Last Hardrock Outsider

Možná by se slušelo napsat asi jenom R.I.P. : Ian Lemmy Kilmister 24.12.1945- 28.12.2015

Předně, chci vás tady ušetřit zdlouhavých patetických keců. Dneska v noci to zabalil Lemmy Kilmister, chlap, co nezkoušel hrát rock´n´roll, protože ho nejen hrál, ale i žil. Klišé? No a? MOTÖRHEAD byli ze všeho nejvíc synonymem koncertní kapely, člověk si až zpětně uvědomí, co koncertů odehráli v porovnání s ostatními spolky a to i v době, kdy na tom už Lemmy nebyl zdravotně nejlíp. Poslední rok jakoby vše nabralo jasnou symboliku: v létě velmi obstojné a temné album nazvané Bad Magic, turné, které pokračovalo přes všechny karamboly až do pozdního listopadu 2015, do toho ten stále viditelnější zhoršující se zdravotní stav a pak v prosinci kulatiny MOTÖRHEAD (40) i Lemmyho (70). Dál netřeba nic rozebírat. Pamatuju přesně, kdy jsem se vůbec poprvé seznámil s existencí Lemmyho a MOTÖRHEAD. Bylo to někdy na začátku roku 1990, kdy se na prvním programu tehdejší veřejnoprávní televize vysílal snad půlhodinový hudební pořad, kde někdo ve studiu diskutoval nad LP deskami MOTÖRHEAD a občasně se pustila nějaká ukázka z jejich koncertů z první půle osmdesátých let. Sakra dokáže si dneska někdo představit, že by na ČT1 v 18hodin někdo probíral alba MOTÖRHEAD? :-) Tehdy byla rovněž nejaktuálnější skladbou Eat The Rich, kterou jsem podchytil dříve než vše ostatní od nich, protože dost rotovala v Headbanger´s Ball na MTV a já občasně sehnal nějakou VHS kazetu s klipy. Prvním albem, které jsem si od nich celé poslechl byla až deska 1916, dodnes jedna z jejich nejlepších věcí. Dneska mám všechny, tedy až na debut, kterej si jdu koupit právě teď. R.I.P. a díky Lemmy.
Nejtypičtější Lemmy v jednom z nejpamátnějších klipů. KILLED BY DEATH. Rok 1984.29.12.2015Diskuse (6)Stray

 

Zetro
29.12.2015 18:55

Lemmy -odišiel - R.I.P. -the Legend !Ja si prve strúhnem Bastards !

 

rumcajs29.12.2015 18:13

Tak s tou deskou jsme se shodli Strayi. Já se k ní sice nedostal, ale je první, na kterou jsem myslel. Mám ji asi nejradši.

 

Louža
29.12.2015 13:11

Ten parchant ale vydržel dlouho. A fakt si to brutálně užil včetně stylovýho odchodu při hraní svý oblíbený videohry. Jeho hudbu jsem nikdy neposlouchal ani nebudu, ale respektuju ho. Byl opravdová legenda...už jich ubývá a nový se nějak nerodí. Kdo nahradí Motorhead, AC/DC, Sabaty a Maidny? Thuomas Holopainen a Thobias Sammeth?

 

Stray
29.12.2015 12:10

Vybral jsem si desku Another Perfect Day 83´jako tu první, kterou dnes uctím Lemmyho odkaz, kurva, songy jako "Shine" nebo "Dancing On Your Grave" to je panečku jízda a pak ponurej "One Track Mind", ten by se fakt hodil pro poslední cestu, kytary zní v pomalém tempu jak rozhoupaný zvony a to kytarové sólo Briana Robertsona, prostě geniální. :-)

 

DarthArt
29.12.2015 12:04

V jednom starým Rock Reportu je pod článkem o Motorácích kresba, kde je zobrazený zničený město po jaderný válce a všichni jsou mrtvý. Na troskách sedí Lemmy a saje z flašky Jacka Danielse. Dneska to Lemmy sice zabalil, ale možná někdy po konci světa odněkud z kanálu zasípe: "Bastardi, furt jsem tady!"

 

rumcajs29.12.2015 11:26

Dalo by se citovat klasika:"Den, kdy zemřela hudba".

 

 

 

TOPlist