Last Hardrock Outsider

Škoda, že nejsi tak dobrej, abys psal profesionálně do Sparku.

„Hele, je škoda, že když jsi do té hudby tak zapálenej, že nejsi tak dobrej, aby tě vzali do toho Sparku.“ Věta, kterou jsem si vyslechl jednoho dne od kolegy oděného do montérek (model Bonžórno – báječná postavička, kterou hrál ve filmu „Vítr v kapse“ herec Karel Augusta) na svém pracovišti, při jedné z rozšafných předávek směn, což u mne dle očekávání zažehlo další z četných několikasekundových jisker životní frustrace. :-) Ne snad kvůli tomu, že bych na starý kolena toužil po tom, začít vehementně psát do Sparku („On se tedy zřejmě postupem let tenhle magazín propracoval do pozice tiskoviny, kterou znají nejenom zapálení sběratelé metalové hudby, ale i občasní návštěvníci koncertů AC/DC a JUDAS PRIEST?“ Ptám se v duchu poněkud polekaně sám sebe stranou továrního šrumce), ale zejména kvůli tomu, jak se představy o tom, co je to bezbřehá erudovanost a skutečná kvalita vyprávění, u někoho nepříliš zaujatého do muziky, liší od reality. Ne že bych si myslel, že jsem bůhvíjak dobrej, a už vůbec ne, že Spark je nějaká totální sračka, to rovněž ani náhodou, vždyť jsem ho první dekádu jeho existence kupoval pravidelně (od druhého čísla v roce 1992 s ACID DRINKERS na obale, až po dobře známou žebravou kauzu s vybíráním nadstavbových finančních příspěvků od předplatitelů), ale že by dnes byl tenhle metalový magazín výsadním synonymem kvality, to se mi také opravdu nezdá, zvlášť tedy po poslední dekádě, kdy se stal spíše také reklamním prostorem propagujícím očekávané koncertní akce a hudební výtvory poskytované velkými štikami zejména  na evropském metalovém trhu. Nakonec, co budu v pracovní době vyprávět chlapíkovi, kterej ještě v osmačtyřiceti chodí na koncerty Kissáků s vážnou tváří? :-) V době kdy se podobně centralizovaná bašta na metalový rozum (není to protimluv?) dá obcházet celou řadou nenáročných způsobů a člověk prostě získává informace, píše o hudbě, čte si o ní, poslouchá jí (to v prvé řadě) a zabývá se vším tím děním, a to samosebou nejlíp jak dovede a z důvodu, nikoliv hmotně zištného, ale především duchovně naplňujícího, je to obzvlášť marné bušení do vrat prázdného statku. K čemu vlastně kdo potřebuje v době internetu Spark? Při vší úctě. Jasně, před dvaceti lety (plus/ mínus pětiletka) bývaly časy, kdy pro mne bylo největším snem, psát profesionálně do nějakého předního hudebního magazínu, to nepopírám, ale podobné tužby dnes postrádají jakéhokoliv vážnějšího opodstatnění a o tom právě ti Bonžórniové stále nevědí. Omluvte mne tedy, soudruzi. Odcházím do technologie…

15.05.2016Diskuse (48)Stray

 

Bluejamie65
08.08.2017 21:55

tohle jste zaznamenali? Bylo dosaženo hranice Singularity, ano té s velkým S, tzn. počítače spolu vzájemně komunikují jazykem, který si vytvořili(y)?, aby je lidé nemohli odposlouchávat... existuje už Skynet, nebo je stačili včas vypnout: http://www.techtimes.com/articles/212124/20170730/facebook-ai-invents-language-that-humans-cant-understand-system-shut-down-before-it-evolves-into-skynet.htm

 

Bluejamie65
14.04.2017 22:16

urban legends: https://www.youtube.com/watch?v=LyoYH_Um-DY sakra, kdo najde Anguse a Stevieho v první řadě??????

 

Stray
15.02.2017 19:40

Bluejamie: Jsem zvědav. Únosné už tu bylo ledacos. Uvidíme.

 

Bluejamie65
15.02.2017 19:31

To Stray: Dnes vecer poslu clanek o paradoxnosti pozitivni mythologie, ale nevim jestli je to únosne

 

Bluejamie65
30.12.2016 22:57

cinematic-symfo-kapel = ani Italům bys to neodpustil???

 

Mocky04.07.2016 20:19

Úroveň Sparku posledního desetiletí demonstrujou jeho obálky. To samozřejmě nemění nic na věci že ho kupuju pravidelně a kupovat budu. Vlastně jen proto, že jsem fanatickej sběratel všeho co se týká metalu. Na druhou stranu mi to dává možnosť otevřeně říkat co si o jeho úrovni myslím...já když vidím report z poslechu ze studia (vesměs Nightwish, Gamma, Ray, Sabaton, Powerwolf, dosaďte si to svoje..) tak je mi jasné, že konstruktivní kritika tam asi nebude...ale měl bys na sobě popracovat, Strayi :)

 

Bluejamie65
31.05.2016 17:42

Pozice původně celý svět ovládajících sedmi major labels (dnes jich je zřejmě ještě míň) oslabená díky internetu je jen variantou známé otázky, co bylo dřív slepice, nebo vejce.

 

Bluejamie65
31.05.2016 17:15

Ale primárně nešlo o to, zda jde o kvalitu nebo nekvalitu, šlo o to, že cenzorský zásah prováděný v jistém konkrétním čase mého dětství vydavateli za nesvobodného totáče měl na mě totožný dopad jako cenzorský zásah provedený v konkrétním časé mého dospívání vydavateli za svobodného kapsáče. Že nešlo o bezvýznamnou kapelu nebo o komerčně neúspěšnou kapelu je jasné jednak z dobových prodejních čísel, jednak z poměrně velkolepě pojatého komplexního znovuvydání remasterů po roce 2005 - Capitol Music/EMI určitě není bezvýznamný vydavatel. Ale drobčit kolem 1 kapely znamená odvádět pozornost od merita věci, to jest od toho, že aplikovat podobné distribuční(ale znemožnění distribuce konkrétních cd jen proto, že jsme z postkomunistických zemí prostě bylo jen jinak motivovanou cenzurou) kousky i v souvislosti s cenovou politikou se ve svém konečném důsledku major labelům nevyplatilo. Nebyl jsem sám, kdo alba zakázaná v devadesátých letech získal jako polské, ukrajinské či bulharské "originály" a znovu jsem nebyl sám, kdo si po 30 přečtení té hlášky pomyslel, tak si v tom BMG s tou minimální patnáctidolarovou objednávkou naserte, já si to teda stáhnu:-)

 

Louža
31.05.2016 13:50

Valič : A tak je to správné. Tvůj přístup mi přijde objektivně kvalitní :-)

 

Valič
31.05.2016 13:34

Louža: Já zuřím málokdy a pokud ano, tak rozhodně ne kvůli podobným prkotinám. :-) Chtěl jsem pouze upozornit na to, že ti Eloy nebyli jako příklad obskurní zapomenuté komerčně neúspěšné kapely zvoleni zrovna nejlépe. Já se do podobných diskusí pouštím nerad, protože jsem přesvědčený, že nějaká objektivní "kvalita" hudby se prostě určit nedá. Já celý život poslouchám pouze to, co se mi líbí, a nikdy jsem neřešil, jestli ty kapely kromě mě poslouchá pouze deset "psychoušů" nebo deset milionů "normálních" lidí. :-)

 

 

 

 

TOPlist