Boomer Space


Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 

1 2

 

Fenris 13
19.05.2020 09:22

Dobrý článek. A naprosto nevnímám Darthovy "politické" příspěvky jako nějakou propagandu. Já se taky děsím, co se budou učit děti za pár let v dějepisu. Snad že v roce 45 se německá vojska po boku Spojenců postavila bolševické invazi do Západní Evropy? Přeháním, ale tendence k přepisování historie tu byly, jsou a budou, ovšem v případě 2.sv. války mi to přijde tak nějak obludnější. Už s námi takhle v dějepise vyjebali komunisté, tak to prosím nedopusťmě znovu, tentokrát opačným směrem.

 

DarthArt
17.05.2020 22:42

Asi máte s tou politikou recht. Občas to z člověka vypadne, ale k ničemu to nevede. Dobrý se nad tím zamyslet.

 

Pekárek
17.05.2020 18:46

Myslím, že Valič to vše(!) shrnul dobře. Politika už dávno nahradila vyznání. Kdo by se o něj nechal připravit argumenty? Tady výjimečně pomůže jen zkušenost, někdy bohužel dost krutá. Navíc jsme permanentně stavění proti sobě i bez ní, vypusťme to...

 

Stray
17.05.2020 17:50

Darthovi jsem dopoledne zavolal a vyslovil jsem jeho projektu podporu, bude pokračovat. Chápu, že je to drsné čtení. Nevidím ale větší problém tady podobný článek mít. To že se tady něco podobného vyskytne, ještě neznamená, že tím něco sleduju. Možná jen to, abych měl v týmu spokojeného a plně realizovaného Dartha. Kdo nechce, číst nemusí, chápu to. Na jiných stránkách taky nečtu všechno, ale občas si něco vyberu. Po pátém dílu týkajícího se tohoto tématu se pravděpodobně přesuneme do Kambodže sedmdesátých let.

 

Valič
17.05.2020 15:44

Seriál mi přijde naprosto v pořádku. Je sice určený spíše pro laiky, ale rozhodně se nejedná o nějaký senzacechtivý bulvár, a věřím tomu, že DarthArt má všechno podloženo studiem spolehlivých historických pramenů. S tím, že se v komentářích občas objeví nějaké divné příspěvky, se bohužel u podobného tématu musí počítat (třeba vychvalování textů Orlíku, u kterých dokonce i samotný Landa s odstupem času uznává, že byly otevřeně rasistické, pod článkem o táborech, ve kterých byly systematicky vyvražďovány etnické menšiny, mě osobně přijde už hodně přes čáru, a to rozhodně nejsem žádný pravdoláskař).

Podobné téma se na stránky Crazy Diamond zdánlivě nehodí, ale vzhledem k tomu, že se tu mimo jiné objevují i články o kapelách, jejichž někteří členové bývají občas (ať už právem nebo neprávem) obviňování ze sympatizování s jistými pochybnými ideologiemi, je možná dobře, že si tu jejich fanoušci můžou přečíst jaké svinstvo jejich miláčci propagují. To, že se někdo v textech zabývá tématikou druhé světové války a sbírá dobové relikvie, je samo o sobě v pořádku, ale zdobit si kytaru „totenkopfy“ a dalšími nacistickými symboly, nosit trička s názvy divizí SS a nalepit si na zeď zkušebny plakát se svastikou mi nepřijde ani „cool“ ani „awesome“ (velká část zejména amerických posluchačů to ale bohužel vidí jinak). :-(

Co se týče různých osobních politických názorů, které se tu pod články občas objevují, bylo by asi lepší, kdyby si diskutující vybrali pro jejich prezentaci nějaké vhodnější webové stránky, zvlášť když často nejsou schopni respektovat názory, které se liší od těch jejich. Nevím, jak ostatní čtenáři, ale já sem chodím hlavně kvůli hudbě, a ne nějakým absurdním politickým debatám, které navíc většinou nikam nevedou (tedy kromě kolektivního „nasrání se“ všech zúčastněných.). :-(

 

DarthArt
17.05.2020 11:00

Taky děkuju.

 

Michal
17.05.2020 08:06

Mně se seriál líbí. Byla by škoda ho nědodělat kvůli několika odmítavým reakcím.

 

DarthArt
17.05.2020 00:26

Walram: Děkuju.

 

Walram
17.05.2020 00:24

Jako pravidelný čtenář těchto stránek (bez potřeby se často vyjadřovat v diskuzích) nemám problém s takto tematicky zaměřenými a kvalitně pojatými články, notabene když jejich obsah přináší fakta a je plně způsobilý rozšiřovat čtenářské obzory. Chápu, že ne každému téma sedne, ale pak nemusí číst. Za mě - podpora autorovi.

