Boomer Space


CENTRÁLNÍ DISKUSE :
Vložit příspěvek
Jméno


Text příspěvku



 

 

Stray
20.05.2022 19:38

Ještě bych upravil nešikovne vyjádření. Myslel jsem, že bych nešel do tvorby časopisu. Nestalo by mi za to, to provozní úsilí. V psaní tam bych neviděl problém, to je rekreace. I když jsem tedy spokojen s momentalnim stavem, stejně si myslím, že když skončím, tak to bude že dne na den. Prask, tečka. Nikdy se neříká, ale stejně bych rád napsal, že se to nikdy nestane. Za člověka z devadesatek se nepovažuji, i když jsem je celé posluchacsky prožil, protože je nepovažuji za vrcholnou etapu metalu. O Pelého je taky možné považovat za fotbalistu z šedesátých let a přitom jeho vrcholy jsou v letech 1958 a 1970, na okrajích jeho dospělé kariéry. Tvrdě metalová scéna v letech 1994-1999 určitě není dobou ke které tíhnu, spíš je to taková fuka, výpadek toho co mě nejvíc v metalu bavilo.

 

Jirka Čáp
20.05.2022 17:51

Cave In - Heavy Pendulum
Static Dress - Rouge Carpet Disaster
Be Well - Hello Sun
Malevolence - Malicious Intent
Moral Law - The Looming End
Casket Feeder - Servants of Violence
Mutually Assured Destruction - Ascension

 

Stray
20.05.2022 12:11

Věci maj smysl, jen když je člověk dělá, protože to tak cítí. Tohle nejde dělat z frajeřiny. Našel jsem spoustu rozdílů, a) do časopisu bych nikdy nešel, b) když se netové psaní dělá poctivě a promakaně, nepovažuji jej za druhořadé a c) nepovažuji se za "člověka z devadesátek".:-))

 

Hivris
20.05.2022 10:13

Končí tištěný Pařát:(. I když jsem ho poslední dobou už moc nesledoval, zůstane po něm velké prázdno. Díky Herdronovi za všechno!

Více zde:

https://paratmagazine.com/co-se-u-nas-deje/vychazi-105-a-zaroven-posledni-cislo-paratu/

btw - jakkoliv se nedá srovnávat tištěný magazín s webzinem, tak jako bych z mnoha závěrečných Herdronových slov slyšel našeho Straye:)

 

Patrik
20.05.2022 08:06

Cacophony - Speed metal symphony
Cacophony - Go off!
Tony Macalpine - Maximum Security

 

spajk
19.05.2022 17:30

POCO - Legend (78)
Řekl bych, že koho na The Eagles serou country manýry, mohla by se tahle deska jevit jako velmi příjemná. Když pomineme určitou personální provázanost obou kapel, tak ironií osudu to bylo zřejmě obráceně a předobrazem Henleyho a jeho boys byli právě Poco a jim náleží titul průkopníků country rocku. Tady ovšem už jde o jejich pozdní tvorbu (11.album) a po country ani památky. Cítím tam spíše příklon k popu. Nicméně výtečné album, pestrobarevné a s labužnickým soundem. Vybral jsem pomalejší vál s kulervoucim refrénem. Mám ještě živák!
https://youtu.be/34Acw_FwcnM

 

Stray
19.05.2022 14:29

Budu fandit Liverpoolu a věřím, že zvítězí. To finále si ale můžu pustit ze záznamu.

Taky jsem včera tvrdnul u těch pokutových kopů skro do půlnoci, prakticky rekord v odchodu do hajan, páč vstávám v pět, ráno hned v práci náser - tři zkoušky netěsnosti (příruby na víkách pro kastory - kontejnery pro vyhořelý jaderný palivo - Temelín/Dukovany), tam se jede v desátým řádu od desetiný čárky, devátej už je špatně :-), včerejší příprava veškerého zařízení mě zabrala asi 3 hodiny, to se pak člověk doma zrelaxuje, když si může napsat recenzi RAZOR.:-) Jo, fandil jsem taky Eintrachtu, ale kdyby Glasgow nezažil se slávii, co to je za hovada, tak bych mu naivně fandil a myslel bych si, jakej jsem frajerskej Ostrovan.:-) ne ne, fandil jsem Němcům, ti jsou solidní!:-)

 

Hivris
19.05.2022 10:10

Stray: dávám taky přednost živé muzice, i když Real předvádí díky děravé obraně a neskutečné formě Karima Benzemy atraktivní zápasy.

Zaplaťpámbů, že včera Eintracht ustál ten penaltový rozstřel. Málokterý tým je mi tak zoufale nesympatický jako ti skotští nekopové z Glasgow.

