06.06.2017 18:32

Taky tak. První deska, kde zněli jako něco(někdo). Stejně jako Metallica na Load. Tenkrát to bylo obrovské zklamání. Dneska už to tak nežeru.

 

Imothep
06.06.2017 11:28

No tak tady se asi s vetsinou neshodnu. One Second me v dobe vydani prilis nenadchlo a ani s opakovanymi poslechy(vcetno toho cca pred hodinou) se muj nazor na desku za celych 20 let vlastne vyrazne nezmenil. Neni to ani tak kvuli stoceni kormidla popovejsim smerem(podobne smerovani mi nikdy nevadilo, navic PL to myslim delali prirozenou cestou v pozvolnem tempu). Problemem je podle me slabsi songwriting a proste prilisne prizpusobeni forme na ukor obsahu. 100% bych nedal ani nahodou, 80 max. Na albu se nachazeji silne songy, ale ve srovnani s predchudci je tam i pomerne znacne mnozstvi vaty(kolovratkove popevky/refreny, ktere ale pro nekoho muzou fungovat jako chutna krme), navic je tu hodne slyest, jak by se PL radi podobali a libili jako DM. Memu verdiktu nepomaha ani fakt, ze produkce je jakasi placatejsi a nahravka proste nedycha tak krasne jako predchudce, coz ale mohl byt tak troche zamer – mozny dusledek komprimace ve snaze o vyniknuti elektroniky a celkove chladne/neosobni atmosfery(coz se asi povedlo). Abych tu jen nepicoval = Draconian Times bylo a je nemozne prekonat ve vsech smerech(zvuk, produkce, songwriting, atmosfera), takze nechci aby moje hodnoceni zas vyznelo extra negativne. Nakonec jsem vlastne rad, ze PL neudelali Draconian Times 2.

 

Stray
06.06.2017 11:09

Pro mne je One Second naopak první deskou PARADISE LOST, u které jsem si uvědomil, že ta kapela není jen docela dobrá, ale patří k mým stěžejním, rovněž první deska PL, u které od prvního poslechu dávám bez debat plnej počet, až po ní jsem si totiž upevňoval vztah k tomu, co jí předcházelo.

 

Valič
06.06.2017 10:28

90% Skutečně se jedná o hodně povedené album, jen jsem tenkrát nedokázal pochopit, proč kapela, která si v rámci žánru vytvořila svůj originální nezaměnitelný styl, najednou zní jako nějaký kříženec Depeche Mode a The Sisters Of Mercy. :-)

 

Fenris 13
06.06.2017 09:40

Já to mám podobně jako DarthArt, v době vydání jsem cd, namlsán Icon a Draconian Times, okamžitě a bez předběžného poslechu zakoupil a po vložení do přehrávače mi spadly slechy :-) To byla prostě rána rovnou na komoru, nechápal jsem, co se to chlapcům v hlavách přihodilo. K opakovanému poslechu jsem ale zatím nedorostl a jen tak to nebude neb díky zdejším článkům momentálně plně vězím v hair metalu :-)

 

Dave7806.06.2017 09:24

Jednozančně 100%, absolutní souhlas! Podobně odvážných (a zároveň povedených) desek od "zavedených" kapel v 90.letech (i později) moc nevzniklo. Na albu není slabá skladba, zvuk taky dokonalý (opravdu se vyplatí poslouchat na pořádné aparatuře, žádná mp3 stahovátka :-)). Skrytý klenot je pro mě "Another Day" s typickou "Faith No More" atmosférou a skvělým refrénem. Pro mě osobně "One Second" vrchol PL diskografie a jedna z mých TOP 10 životních desek vůbec...!

 

DarthArt
06.06.2017 07:56

Ve své době jsem One Second nevydýchal, prostě jsem si moc přál další Draconian Times a místo toho přišla rána mezi oči typu Renewal nebo Load. Desku jsme v podstatě odpískal a líbit se mi začala až někdy předloni, s velkým odstupem. Je to dobrá věc, asi bych nedal absolutorium, ale rozhodně ji snáším líp než tehdy v "srdíčkářském" období :):):)

 


 

 

 

 

TOPlist