 

DarthArt
16.05.2020 23:54

sicky: Tak teď už to vím přesně - pokud mají moje články vyvolávat takovéhle reakce, nechci v nich dál pokračovat. S tou politickou propagandou jsi se mě hluboce dotkl.

 

sicky
16.05.2020 23:37

Nečtu to a po pravdě moc nechápu, proč se tady tento typ nehudebních článků objevuje, ale budiž. Chápu, že tím Stray něco sleduje. Osobně se ale od Darthovi politické propagandy distancuju, a nechci s tím mít nic společného.

 

DarthArt
16.05.2020 23:22

Jinak pro svobodnější rozhodnutí - kdybychom si řekli, že Krvavé letopisy ne, obratem mám co psát, třeba ty devadesátky tady chybí a poslední rok je poslouchám permanentně.

Jinak takovej článek jako je tenhle - pro mě tři dny tvrdé dřiny.

 

DarthArt
16.05.2020 23:06

Stray: Hele, ten seriál je experiment - sám jsem si při psaní říkal, jestli tohle už na metalové stránky není trochu moc a jestli se to na CD vůbec hodí. Očekávám otevřené názory, můžeme v tom pokračovat a nemusíme. Tím nedávám zpátečku, ale uvědomuju si, že tohle téma je tady hodně na okraji.

spajk: Děkuju za pochvalu. Ta situace s Ruskem je děsivá - nejsem žádnej fanatickej obdivovatel Putina, ale dnes vidíme nový třídní boj v přímém přenosu. Naprosto se tady směšuje současné Rusko s komunistickým SSSR, u Německa se našlapuje, aby se náhodou nespojili se slovem nacismus, ale směrem na východ to nevadí. Z osvobození je najednou skoro okupace a dokonce se znevažujou oběti těch kluků z Rudý armády, který tady ležej na každým druhým hřbitově. Teď nějakej chytrák vymyslel, že na Olšanech leží jen pár osvoboditelů a ten zbytek že osvoboditelé nejsou .... a kde se teda v Praze vzali? To čekali v Moskvě a po kapitulaci Německa si sem zajeli zájezdovým autobusem?

A když jsme u toho Koněva - sakra, vždyť je to přece symbol za všechny padlý vojáky. Pokud chceme strhávat sochy podle charakterovejch vlastností, tak sundejme taky prezidenta Wilsona v Praze před hlavákem - vždyť to přece byl prezident USA, což byl na začátku 20. století snad nejvíc rasistický stát na světě. Tak ho taky sundáme? Bylo by to totiž srovnatelný s tím Koněvem. A věřím, že pár levicových fanatiků by to uvítalo ...

Navíc mi přijde, že celá ta akce se sochou není vůbec snaha změnit veřejný prostor, nýbrž vzkaz určitému typu voličů - "pořád jsme tady a volte nás, hlídáme tu demokracii..."

 

Stray
16.05.2020 10:45

Mě taky, až jsem si říkal, jestli se v tom natlakovaném přikazovacím stylu plném úderných názvů operací, které je nutné stůj co stůj provést, Darth nezacyklil.:-) Na dnešek mám v horoskopu upozornění, abych se nepouštěl do žádných větších diskusí, že nebudu pochopen, tak že se odebírám radši do pozadí. Zde můžu akorát říct, že tento seriál rozhodně nevznikl kvůli hoňbě za čteností, přemýšleli jsme co by Dartha bavilo, je víc historik než člověk zabývající se hudbou, a tak na prvním místě byla otázka: co by mohl psát a v čem se realizovat?

 

Pekárek
16.05.2020 10:34

Mně teda ta husí kůže naskakovala...

 

spajk
16.05.2020 09:52

Mně při čtení článku nenaskakovala husí kůže, ale jména jako Kolář, Novotný a Hřib a zajímalo by mě, jak ty jako historik se divaš na tohle okopávání kotníků Rusku a snahu o jeho diskreditaci. Na webu je k tomu mnoho článků, ale jak si to má člověk neznalý všech pro a proti zasadit do kontextu. Vnimáš taky dnešní snahu odělit slovo nacista od slova němec? Jsem rád, že v tvém článku se toto spojení objevuje několikrát. Jakkoliv jsem se k této sérii stavěl odmítavě s názorem, že jde o click bait nebo honěni čtenosti a rikal jsem si, co bude příště? Dětský porno nebo historie mafie? Musím uznat, že si mě kvalitou obsahu přesvědčil a trochu se ted stydim za svoje pochyby. Rozhodně je to v posledních tydnech nejlepší čtení pro mě v té změti recenzí na hudbu, která mi nic neříká.

 

1 2

 

 

 

 

TOPlist