Last Hardrock Outsider

Tentokrát spíš něco ohledně našich stránek

Momentálně to s webem cítím tak, že se nachází na konci jedné šestileté kapitoly, po které by dost pravděpodobně mělo následovat pokračování v poněkud svěžejším a impulzivnějším duchu. Mělo, …i když? Otázkou zůstává, jak dlouho může trvat období únavy, které provází každý konec něčeho, co se vlastně při maximální snaze autora už nějakou dobu příliš nevyvíjí a vlastně ani tam venku nevybízí k takovému zájmu, jaký by si tvůrce sám představoval.  Řekne se: čtyři stovky návštěvníků denně, to je přeci hezké číslo? Ne však když trvá beze změn dva roky z šesti let existence. Existují weby, které umíraly třeba několik let, naopak i takové, které to zabalily jen při sebemenším snížení odezvy na jejich práci. My budeme každopádně pokračovat, ale nejsem si jistej, zdali jsme schopní ve stávajícím stavu laťku posunout o poznání vzhůru. Jelikož setrvání na svém osobně nepovažuji za pozitivní jev, není možné se dnes vyhnout frustraci. Zde je několik bodů v rámci úvodníku týkajícího se tentokrát samotného webu CrazyDiamond.cz.

 

PayPal

 

Možná jste si všimli tlačítek Donate, které byly zhruba před týdnem umístěny do pravého dolního rohu u každého otevřeného článku a rovněž na spodek pravého černého sloupce. Po šesti letech existence webu, a s tím související dlouhé a pečlivé úvaze, jsem usoudil, že by podobný jednosměrný finanční kanál pověsti stránek nijak neuškodil. Vše je na dobrovolné bázi. Pokud bude mít čtenář chuť naše stránky finančně podpořit, bude to jen na jeho osobní volbě a může tak učinit přes službu PayPal, kde jsme si založili účet. Pro pravidelného návštěvníka se tak nic nemění, všechny části webu jsou dál volně přístupné a není nic snazšího než si zmíněné ikony nevšímat. Ta možnost podpory tady ale tentokrát už je a tím finálním impulsem pro umístění tohoto tlačítka byla jedna má návštěva v hospodě, kde se přede mnou jeden takovej ten rádoby fortelnej výčepák ušklíbl nad pro něho malým spropitným.


 

Sociální sítě

 

Ten důvod, proč jsem již před osmnácti měsíci přestal házet odkazy na naše články na FB profil byl jednoduchý. Přes každý FB odkaz k nám přišlo méně než pět návštěvníků (spíše dva než pět). Sralo mě tím ztrácet čas. Vyhodnotil jsem si to tak, že při stabilní návštěvnosti okolo čtyřstovek lidí denně mě nestojí za to obětovat pět minut pro uložení článku do našeho FB profilu, aby si to pak otevřeli dva lidi. V tomhle směru jsem momentálně na vážkách, jestli mám po této dlouhé pauze začít v hysterickém tempu překotně pastovat šest až deset facebookem nepoznaných a promeškaných článků denně a ještě stránky vehementně začít zviditelňovat jinými způsoby prostřednictvím sociálních sítí a nebo, tak jak se pravděpodobně stane, se na to celé vysrat a FB profil prostě smazat. Osobně mě povrchnost sociálních sítí a celá ta honba za lajky nikdy k srdci nepřirostla a ani jí nepovažuji za relevantní jev kvality, obliby a návštěvnosti, naopak mě to tenkrát bralo energii a docela odvádělo pozornost od toho hlavního, psaní článků.

 

Nábor pisálků

 

Stránky jsem sice založil za pomoci stavitele Louži sám, ale od začátku jsem počítal s tím, že na ně nebudu přispívat jenom já. První roky to vypadalo jako prapodivný sólo projekt, kde se ke mně občas někdo tu a tam přidal a záhy zase zmizel. V posledních dvanácti měsících jsem nalezl oddaného a šikovného parťáka v DarthArtovi, který zmapoval porevoluční českou metalovou scénu, pak to nějakou dobu viděl na popis míst naší země, blízce či vzdáleně spjatých s podobnou hudbou, a nyní si plní svůj vysněný seriál o QUEEN. Ohledně Okované turistiky, kterou DarthArt na startu vnímal jako ne úplně plnohodnotné psaní, jsem z počátku musel psychologicky zapracovat a ujistit jej, že jde o zajímavý koncept, kterému bych dal rád přednost před partou okolo Freddieho Mercuryho. Mohly za to také autorovi encyklopedické znalosti historických míst a fakt, že se mu ty články psaly lehce a dobře. Snažím se u každého obrátit pozornost na to, co je mu nejvíc vlastní a kde má největší potenciál k tomu, že z tématu dostane to úplně nejlepší, na něco, co dotyčný nejvíc zná, co jej jako osobnost nejvíc charakterizuje a na čem se nejméně nadře. Momentálně pracuji na Subeerovi, jehož pozornost se mě pomalu daří obracet na prostředí, kterým se tento dlouhodobý čtenář a chvilkově pisálek sídlící devatenáctým rokem v jihovýchodní Asii vymyká ostatním, takže je zde vyhlídka na lahůdkový seriálek z dálného východu. Počet přispěvatelů u mne samozřejmě neovlivňuje chuť do vlastního psaní, i kdybych zde nikoho neměl, prostě bych si to jel podle svého, nicméně bych rád vybídl další potencionální zájemce o psaní článků k nějaké aktivitě. Web vyloženě potřebuje čerstvou krev a za zkoušku nic nedáte, takže se nestyďte přihlásit.

