Boomer Space

SLAVES OF STADIUM ROCK - Slaves Of Stadium Rock

Když jsem se před časem dozvěděl o existenci projektu SLAVES OF STADIUM ROCK, který dal dohromady bývalý frontman mělnických ANYWAY - Jirka Nedvídek, napadlo mne, že na našich stránkách se opravdu nemůže psát o kapele s příhodnějším názvem. Nějaký ten pátek tak již spokojeně točím jejich debutovou desku ve svém přehrávači a více než cokoliv jiného mi při poslechu napadá, že Otroci, i přestože je jejich jediným pojítkem s ANYWAY osoba zpěváka, přímo navazují na svého předchůdce, který mnoho let platil za silnou koncertní akvizici v našem klubovém prostředí. Jde tak znovu o jadrný garážový rock, stavící na punkové přímočarosti a hospodsky střižených chorálech („Death Is Not Sweet“). Zatímco první tři skladby platí za ryze bigbeatové hymny („12th Cry“), kterými se kapela zastřeluje a působí jakoby na pohodu, tak se čtvrtou skladbou („Sail To Eternity“) se rázem začínají věci posouvat k trochu vyšší agresivitě a živelnosti. Od tohoto momentu nabývá nahrávka na daleko větší zajímavosti a živelnosti.


 

Stejně jako tomu bylo onehdy u ANYWAY, mají i SLAVES OF STADIUM ROCK potenciál složit chytlavou a zdravě nasranou vyřvávačku („Hungry Ghost“), která by se opravdu nemusela sklánět ani mezi zahraniční konkurencí. Pro příznivce anglo-americké (opravdu spíš „anglo“ než „americké“) punk rockové  scény rozhodně nářez dělaný přímo na tělo. Talent na napsání řízného a semknutého materiálu, co nepostrádá chytlavost, potřebný tah na branku a je stvořen hlavně pro odsejpající koncertní performace, tady dle očekávání opravdu je. Album je tak v konečném výsledku kombinací punk rockové zpěvnosti, vycházející z klasického rockového území a téměř hardcoreových momentů, kde se přeci jen zachází ještě o něco více na dřeň a vše tak nějak více krvácí.

 

Razantnější momenty reprezentuje více než dobře song „End Of A Circle“, který se vykazuje houpavými riffy ve středním tempu, doprovázenými  patřičně vybuzeným křikem frontmana. A dle sousloví – to nejlepší nakonec, je zde v závěru frišná hitovka „Next To You“. Dobrá sada.


03.06.2013Diskuse (0)Stray
janpibal@crazydiamond.cz