Boomer Space

SUFFOCATION - ...Of The Dark Light

K nezaplacení je pocit, když si pustíte novou desku „zasloužilých matadorů“ žánru a ona vám vyrazí dech a zavalí vás tunou mladické energie. Nejnovější počin klasiků brutal tech-death metalu SUFFOCATION opravdu působí, jako kdyby ho nahrála nějaká ledva ochmýřená parta, která se ze zaflusané zkušebny konečně dostala do studia a teď si to hodlá vyřídit s celým světem. Jenže ta by zase mezi řádky skladeb jen těžko nacpala tolik fines, drobností a detailů a nepůsobila by tak sehraně jako právě SUFFOCATION. Jejich novinka …Of the Dark Light je stoprocentní práce. Granát, který po odjištění úvodní Clarity Through Deprivation exploduje a rozmetá vše kolem sebe. A při druhé The Warm Within The Dark budete sbírat kousíčky lebky. Vrcholná ukázka SUFFOCATION vzor 2017, nekompromisně dusající a zároveň chytlavá skladba, která se okamžitě zařeže pod kůži. Tím ale takhle paráda nekončí, s každou další věcí kapela nemilosrdně vyučuje, jak se hraje technicky neskutečně namakaná a přitom živelná hudba s totálně vražednou a pohlcující atmosférou.Temný, kovově chladný zvuk dává perfektně vyniknout všem nástrojům, hrozivá atmosféra se song od songu stupňuje, a když už máte pocit, že nemůže přijít nic nepředvídatelného, přepadnou vás SUFFOCATION v temné uličce nečekanou kytarovou linkou nebo fórkem, který odděluje „jen“ dobré skupiny od opravdových machrů. SUFFOCATION na nové desce působí jako malíř, který pod vlivem čehosi nepojmenovatelného „odtamtud“ chlístá na plátno znepokojivé vize. Nebo jako skladatel Erich Zann, do jehož mysli se znovu vetřel ten děsivý nehmotný přízrak, který mu diktuje partituru, jejíž zákonitosti nemají nic společného s naším světem. Miluju, když mi temně metalové kapely dokáží takto podnítit představivost a SUFFOCATION to dokáží se vší parádou. Opravdu mě nenapadá nic, co bych ...Of the Dark Light vytkl, tohle je dokonale odvedená práce. Masitá, tučná flákota s ideální půlhodinovou stopáží, během níž se toho ale děje tolik, že po doznění finále nezbývá nic jiného než mačkat znovu repeat.


01.06.2017Diskuse (6)wuxia
jindrich.goth@gmail.com

 

wuxia
05.06.2017 15:34

Imothep: Nezoufej, žes neslyšel novou Metalliku. Kvalita tvého života se tím nijak nezhorší :)

 

Valič
02.06.2017 21:23

Wuxia: Ta novinka od Vallenfyre by nakonec opravdu nemusela být špatná, ta druhá zveřejněná skladba mě zaujala o dost víc než ta první (https://www.youtube.com/watch?v=k44yrZy2eUU). U Goatwhore to mám podobně, z prvního vzorku jsem moc nadšený nebyl, ale tohle už je jiná káva: https://www.youtube.com/watch?v=B4leSeCTZdU Imothep, Pekárek: Já z metalu sice poslouchám hlavně klasiky z 80. a 90. let, ale aspoň ty nejzásadnější novinky se snažím sledovat. Myslím, že těch kvalitních věcí vychází pořád dost.

 

Pekárek
02.06.2017 17:53

Mám to stejné:). Proto přispívám tak málo. Každopádně recenze na tvrdší party kvituju. Crazy diamond je zase o něco zajímavější.

 

Imothep
02.06.2017 15:38

Valič: ale ocenim a rad, Suffo miluju(nazivo jsou snad jeste lepsi, jestli to vubec jde). Akorat proste az to uslysim....a kacirsky se priznam, ze uz se za novinkama absolutne nehonim .... stahovat to nekde z mp3 nebo streamovat na YT me taky nebavi .... btw, asi budu za kretena, ale ja jsem napriklad jeste ani neslysel posledni Metallicu :o)

 

wuxia
02.06.2017 15:17

Valič: Máš pravdu, chystá se jedna lahůdka za druhou, já se těším hlavně na Broken Hope a Incantation. Dying Fetus si taky nenechám ujít, ale ty první dvě vedou. Jo a za zmínku/recenzi by rozhodně stáli i noví Vallenfyre, to je pravej sound z anglických blat. Krása.

 

Valič
01.06.2017 11:46

90% Nádhera. A to mají v létě vyjít ještě novinky od Incantation, Broken Hope a Dying Fetus. Jen škoda, že většina místních "štamgastů" podobné klenoty asi příliš neocení (viz počet komentářů pod posledními recenzemi). :-)