 

Stray
18.05.2022 21:18

Brzy bude Violent Restitution od RAZOR. Z novinek WATAIN a THE BLACK KEYS. Chystaj se nějaký rozhovory. Ještě nějakej ten víkendovej relax mimo město a pak se možná pustím do nahrávání videí, stran délky tak trochu grindových. Koho by bavilo čumět 30 minut na ksicht šedivějícího týpka že jo? Mě tedy ne.:-) Akorát přemýšlím, jestli to pojmout seriózně a nebo zariskovat a dát to po Čtvrtníčkovsku :-), být prostě bláznivější než by se mohlo z názvu webu zdát. Třeba nepůjde ani jedno, když už člověku v hlavě hrajou takový hříčky jako jak spojit pojmy Vladimír Putin, Amber Heard a Metalopolis do jednoho celku, pojmenovat kapitalismus jako mezikrok mezi stavem míru a válkou, či dokonce, jak do scénáře zapasovat místa jako Čakovice Plaza nebo Arkády Pankrác! Buď ve střehu!:-)

Hivris: V den kdy tu bude hrát ta THE CORONA LANTERN, se hraje finále Ligy mistrů, co s tím? Já bych šel klidně na koncert.:-)

 

Patrik
18.05.2022 12:34

Nová růže - 1991
Pražský výběr - Komplet
Wanastowi vjecy - Tak mi to teda nandey
King´s X - Gretchen goes to Nebraska
Heart - Brigade
Kid Rock - Bad reputation

 

Stray
16.05.2022 21:07

Včera jsem si přivezl ze Sušice tři céda TITANIC - dvě naducané reedice Metal Celebration 89´ a Ábel 90´ (jedničku jsem kdysi měl vinyl a znám jí dost dobře, dvojku jsem znal jen zběžně) a stále ještě novinku ON 21´, která se mě jeví jako fakt silná deska, skvělé songy, instrumentací, nápady i tím, že Zdeněk Černý pořád kvílí, že by se z toho lukáš vobtáh!:-) Na 3.června je naplánováno vydání reedice ARAKAIN - Schizofrenie, buď ve střehu!


https://www.musicrecords.cz/catalogue/hudba/arakain/

 

Prowler80
16.05.2022 18:02

Obaly obou alb jsou prachbídné. Ještě horší nalezneš u alba Strappado od SLAUGHTER.:-)
SBoR vyšlo až více než půl roku poté, titulní skladbu hráli již před vydáním, zde však ne. Na plakátech bylo napsáno The Rock´N´Roll Gypsies Tour 1990. Zahráli tyto skladby - Heavy Metal Thunder, And the Bands Played On, Rock´n´Roll Gypsy, 20,000 Feet, Ride Like the Wind, Motorcycle Man, Dallas 1 PM, směs Smoke on the Water/Whole Lotta Rosie, Broken Heroes, Princess of the Night, Denim and Leather, Wheels of Steel, 747 (Strangers in the Night), Crusader, Northern Lady, Strong Arm of the Law. Bez záruky.:-)

 

Stray
16.05.2022 17:02

Ohledně None Shall Defy od INFERNÄL MAJESTY je hrozná škoda toho obalu, nechápu jak tam mohli nechat ten animovanej hnus, díky tomu nejenže tu desku doma ani nemám, ale nejsem schopen si jí aspoň náznakově pustit, přitom co jsem slyšel, bylo hudebně velmi dobré. Já prostě podobné lapsusy nepromíjím.:-)

To ty SAXONI přijeli v rámci propagace Solid Ball Of Rock? V roce 1990 jsem je ještě neposlouchal, jen jsem o nich věděl, na mne byli tehdy starý :-), dnes mám od nich všechno. Zmíněný Solid Ball oblibuji více než dvě následující desky. Zní pořád tak trochu americky, což mě pozitivně dráždí.:-) Ono je vždycky lepší, když jde o kombinaci evropského a amerického přístupu (viz recenze zítra), než když se interpret upne jen k jednomu pólu.

Je to hrozný vědět, ale ten Izer by dneska už neprošel.

