Last Hardrock Outsider


Diskuse ke článku : DEATH - Human
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 


 

Pekárek
11.06.2019 14:47

Jj beru to jako obrovský dar.

 

Meres
11.06.2019 00:19

Prvý Death čo som počul a celkovo jeden z mojich prvých Death metalových albumov vôbec. A bola to veru riadna šupa do hlavy! Tá masívna, doslova drtivá gitarová stena a intenzívna masáž bicích ma dostali do kolien. A to si zoberte, že pre niekoho je to ohavná hudba a kapela 😁😁 takýto ľudia bohužiaľ nikdy nenájdu tu krásu a čaro takejto hudby. Ja som ju našiel a som za to rád. 😊

 

Lord VILE
10.06.2019 20:38

V souvislosti s tímto albem DEATH je třeba zmínit i domácí tvorbu,a to výborná debutní alba kapel GODLESS TRUTH "Desperation" 1995 či DISSONANCE "Look To Forget" 1993.

 

Miro
09.06.2019 11:14

Všetko dotiahnuté do dokonalosti...úžasné album...od Human už všetko len na 100%.

 

david.ch
09.06.2019 09:18

Roky 92-94 v čele s Edge Of Thorns! Nejmagičtější období mého vnímání hudby. Tenkrát i domácí scénu. Samé kultovní kulty a hromada časáků (Uragán, Rock Report a černobílý Spark) a černobílým fanzínů psaných strojem. Tohle všechno čas od času vytáhnu a jsem tam zase:-)

 

J.Rose
09.06.2019 00:58

Ono celkově byl pro mě žánr Death Metal oříškem. Od hard rocku po Heavy metal,pak trash a to byla konečná. V mezidobí industrial jako NIN, minitry a to už jsem si připadal jako velký tvrďák :-) Kámoši furt... zkus Kataklysm, Cannibal Corpse, Morbid Angel, ale kdepak. Jen blití a kytarový rámus. Ještě že jsem na ty Death narazil. Opravdu výjimečná kapela. Otevřela mi dveře. Pak to šlo ráz na ráz :-)

 

J.Rose
09.06.2019 00:47

Ro Honza H. Jsem rád že nás je takových víc. Připadal jsem si jako mimozemšťaň. Ta deska chce svůj čas.

 

J.Rose
09.06.2019 00:45

Stray: No ale 1,3 a 4 Noční Můry v Elm Street jsou top..... 5 je opravdu úlet :-)

 

Stray
09.06.2019 00:43

Jsou to takové bleskové šoty, jakože v těch Chlumčanech byl u předsálí kulturáku řádně zakouřenej výčep plnej bigbíťáků a fotrů a v televizi už asi v době po tom koncertu zrovna běžela Noční můra v Elm street 5, totální scénaristická psycho-vyluhovanost předešlých dílů, kterou pamatuju asi jen z několika letmých pohledů na tu obrazovku, kde křepčil podesáté zabitý a znovu reinkarnovaný Freddie Krugger, pak ta 6 km cesta zpátky, vůně léta, venkov, přiblblý kecy s jinou bandičkou, potácení se, pády do strouhy...

Individual je u mne hitovější deska než Human - úvodní vypalovačka, In Human Form, Mentally Blind (ta byla asi nejvíc)... :-) klasistická sóla Andyho LaRoque v kombinaci se Schuldinerovýma, velká paráda, velká deska.

 

Honza H.
09.06.2019 00:36

J.Rose:Já to mám s Individual obdobně...žádný hitovky,krkolomný muzicírování na nejvyšší úrovni...sám bych to líp nevyjádřil :) I u mně si definitivní pochopení Individual vyžádalo nějakej čas...

 

J.Rose
08.06.2019 23:54

To Stray:
Krásné vzpomínky :-) Individual mám také za subjektivních 100% i když musím uznat že zprvu jsem s tím albem trošku bojoval. Jednak jsem oproti Human očekával lepší zvuk, který jsem nedostal (a jak čtu názor zdenose, tak nejsem sám). No a pak mi to album přišlo technicky, paradoxně jestě zamotanější než Human. Žádné hitovky, jen krkolomné muzicírování na té nejvyšší úrovni. Nicméně vydržel jsem a stav absolutního uspokojení se časem dostavil. Overactive Imagination, Trapped in a Corner (s dechberoucím sólíčkem), The Philosopher a další skryté hitovky co čekali na objevení.
I když mám keci na horší zvuk, tak ta vytáhlá basa se mi vždy moc líbila :-)
PS: Recenze na Human vinikající.

 

Stray
08.06.2019 23:04

Díky chlapi za názory. Tahle kapela je prostě libůstka. Ohledně alba Individual Through Patterns to celé vnímám asi opačně, v době kdy ta deska vyšla, byla to pro mne ohromná věc a po mírné deziluzi s Human, kdy jsem nevěděl jak to uchopit, se mi vlastně ulevilo (éra kdy vyšlo Edge of Thorns od SAVATAGE, I Hear Black od OVERKILL a Sound Of White Noise od ANTHRAX, krásný červen po mé maturitě a prvním koncertu METALLICY u nás). Pokud mohu spoilerovat, tak u mne to je deska za 100%. Do dnes si pamatuju na to léto 1993, jak jsem v triku The End Complete nastupoval na tramvajové zastávce Plaská v Plzni Bolevci a přemítal nad tím, jakej je Chuck metalový hrdina naší generace (metal už nebyl norma) a byl jsem šťasnej, že zas nahrál o něco melodičtější matro než Human. Časy, kdy jsme během víkendového pobytu u kámoše na chatě šli pěšky zpět z bigbítu (asi ALICE) v Chlumčanech, přes Horní Lukavici do Lišic a v pět ráno se srazili s jeho tatíkem ve dveřích, kdy šel v Údolí luny (chatová osada) zrovna na ryby (Úhlava tuším) a "Tak pojďe a padejte spát" a v poledne nás probudila vůně připravovaného oběda - zkrátka éra Individuál, sladkých osmnáct, zkrátka džíska, přerostlej Jágr účes, holky, všechno bylo!:-)

 

zdenos
08.06.2019 21:56

rose: jasně že má Individual horší. Nehodnotím to podle technických parametrů, ale podle toho, jak ten zvuk zní v uších :) Tedy příjemnost, nátěrovost, a u Death poměrně důležitá čitelnost.

 

J.Rose
08.06.2019 18:53

Za mě také 100%. Ty bicí jsou na svou dobu nfamózně nazvučené. Chuck zde má nejlepší vokál a tvrdost zde dosahuje maxima. Přesto celkem melodické a 'hitové'album. Nevím čim to, ale zdá se mi že individual thought patterns, má o něco horší zvuk....

 

Pekárek
08.06.2019 13:07

Z hlediska zvuku mě tam nepřestavá fascinovat ta kytarová stěna, prostě Wall Of Death:)

 

Honza H.
08.06.2019 11:18

Výstižně shrnuto! Opět, jak jinak,album za 100%. Už jen ten postupně se zesilující nástup bicích...a už mám zimomriavky :)

 

zdenos
08.06.2019 11:15

moje nejoblíbenější album Death. Ani nechci říkat, jestli je nejlepší (technicky či jinak), ale je to taková kombinace a struktura, že na něm nalézám od všeho trochu - jak zběsilost, tah, tak progresi. Zvuk je vynikající, čitelný, tvrdý. Pozdává se mi nejvíc po vokální stránce, která mi třeba na Symbolic (95) už moc nesedí. Tam už je ten přechod do toho posledního období, kdy Chuck ten styl growlu změnil za takový deathový-blackový scream

 


 

 

 

 

TOPlist