Last Hardrock Outsider


Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 


 

Stray
21.02.2017 11:16

Vlastně, díky tomu nepovedenému koncertu, kterej proběhl ještě před tím, než jsem je znal z desek, jsem byl o ně dlouho ochuzen. Beru je spíš jako studiovou kapelu, i když koncert byl teď v Roxy dost solidní, ale přeci jen, oni jsou spíš poslechová záležitost než dynamická, kterou by bylo stejně nutné vidět jako slyšet. Už jenom umístění těch kláves před frontmana do čela scény, to nenapomáhá k tomu, abych si řekl, že "je tam vše jak má být", mnohem víc by bylo, kdyby si najali koncertního klávesáka a to pádlo s nožičkama hodili někam ke straně scény, aspoň by měl Einar prostor a šanci udělat tam trochu průvan, běhat mezi zpěvem ze strany na stranu, a plácat si rukou s fanouškama napříč pódiem. To bych osobně vítal mnohem víc, tak má vypadat koncert. Hele, ještě k těm změnám názorů, no já někdy mluvím víc a dřív a to ještě před tím než bych asi měl, ale zas mám naposlouzcháno, až udělaj progeři vstřícnej krok a naposlouchají si Hanoi Rocks, faster Pussycat, Firehouse, Slaughter a dalších 40 aspoň trochu zásadních sleazy kapel, pak ty názory budou moct měnit taky. :-) Není to následkem nějaký arogance ale spíš nadšení do tématu hudby a žvatlání o něm, díky radosti z utváření si názorů v průběhu plynoucího času. Další věc, která hraje určitou roli je, že když si nějakou kapelu jakože oblíbí nějaká tzv.elitářská sorta odborníků, že to u mne kladnej názor na tu kapelu spíš přibrzdí a dostanu se k ní o to déle a kdoví jestli někdy vůbec. :-) Totiž z principu podvědomě odmítám přiznat kvalitu něčemu, co je těmito lidmi jakože odklepnuto. :-)

 

Valič
21.02.2017 11:01

Leprous sice neposlouchám, ale rozhodně se jedná o kvalitní kapelu, která si vytvořila svůj vlastní styl. Kdysi jsem viděl nějaký koncertní záznam Ihsahnova vystoupení, při kterém hráli jako jeho doprovodná kapela, a strašně jsem se u toho nudil a říkal si, že ten materiál naživo vůbec nefunguje. Některé Ihsahnovy studiové desky se mi přitom celkem líbí (zejména album After z roku 2010). To, že ten člověk vypadá divně, vůbec neřeším (podle mě vypadal divně už u Emperor: https://www.youtube.com/watch?v=6BI4_NMxPb8 ).

 

Stray
21.02.2017 10:24

Valič: Pohoda. :-) LEPROUS z desek jsou vynikající, mám Bilateral dokonce LP+CD verzi, představ si, že vlastním teprve asi 14 vinylů (kupuju teprve rok) a jeden z nich je LEPROUS, a ty další Coal a The Congregation mám origi CD, fakt se mi to líbí, vůbec to neodpovídá tomu dojmu, kterej jsem z nich měl na brutalu, když tam vystupovali za světla v nějakej odpolední čas a jejich set deset minut působil jako zvuková zkouška a navíc ten podivnej Ihsahn na pódiu, ten tomu také nepřidal. :-) neměl jsem na ně dva roky chuť a nic od nich celou dobu neslyšel ani nevyhledával, až teď v zimě jsem si to na Imothepovo doporučení poslech a okamžitě se mi to od první chvíle líbilo, první byla Bilateral ve sluchátkách pří výšlapu přes les, parádní zážitek. :-) Oni totiž uměj skládat písničky a maj skvělýho zpěváka a ne nějakýho uhýkanýho (prog)metalovýho idiota.

 

Valič
21.02.2017 10:12

Stray začíná po Jethro Tull poslouchat i Leprous? Tak to je buď neklamné znamení, že nastává konec světa, nebo mu v poslední době spadlo něco těžkého na hlavu (tipoval bych to na středně velkou kovadlinu). :-)

 

Subeer21.02.2017 02:07

Tak zýýýráám, Stayovi se libí LEPROUS... to bylo kdysi keců, ale jsem opravdu rád...protože v tom je hudba krásná... to jak s námi roste a dospívá v nás.. Já jsem třeba o víkend zkoušel přijít pod kůži HANOI ROCKS, ale jejich desku "Bangkok Shocks, Saigon Shakes, Hanoi Rocks" jsem vyloženě odzíval a přežil (doposlouchal)...Jinak BTBAM jsou jedna z mých srdcovek a to úplně od debutu, který jsem svého času poscháněl u M-5 z DayAfteru..Jejich tvorbaje je jako bonboniéra Forresta Gumpa..nikdy nevíte co dostanete, ale je víte, že v tý krabici je všechno co máte rádi..

 


 

 

 

TOPlist