 

Prowler80
16.05.2022 15:07

Info stran Sheepdoga jest pro mne novinkou. Máš pravdu, koukám na to.:-) Je otázkou, zda nejde z jeho strany o nějakou recesi, ale v této době je možné vše. Evil Invaders pro některý mladý zřejmě bombou i po letech, jak vidno z názvu oněch výborných Vlámů. Pokud pominu ANNIHILATOR a VOIVOD (ty jsem osobně do ranku nikdy neřadil, navíc ta jejich první alba mne nechávala chladným), mám z alb kanadského thrashe 80. let nejraději asi None Shall Defy od INFERNÄL MÄJESTY + Forward to Termination od SACRIFICE. U těch belgických metalových kapel je zajímavé, že z 90% vždy šlo o kapely vlámské. Jak jsem kdys prodával ty hud. nosiče, na tištěném seznamu jsem vedle názvu kapely a alba uváděl i stručné info stran ranku, pěveckého stylu atd. U Vlámů z ukázky jsem napsal, že ona ženština vládne obdobným témbrem co Geddy Lee. Já už je zde též zmiňoval.
https://youtu.be/guXGfoVg86I

Minulej tejden přivezli tělnatýho chlapíka s otevřenou zlomeninou, jenž nositelem téhož příjmení, jaké zaznívá v ukázce:
https://youtu.be/CKJ9NvDuynk

Jo, za 9 dní tomu rovných 32 let, co u nás poprvé zahráli SAXON. Stará hala v Holešovicích, nějakých 8000 lidí.

 

Stray
16.05.2022 12:16

Co mne dnes upoutalo, že tehdejší zpěvák RAZOR z let 1984-88 Stace "Sheepdog" McLaren má na svém profilu na Metal Archives uvedeno pohlaví: Non binary.:-)

Deska RAZOR - Evil Invaders mě dostala, ve své době to musela být fakt bomba, je z toho cítit taková ta rvavost Kill ´Em All a Show No Mercy, paradoxně je to to nejlepší, co RAZOR předvedli. Na Evil Invaders cítím obdobnou lehkost a nespoutanost. Některé kapely se od toho dokázaly odrazit k dlouhé a pestré dráze, jiné to holt měly za vzorovou fázi, podle které se jelo pořád... alba RAZOR z konce osmdesátých let jsou asi více ceněna - brutálnější, tvrdší, lehce techničtější, ale ten krok není až tak markantní, aby ta kapela byla schopná ustát zemětřesení devadesátých let.
Co je na albu Evil Invaders ze všech desek RAZOR nejlepší, je dost možná právě ten mladistvě působící hlas Sheepdoga ...úvodní výkřik ve skladbě "Cross Me Fool" mě výrazově v mnohém připomene Hetfieldův výkřik na začátku "Hit the Lights". Tu desku jsem si fakt užil.

 

Prowler80
16.05.2022 10:46

*FFDP - sorry, vše z toho jde mimo mne.
Stray: S náhledem na RAZOR souhlasím.
To jsem zvědav na to metalové album roku. Ušní šelest zvolna ustupuje. Právě patřím na hřbety knih Goetheho a Bulgakova...
Doufám, že v pohárové Evropě napravíte ten loňský nezdar.



 

spajk
15.05.2022 22:30

Hooya tady pár tipů nejen folk rocku. Pokud máš možnost, poustěj to z vinylů.

https://youtu.be/aJfRXjtT0gE
https://youtu.be/SmJl6Fi2mCM
https://youtu.be/eiHEgvm0XvM
https://youtu.be/9T6JN9RzxIk
https://youtu.be/O-prltYXerk
https://youtu.be/tB4ar1DmeHE
https://youtu.be/x7lq3k27pek
https://youtu.be/bkHqN0yfDNw
https://youtu.be/c1Yp7Ln6Mvs
https://youtu.be/Fk1EFZ7ACQI
https://youtu.be/VT5q7sW_3pU
https://youtu.be/5MJiGaDkULM


Tohle jen tak z hlavy, co mi tam utkvělo. Ono asi obecně nazvučit akustickou hudbu bude trošku jednodušší a můžeš zkusit defakto cokoliv z daného stylu, co se ti líbí. Doporučil bych ještě Křesťana a Druhou trávu, ti mají údajně velké úspěchy ve Státech, ale toho nemám najetýho https://youtu.be/tl12UyHkhMY

 

Stray
15.05.2022 20:57

Jo a abych nezapomněl tak Peky připravuje recku na novinku, kterou považuje za meralovou Desku roku 2022. Pozornost nechť je zaměřena do tuzemska.

 

Stray
15.05.2022 20:07

Celý víkend práce na chatě a občas při tom poslech alb RAZOR z YouTube. Nej deska dle mého jejich dvojka Evil Invaders 85, za vrchol však považována až ta z 88. Dle mého tahle kapela hůře než Metallica, Slayer, Kreator, Megadeth, Exodus, zvládla období vlastní diferenciace výrazu, a tak divokost zůstala výhradní předností.

V Plzni titul, na zítra článek nemám. Do budoucna to vypadá na Rona Atkinse a Watain, ve stylu - aby řeč nestála.

 

Hooya
15.05.2022 19:41

spajk: Budu rád za jakékoliv další typy.

 

 





 

 

 

TOPlist