Boomer Space

MOTÖRHEAD - Galerie Rock For People Europe 2015

Osobně multi žánrové festivaly nemusím, patřím ke staré škole rockových a metalových fanoušků, takže mám pevně daný okruh řekněme dvou až tří stovek svých kapel a oblíbenců a ty sleduji, kupuji si jejich alba na CD a zajímám se dlouhodobě o ně. Občas je sice občerstvím něčím novějším, ale děje se tak asi méně, než by se v dnešní rychlé době slušelo a patřilo. Nepatřím k módním lidem, kteří k současné hudbě přistupují z perspektivy, jenž chtě nechtě vyžaduje odstup a nahrávky po kvantech nepříliš zainteresovaně stahávají, posléze několikrát poslechnou a nakonec smažou, přičemž se tak u nich děje dlouhodobě v řadě stále se nekonečně objevujících a z paměti záhy mizících nových uskupení. Těmto lidem vlastně ani nefandím a nechápu jejich styl bez pevného stanoviště. Můj sobotní zájem na plzeňské akci, mimochodem velmi povedené, byl určen striktně MOTÖRHEAD, které sleduji čtvrtstoletí a snad kromě tří řadovek mám od nich všechno na originále. Nepotřeboval jsem se tedy zabývat zbytečnostmi utvářejícími kolorit mraveniště umístěného do zdejšího Depa: kde kdo hraje na menší stagi, kde se točí ta nejprímovější zmrzlina, nebo kde naleznu stan s nějakou pochybnou veganskou stravou. Šel jsem na MOTÖRHEAD, na kapitána co drží prapor rock´n ´rollu přes čtyři dekády (pokud budu počítat i jeho roky strávené u kapely HAWKWIND), zde je tedy galerie z jejich setu.

08.07.2015Diskuse (5)Stray
janpibal@crazydiamond.cz

 

Valič
12.07.2015 20:44

Vozit na festivaly svou vlajku není zase až tak neobvyklé. Nechápu, že takové prkotiny někdo vůbec řeší.

 

prasezlesa11.07.2015 16:41

Já komplexy nemám, jenom nemám rád nacionalistické bukvice, co si musí vzít do cizí země na fesťák svoji vlajku, aby každý věděl, odkud jsou. Řekl bych, že komplexy mají spíš tihle lidi.

 

Meresz
11.07.2015 16:32

Máš z nás nejaké komplexy? :-)

 

prasezlesa11.07.2015 10:29

No tak jsem se dočetl, že tu vlajku tam hodil nějaký Slovák. Klasika. Že ze Slovenska přijedou oxidovat na český fesťák, stejně jako vyžírají zdejší školství, to je OK, za to si snad aspoň zaplatí. Ale nebyli by to Slováci, kdyby si sem nepřivezli slovenskou vlajku. Sto let za opicema, jako vždy. Ještě, že se trhli.

 

prasezlesa09.07.2015 13:36

Ta slovenská vlajka :D