Boomer Space

SOLFERNUS - Neoantichrist

Boční projekt Igora HubíkaROOT si do cesty neklade žádné velké bariéry a prostě hned od začátku najede na nekompromisní blackmetalovou notičku. Igor zde platí za vrchního kapelníka a obsluhuje tentokrát všechny kytary a ještě je zodpovědný za klávesové aranže, nutno přiznat že to celé obsluhuje velmi dobře, protože tu a tam se dokáže, v tom apokalyptickém masakru, poprat i s nějakým tím zapeklitějším sólem. Strhující rychlá tempa opanují prostor hned po akustickém úvodu a songy tak posléze pádí vpřed na vlně thrashoidních riffů a temnoty. Šakalí vokál Khaabluse umocňuje všudypřítomnou atmosféru zla a pohrdání, aby rytmické duo Parambucha/ Paul Dread (druhý zde zastal - spolu s Pavlem Kolaříkem - dokonce roli producenta) bylo zodpovědné za natlakovanost nahrávky.


 

Pro „Neoantichrist“ je velmi příznačná ona vítězná nálada a jistá dávka nicneřešení, jakoby si kapela řekla - prostě to tam narveme a jdeme dál. Nenechte se však mýlit, deska neplatí za nějaký narychlo spíchnutý a odfláknutý šunt, ale naopak vlastní naprosto skvělé zvukové ošetření a působí po všech stránkách vysekaně, dynamicky, zkrátka zvukově dotaženě. Chtěl jsem spíš říct, že si SOLFERNUS nehrají na žádné převratné umění. Zkrátka jen zhudebnili svoje metalové srdce a sestavili divokou a nespoutanou nahrávku, jakých není v tomto ranku v tuzemských luzích a hájích v současné době zrovna přehršel.

 

Zatímco úvodní nápal „Ignis-Dominion“ představí severskou bouři a nahrávka se vlastně jeví jako smrtelně rychlá, postupem doby je materiál různorodější, takže když pak dojde na devátou a vlastně i titulní skladbu „Neoantichrist“, výsledkem jsou houpavá tempa, atmosféra nejlepších alb BATHORY z druhé poloviny osmdesátých let i potřebná dávka dekadence. Vše pak korunuje jako žhavné sirnaté magma se valící závěrečná bažina „Stone In A River“. Zdařilé album.


12.01.2018Diskuse (7)Stray
janpibal@crazydiamond.cz

 

septyk (flash)
21.05.2018 13:54

Zase Kiske?

 

zdenos18.01.2018 13:04

https://www.youtube.com/watch?v=W2esM8arvJU

taková oddechovka :) tuším že bicí jsou automat, což je tady vlastně celkem buřt asi

 

Valič
16.01.2018 19:28

Zdenos: Mě kazí dojem z poslechu pouze hlas toho vypravěče. Jinak se jedná o velmi kvalitní materiál srovnatelný i s těmi nejlepšími alby Root. U některých desek Cales mi zase moc nesedí zpěv, ale to je samozřejmě pouze můj problém. Věřím, že se najde plno lidí, kterým se ty vokály líbí.

 

zdenos16.01.2018 19:00

Equirhodont mám taky rád, hlavně první díl :) Vynikající klávesový plochy

 

Valič
16.01.2018 18:35

Diskografii Cales nemám příliš naposlouchanou, ale alba Bonds Of Togetherness, KRF a Return From The Other Side se mi celkem líbí. Z těch vedlejších projektů a kapel bývalých a současných členů Root mám nejraději Big Bossův Equirhodont (obě desky).

 

zdenos16.01.2018 17:29

a tak se ti líbí CALES?

 

Valič
16.01.2018 16:35

80% Do poslechu desky se mi původně příliš nechtělo, ale nakonec jsem byl celkem příjemně překvapený. Nejedná se sice o nic převratného, ale rozhodně mě to baví nesrovnatelně víc než třeba poslední Blackoshova sólovka.