Boomer Space

MR.BIG - Při svém posledním velkém turné navštíví v srpnu i Prahu (info)


FB event: https://www.facebook.com/events/777723284251356


Předprodej: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/693 MR. BIG se vydávají na svou poslední tour. Členové kapely se rozhodli, že je čas svou kapitolu uzavřít poté, co jejich původní bubeník a spoluzakladatel kapely Pat Torpey prohrál v roce 2018 boj s Parkinsonovou chorobou. Tour s příznačným názvem "The BIG Finish" se zastaví i v Praze. 


MR. BIG virtuózní "popmetaloví" písničkáři. Zárodky pro vznik skupiny byly zasety, když v roce 1988 opustil sólovou kapelu Davida Lee Rotha výjimečný baskytarista Billy Sheenan,  často nazývaný "baskytarový Eddie Van Hallen". Krátce nato začal dávat dohromady novou sestavu složenou z bývalého kytaristy Racer X Paula Gilberta, bubeníka Pata Torpeyho a zpěváka Erica Martina, který v polovině 80. let vydal pár obskurních sólových desek. V roce 1989 už nově vzniklý kvartet uzavřel nahrávací smlouvu s Atlantic a ještě téhož roku vydal debut s vlastním názvem. Přestože album našlo vřelé přijetí mezi hudebníky, nepodařilo se mu přejít k mainstreamovému rockovému publiku v Americe; za oceánem v Japonsku však Mr. Big zaznamenali okamžitý úspěch.

Na druhém albu Lean into It z roku 1991, které obsahovalo melodický psychedelicko-rockovou skladbu "Green Tinted Sixties Mind" a dvojici balad, které se staly významnými singly: hitem číslo jedna "To Be with You" a hitem Top 20 "Just Take My Heart", si kvarteto značně rozšířilo své obzory. A nyní se s těmito devadesátkovými hity, které si každý rád poslechne nejen v rádiu, zastaví i v pražském klubu Roxy.


Předprodej viz e-TICKET výše, dle místa konání dále v sítích GoOut a Ticketmaster.Kontakt pro média / akreditace: 

Tereza Koudelová

PR Obscure & Brutal Assault

koudelova@obscure.cz

00420 721124326


OBSCURE Promotion | BRUTAL ASSAULT Agency (Brutal Assault & Basinfire festivals)

Na Harfě 916/9a | 190 00  Prague 9 | Czech Republic


www.brutalassault.cz | www.basinfirefest.cz | www.obscure.cz


16.06.2024Diskuse (0)Info