Last Hardrock Outsider


Diskuse ke článku : PLACEBO - Never Let Me Go
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 


 

Tomáš
16.04.2022 10:50

Pure Morning byl taky můj první kontakt s Placebo - léto 1998 na farmě v Anglii, akorát to byl čerstvý singl, hrálo to z rádia snad 5x denně. A pak jsem viděl klip, který je fenomenální a dokonale doplňuje písničku. A pak kamarád koupil obě první alba (v té době byly CD kurevsky drahé, pamatujete?) a já tomu propadl naplno.

Dokonce jsem pár jejich písniček odbubnoval, když jsme dělali jejich covery ve zkušebně kamarádovy kapely. No teda, jaké vzpomínky se objevují, neuveřitelné.

 

Stray
15.04.2022 23:20

PLACEBO jsem registroval asi od 1998, díky klipu Pure Morning, první album co jsem od nich slyšel bylo ale asi až Black Market Music 2000. Třičtvrtě roku 2001 jsem pak byl v Nizozemsku na práci, PLACEBO jsem tam často viděl po večerech na MTV, kdy jsme posedávali po práci v obýváku u telky a popíjeli Amstel z plechovky a pokuřovali na balkóně. Viděl jsem je koncertně dvakrát - 2006 na United Island of Prague a pak 2009 na Rock For People, oba dva koncerty super, brácha a kámoš ještě na nich byli v Praze v Malej sportovce v době Sleeping With Ghosts 2003, ale to mě nějak uteklo.

 

Tomáš
15.04.2022 23:08

mám to podobně - nechal jsem se ještě loni po dvou flaškách slivovice ukecat na Rammstein - sice ty megakoncerty fakt nemusím, ale ok, promile v krvi a fakt, že jsem je nikdy neviděl naživo udělali svoje a podlehnul jsem.

jinak spíš preferuji menší klubové věci, případně O2 arenu (Tool, Pearl Jam, The Cure)

Já byl na prvním koncertu Placebo ještě ve staré hale na Brumlovce 2001. To jsem byl akorá na vejšce, jeli jsme brutálně první dvě alba, vyšlo akorát Black Market Music a těšili jsme se na to jak malé děcka na novou hračku. A bylo to supr. A předskakovali jim Sneaker Pimps, které od té doby úplně miluju.

A pak jsem byl v Brně 2016 na výstavišti, to bylo nějaké Greatest Hits tour, a taky paráda. Bylo vidět, jak si to užívají, dobrý zvuk, pohoda. Sice jsem se v té době právě rozváděl, ale aspoň na ten jeden den jsem na to úplně zapoměl.

 

Stray
14.04.2022 23:21

Jasně, ten koncert v říjnu v Praze je jasná volba. Protože jsem METALLICU, MAIDEN a tyhle klasický borce viděl šest až osmkrát, PLACEBO, na který půjdu teprve potřetí, jsou jasná volba. Navíc vím, že tam nehrozí žádnej zvukovej lapsus jako u dinosaurů v Letňanech či Edenu. Těším se, nová deska perfektní, není o čem...ideální vyzrálá kapela s osmi alby na kontě, ne pragmatickej důchoďák coby mlejnek na prachy.

 

Tomáš
14.04.2022 21:13

tak hned na první poslech se mi to moc líbí - je to vyzrálé, fajn zvuk, víc elektroniky, ale vkusně. A přitom pořád jasné Placebo. Už jsme zakoupil i lupen na podzimní koncert, těším se

 

Tomáš
11.04.2022 22:16

Musím se k tomu už konečně dostat, stáhnul jsem to už před 2 týdny a pořád není čas.

Placebo je moje srdcovka, zatím jsem viděl 2 singly a není to sice prvoplánově bombové, ale má to zajímavou atmošku i zvuk, prostě už jsou to taky pánové v nejlepších letech, takže nečekám vypalováky jak z debutu.

Apropos debut - u mně je za 100%, jinak zbytek podepisuju v plném rozsahu

 

Igor Stříž
11.04.2022 08:06

JES .. po 2768 letech naprostý souhlas s recenzí, pocity z desky (DM) i hodnocením, včetně bodování celé discografie. Novinka je pecka :)

 


 

 

 

 

TOPlist