Last Hardrock Outsider


Diskuse ke článku : CRUEL - Entelecheia
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 


 

Valič
13.12.2017 14:00

90% Vidím, že jsem tu současnou českou metalovou scénu opravdu hodně podcenil. Po Asmodeus a Hentai Corporation další naprosto úchvatné album (a to podotýkám, že kapely typu Dream Theater jinak skoro vůbec neposlouchám). Deska se mi nicméně nezdá zase až tak posluchačsky náročná, jak by se mohlo podle recenze zdát. Rozhodně mi ta hudba přijde o dost stravitelnější než třeba tohle:

https://www.youtube.com/watch?v=acrQGBYz_vg

 

Kelly05.12.2017 19:52

Super deska, u mě napoprpvé :-) Tady alespoň vidíme, jak jsou naše hudební chuťové buňky rozdílné. Takový nadupanějsí Asmodeus. Neskutečný eintof kreativity a v češtině, klobouk dolů.

 

Stray
05.12.2017 16:31

Louža: Prostě jsem to chtěl napsat pořádně, když už jsem se do toho dal.

sagi: Zpěv jsem s dekádu starým albem nesrovnával, to staré jsem si do současného poslechu nechtěl tahat, je to prostě napsané bez přímého srovnání s čímkoliv, co u nich bylo....

Osobně si myslím, že je dobře, že to nahráli takhle přehlcený, sice se do toho posluchač bude dostával dýl, ale ten kdo to bude chtít zdolat to nakonec zdolá a navíc jsem přesvědčen, že ta deska má potenciál (i díky té temnotě, nekompromisnosti a instrumentální přesycenosti), kterej posluchači docení mnohem víc až tak s odstupem dekády. Prostě tohle je takový jejich "Awake".:-) Byla by škoda kdyby pokračování působilo tak nějak napůl plynu, řidšeji, to se nesmí stát, musí být kruh dodělán v duchu těžkotonážního progu "Propletenec slov", už jenom z toho uměleckého aspektu.

 

sagi05.12.2017 16:23

S recenzí v zásadě souhlas, jen mi přijde, že málo rozebírá zpěv nového vokalisty Pošmury, který mně přijde poněkud bez emocí, profesorský, tedy pokud zrovna hardcorově neřve. Jinak muzikantsky skvělé, ale refrény, které bořily skály na minulém albumu Ekvilibrium, či kompletech svých předcházejících kapel(Cruel Barbarian, Guernica) už asi autoři nezopakují.

 

Louža
05.12.2017 10:48

Supr recenze. Vypadá to jako by ses sanžil pojmout to celý na jeden zátah :-) Ale jo, je to přesný. Velmi náročná deska, která chce čas. Osobně mě to taky celkem oddělalo. Hlavně teda poslouchal jsem to souběžně s posledním PoS a nemohl jsem se místy rozhodnout co si pustit. Obojí úplně jiné, ale kvalitativní úroveň srovnatelná.

 


 

 

 

 

TOPlist