  

Videa

 

Už nějaký pátek si vážně pohrávám s myšlenkou na start video-reportáží a krátkých komentovaných recenzí. Zatím se snažím pronikat do tajů softwaru na úpravu video/audio záznamů a musím říct, že to bude běh na delší trať. Jednak jsem asi dost sebekritickej a nedovolil bych si zveřejnit něco, co by působilo divně, a za druhé neznám nikoho, kdo by mě s tím výrazně pomohl, a tak krůčky jdou kupředu čistě na samoucké bázi. Když jsem se zkoušel postavit před kameru, musel jsem uznat, že takhle by to dál asi nešlo. :) Asi to nebylo úplně na hovno, ale artikulovat jako komentátor zpráv o počasí zatím nesvedu. Tvrdím tedy, že se musím nejdřív naučit pořádně mluvit a pak půjde všechno snadněji. Zatím mám za sebou šestnáct nepodařených úvodníků k reportáži z koncertu VOIVOD, které zjevně poslouží pouze pro účely tréninku zpracování záznamu a nikdy je nikdo neuvidí, ale co je hlavní, když je čas, vždy si něco zkusím, takže i tohle vidím do budoucna v růžových barvách. No a to je zatím v krátkosti všechno, mějte se a zachovejte nám přízeň.


22.09.2018Diskuse (30)Stray

 

Stray
24.11.2018 16:49

Petr: Napsals právě vhod, před minutou jsem zveřejnil nové Asylum, které plně demonstruje dělání si věcí po svém. :-))))

 

Petr
24.11.2018 16:19

Čtu rád cokoliv co napíšeš. Sociální sítě neřešit. Dělej to tak aby tě to bavilo a nekomplikoval sis život, videa nepotřebuji, pokud bych tě viděl/slyšel třeba by to bylo nevratné zklámání : ) Co by možná stálo za zvážení, tak místo videí třeba pár pěkných fotek - téma si najdeš.

 

Valič
27.09.2018 22:31

DarthArt: S těmi příspěvky už to asi tak přehánět nebudu, ale pokud si v souvislosti s některou deskou vybavím nějakou tu pikantérii, určitě ji do diskuse napíšu. Ty recenze starých alb Queen jsou super (stejně jako ty Strayovy recenze alb Monster Magnet), ale taky je to jedna z kapel, které mám sice hodně rád, ale moc o nich nevím, takže se necítím příliš kompetentní jednotlivá alba nějak komentovat (u obou zmíněných kapel bych dal všem dosud recenzovaným deskám 100% hodnocení).

 

DarthArt
27.09.2018 09:42

Valič: Jsem rád, že seš zpátky v diskusích, Tvoje příspěvky a doplňující info mi moc chybí.

 

Valič
26.09.2018 21:32

Stray: Tak u vás v Plzni asi ano, ale u nás na Moravě to často vypadá spíš nějak takhle:

https://youtu.be/c8rR4So04UY?t=1431

Omlouvám se za porušení zákazu vkládání odkazů do diskusí, ale nemohl jsem si pomoct. :-)

 

Stray
26.09.2018 21:04

Sicky: No já jenom jak jsi mě v listopadu 2017 vytíp telefon a od té doby o Tobě nevím. :-)

Valič: A budeš diskutovat nebo se jen posmívat? V divadle se chováme slušně. :-)

 

Valič
26.09.2018 16:11

Stray: Jaká absence? Bylo mi řečeno, že "sem mám chodit jako do divadla", tak se držím instrukcí. On Valič do divadla moc často nechodí. :-)

 

sicky
26.09.2018 08:23

Stray: " psát pro dědky" je v pořádku, nic proti tomu. V tvém případě by to stejně ani jinak nešlo:)
Chtěl jsem jen upozornit (v návaznosti na článek), že v tomto případě nelze očekávat nárůst návštěv webu..
Btw, uraženej nejsem :), ale zájem zapojovat se do dění, už moc nemám..

 

Stray
25.09.2018 21:31

Dík, přibrzdíme, zas není smyslem to tady vychvalovat do aleluja. :-)

 

josef
25.09.2018 20:33

Stray: Tyto stránky jsou fajn pokud chci číst o muzice tak jedině tady. Je otázka kam chceš ty stránky posunout zase 400 lidí není taky málo a doufám , že ti nebude blbě z té mé recenze je to jenom hokus pokus a nástřel úplně naslepo.

 

 

 

 

TOPlist