Boomer Space


Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 


 

Valič
23.03.2017 15:31

DarthArt: Já mám od Darkthrone ve sbírce pouze A Blaze In The Northern Sky (podle mě jejich nejzásadnější a asi i nejlepší album) a povedenou novinku Arctic Thunder a to mi zatím ke štěstí stačí. :-) Časem si možná pořídím i ten dost nedoceňovaný death metalový debut. Třetí, čtvrté a páté album sice patří ke klasice raného norského black metalu, ale se mnou ta hudba v podstatě nic nedělá. Vyrůstal jsem spíš na kapelách z konce 80. let (zejména Bathory, Root a Master´s Hammer) a o norskou scénu jsem se začal více zajímat až někdy kolem roku 1997 kvůli výborným deskám, které tehdy vydali mimo jiné Emperor, Limbonic Art, Solefald, Borknagar a Arcturus. Proti novější tvorbě Darkthrone nic nemám, ale originál bych si u většiny těch desek nekoupil ani omylem (snad s výjimkou The Underground Resistance) a to přitom jako fanoušek metalových vykopávek z první poloviny 80. let (v téhle souvislosti mě napadají třeba Nasty Savage, Manilla Road, Omen, Atomkraft a samozřejmě Venom) zjevně patřím do cílové posluchačské skupiny. :-)

 

DarthArt
19.03.2017 21:20

Ale nic proti samotným Darkthrone, na někoho, kdo točí black/punk/heavy metal a zpívá přitom o tom jak byl na tůře a kolik měl rezervních ponožek, na toho se prostě není možné zlobit :):)

 

DarthArt
19.03.2017 21:13

Hmmm, tohle bude jednou možná až kultovní deska! Jenže (z mého pohledu, samozřejmě) - Darkthrone nikdy nebyli žádní mistři muzikanti, písničky skládali podle vzoru "jeden riff, jedna mezihra, furt dokola deset minut, do toho bum čvacht rytmus beze změny" - jenomže dokázali vytvořit magickou, až šamanskou atmosféru, takže jejich desky byly naprosto originální a ... hypnotické. Někam po Total Death bomba. Pak se to začalo opakovat pořád dokolečka, šestá deska, osmá, desátá, furt to samý. Ale proč ne. Vím co chci a co dostanu. Ale Darkthrone a heavy metal? Sakra, pro heavy metal musíte mít hráčské schopnosti a hlas, který dokáže zpívat melodie. A Darkthrone, nezlobte se na mě, nemají ani jedno. Jo, Nocturno je ve svém ranku obstojný hráč a skladatel, ale heavy metal se musí umět líp. Bavil jsem s o tom na jiném metalovém fóru s dalšíma lidma a dostal rozumné odpovědi s argumenty - třeba to, že lidi asi baví právě ten darkthronovský "fuck off přístup" - budem si dělat co budem chtít a děte do prdele. Fajn, Fenriz je sympaťák, bavič, dobrá duše undergroundu... ale heavy metal neumí. Možná je takhle deska hold totálně undergroundovým záležitostem ze začátku osmdesátých let, kdy ještě žádný growling nebyl. To by se asi i povedlo, jenže zní to jako taková nějaká kapela, co velmi brzy zanikla, protože to moc neuměla. Já fakt nevím, projel jsem si poctivě celé Darkthrone od Soulside až po Resistence, a všechno beru, i ty předchozí desky s "heavy prvky" typu F.O.A.D., ale Underground Resistence je pro mě prostě parodie. Nebo... absurdnost. Nemusím mít stokrát rád glam rock, ale oni heavy metal dělat umí. Darkthrone ne. To už radši toho Křížka.

 


 

 

 

 

TOPlist