Rolandino | 29.05.2026 10:11 |
Gazďa, tiež ďakujem za podarenú recenziu. Dlhšie tu nič z tohto žánru nebolo, takže to potešilo. | |
Pekárek | 27.05.2026 21:53 |
Souhlasím bezvýhradně s tím, že si drží enormně vysokou úroveň, za mě průměr mezi 80 % - 90 %, minimálně.:-) | |
Gazďa | 27.05.2026 21:50 |
Rolandino: díky za zajímavý vhled a vlastně minirecenzi… dobře to píšeš. Mimochodem tu podobnost hlasove barvy (ale i techniky) s Sharon den Adel jsem chtěl zmínit, ale nakonec jsem tím nechtěl text komplikovat, když už je Heike pryc… jeji solovy projekt si rad poslechnu. | |
Rolandino | 27.05.2026 21:34 |
Oprava – bývalá vokalistka je Heike, asi som už príliš unavený, keď píšem. :-) | |
Rolandino | 27.05.2026 21:18 |
Je dnes v žánri gothic/doom nejaká lepšia kapela ako Draconian? Veru, asi ani nie. Remeselne dotiahli tento žáner takmer do úplnej dokonalosti, lepšie to už asi ani znieť nemôže. Aj ich diskografia je veľmi vyrovnaná – táto kapela ešte neprišla so slabým albumom. Človek by povedal, že v gothic/doom žánri už bolo všetko povedané a bez výraznejších žánrových mixov to už nemôže baviť. Draconian sú však pekným príkladom toho, že keď sa „diamant vybrúsi“, aj ortodoxný prístup dokáže znieť neotrepane a príťažlivo. | |
Honza H. | 25.05.2026 14:31 |
Každý nový počin Draconian vždycky automaticky kupuju, tento nebude výjimkou... Příznivá recka pouze nákup urychlí:) | |


