Last Hardrock Outsider


Diskuse ke článku : WALTARI - Radium Round
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku 


 

DarthArt
08.09.2020 21:04

No, ty skutečně "hodnotný" tragédie, průsery a trapasy vyššího kalibru jsem do toho samozřejmě nepočítal. To už je samostatná kapitola :)

 

Stray
08.09.2020 20:55

Pokud je tvůj největší "Mnichov" zdejší recenze No Doubt, tak to seš na tom vlastně úplně skvěle, to u mne není největším Mnichovem ani aféra MP. Té patří stříbrná příčka, zvláštní, přitom se člověk tolik snažil a tak nadřel, někdy ani to nestačí.:-)

 

DarthArt
08.09.2020 20:47

"Každej má svůj soukromej Mnichov", jak trefně pravil Poly z INSANIE. Ten můj se jmenuje "recenze na NO DOUBT" :)

Dredy nechystám. Uvažoval jsem o změně pohlaví, ale zatím si nejsem jist, kterou z 85 variant si vybrat...

 

Stray
08.09.2020 20:40

Recenze No Doubt, aneb jak se svévolně nechat ukřižovat. Dredy si nárůst předpokládám nechystáš? Tak dobrý. :-)

 

DarthArt
08.09.2020 20:31

Ale zase s NO DOUBT jsem zaujal, to se musí uznat ;)

 

Stray
08.09.2020 19:48

Jo jo Darth s Waltari pokračuje a domluvili jsme se na jejich zkompletovani. Lepší než No Doubt... no neber to!

 

DarthArt
08.09.2020 19:13

Tak snad můžu prozradit - jedeme dál a brousím si tužku na "Rare Species" :) Ale až tak za týden a půl, teď makám na nějaký zakázce.

 

kuklač
06.09.2020 14:00

Aj ked tento album ma až tak vtedy neoslovil nemozem povedať zeby sa mi nepacil. Jasne ze su lepšie albumy od Waltari ale tento je taky skôr nenápadný v ich diskografii. Za mna 7/10

 

Kelly
05.09.2020 18:59

Jak řekl seventh - jó, to byly krásné a bezstarostné časy. Moje velice oblíbená deska od Waltari a to jsem elektroniku nikdy předtím neposlouchal. Díkes za tuto kapelu, kterou ale spousta lidí nemusí :-)

 

seventh
05.09.2020 18:07

Opět díky za výbornou recenzi, tenhle seriál je pro mě něco jako nostalgický výlet strojem času zpátky do devadesátek. Jó, to byly krásné a bezstarostné časy.
Konkrétně tohle album mám pevně a nerozlučně spojené s PC hrou Age Of Empires II, obě cédéčka jsem si totiž domů donesl ve stejný den. Takže zatímco jsem procházel jednu středověkou herní kampaň za druhou, jako podklad mi z repráků zněli pràvě Waltari. Bylo to celkem bizarní spojení, ale fungovalo perfektně :-)
Radium Round je pravděpodobně nejpopovější a nejkomerčnější nahrávkou z celé diskografii Waltari, což ale není vůbec na škodu. Mám naopak pocit, že Kartsy se v psaní obyčejných písniček, které by v jiných aranžmá (a, nalijme si čistého vína, s jiným zpěvákem) byly bez problému přijatelné i pro komerční rádia, dokonale našel. Čuch na chytlavé melodie míval vždycky, což o to, ale právě na tomhle albu se je rozhodl podat poněkud jednodušeji, přímočařeji a přístupněji. Nenabalil na ně tunu samplů a zboostrovaných kytar a ono to kupodivu zafungovalo. Naplno se díky tomu projevil jeden překvapivý fakt: totiž, že z Kartsyho by byl dokonalý "hitmaker" a kdyby chtěl, mohl by psát klidně na objednávku pro nějakého finského Gotta :-) To nemyslím vůbec nijak pejorativně. Stačí si poslechnout třeba Every Bad Day, Atom Angel, Love Rocket, Number None nebo nádhernou 4000 Years (moje oblíbená), ten komerční potenciál musí cítit každý. Totéž by se vlastně dalo říct i o Power Of Thoughts s reagge slokou a krásnou melodií v refrénu i vyloženě taneční The Plan s orientální flétnou. Vyloženě tvrdší skladby jsou tady vlastně jenom tři: Broken Bizarre, titulka a The Scum (poslední dvě by mimochodem perfektně zapadly na předchozí album Space Avenue).
Resumé: vynikající i když jen málo metalové album. Album uzavírající devadesátky a zároveň první a nejúspěšnější dekádu fungování Waltari.

 


 

 

 

 

TOPlist