Last Hardrock Outsider


Diskuse ke článku : LAIBACH - Also Sprach Zarathustra
Vložit příspěvek
Jméno

E-Mail


Text příspěvku 


 

DarthArt
09.08.2017 21:47

Unsere Kleidung ist so schwarz!

 

wuxia
09.08.2017 21:21

DarthArt: Jo tak to si celkem živě dokážu představit :). Alle gegen alle...

 

DarthArt
09.08.2017 21:12

wuxia: Já je viděl v těch Králíkách... bylo to super, jen tam bylo blbý, že první řadu obsadily desetiletý děti, zřejmě z okolních baráků, asi tam měly asi vstup zdarma. Takže na jedný straně "nasraný" Laibach, na druhý straně rozjetý fans a mezi nima děti s prstem v nose, který by mnohem víc ocenily Dádu Patrasovou. To je taky "Neue Slowenische Kunst" :):)

 

wuxia
09.08.2017 20:01

DarthArt: 2001 to bylo. Fakt maximální zážitek. Promítal se tam tenkrát i ten dokument Pobeda pod suncem. Já na to vzpomínám doteď.

 

DarthArt
09.08.2017 19:57

wuxia: Jo, o tom mi někdo vykládal, o tom koncertě v UH v rámci LFŠ, jak z toho byl vyřízenej, i když takovou muziku neposlouchá. Muselo to být tak někdy krátce po roce 2000, ne?

 

wuxia
09.08.2017 10:34

DarthArt: Přesně tak. Děkuju za tenhle výstižný a zasvěcený koment. Laibach je opravdu "nadkapela", v paměti chovám jejich koncert v rámci Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Když spustili Brat moj, podlamovala se kolena.

 

DarthArt
09.08.2017 09:28

Výborně! Díky za recenzi, která dokázala zhmotnit ducha Laibach a zároveň mi vrátit vzpomínky na ty okamžiky v transu při nasávání songů jako "Kingdom of God", "Abuse and Confession" nebo preludia z "Macbeth". Na téhle kapele je kultovní úplně všechno - jejich pohyb na hraně kontroverze, neuvěřitelný rozsah tvorby, cestovní pasy jejich státu, i místo jejich původu (Trbovlje - městečko s nejvyšším komínem v Evropě - strašné monstrum!!!). Jako na dlani vidím jejich basáka, jak na festivalu v Králíkách diktátorsky a s naprosto velitelským výrazem před koncertem řídil zvukaře, co mají dělat, stejně jako pravověrné fans, kteří s fanatickým výrazem vykřikovali pod pódiem hesla "Neue Slowenische Kunst" (přitom šlo o takové hodné táty od rodin :). Tenhle Laibach je prostě fenomén, druhý takový na světě nenajdete. A ta kontroverze? Není náhodou víc kontroverzní, když reální diktátoři, oblečení do kůže demokracie, sypou na svá zájmová území tuny bomb, aby tam pak slavně obnovili infrastrukturu, a chrlej ze sebe poučky o lásce, míru a svobodě?

 


 

 

 

TOPlist