Boomer Space

MALIGNANT TUMOUR - Zastávka ocel (rozhovor s Bilosem)

Když jsem oslovil na rozhovor frontmana ostravských MALIGNANT TUMOUR Martina Bílka, zastihl jsem tuzemskou stálici crust´n´rollu, dobře známou rovněž díky energickým živým performacím, ve stavu pracovního zápřahu. I tak se podařilo vše zdárně dokončit a zde je tedy kratší rozhovor, prostřednictvím kterého budete spraveni o událostech, co se v nejbližší době chystají.


Můžeš na úvod charakterizovat současné rozpoložení MALIGNANT TUMOUR? Co máte čerstvě za sebou, ale také v nejbližší době v plánu?


Zdar všem. No, momentálně máme za sebou nahrávání nové desky a v době co to budete číst, nejspíše taky turné po USA a Kanadě. Samozřejmě hojně koncertujeme i po Evropě a na několika akcích vystoupíme i doma v ČR. Ale jak jsem řekl, teď pracujeme na nové desce, zrovna řešíme mix a mastering s německým producentem Andy Classenem, finišujeme s obalem a plně doufáme, že výsledný produkt vyjde k avizovanému datumu 1.října 2016 a to u kanadsko/belgického labelu Unrest Records. Dále v nejbližší budoucnosti a to 18.června 2016 připravujeme druhý ročník Klimkovického Kulometu, malého jednodenního festiválku venku. Všechny tímto zvu do malebného lázeňského městečka u Ostravy, Klimkovic. Můžete se těšit na fajn sestavu kapel, vystoupí zde DEBUSTROL, ČAD, N.V.Ú., WILD TIDES a EXORCIZPHOBIA, to vše v místním zámeckém parku za 150,-Kč.Co se týče chystané nové desky, šlo o spontánní proces nebo se práce roztáhly do širšího časového úseku? Jak se album bude jmenovat a co jej bude především charakterizovat? Kde deska vznikla?


Desku jsme tentokrát dělali poměrně dlouho, vlastně jsme na ni celkem intenzivně dělali skoro rok. Nahrávání proběhlo v jablunkovském studiu GM s Martinem Roženkem. Mix a mastering se dělal v německém studiu Stage One pod dohledem Andyho Classena. Myslím, že songy jsou opravdu dotáhlé a takové jakoby dospělejší, ovšem v dobrém slova smyslu. Je to pořád totální rachot. Deska se bude jmenovat „The Metalist“ a vyjde v několika různých formátech onoho zmiňovaného 1.října 2016 a i když název svádí k tomu, že by to mohl být víc metal, tak myslím, že je to hlavně typická MALIGNANT TUMOUR muzika. Však posoudíte sami, když desku uslyšíte.


Můžeš tedy trochu více popsat některé stěžejní body nové nahrávky? Cítíš zde určitý vývoj od předchůdce „Overdose And Overdrive“? A nebo jste se naopak snažili zachovat tradiční výraz?


Nové songy jdou z nás nenuceně a spontánně. O nic se násilím nesnažíme. Takže po skladatelské stránce se v podstatě nic nezměnilo, jsme to pořád my. Určitě je rozdíl ve zvuku nahrávky, a to bych řekl, že dost podstatný.


Často koncertujete i v zahraničí. Je to pár měsíců zpátky, kdy jsem si všiml, že jste absolvovali dokonce japonské turné, můžeš čtenářům popsat nějaké dojmy a zážitky, které jsi si z této štace odnesl?


Japonsko je pro nás těžká exotika, takže jsme samozřejmě na vše čuměli jak puci. Měli jsme čas, si Tokio trošku projít a budu klidně mluvit za všechny, že se nám tam líbilo. Koncerty jsou naprosto šílené, skvělý zvuk a tak trošku mi to připomnělo tu euforii tady po roce 1989. Lidi si tam zahraniční kapely považují, protože to může byt naposledy co je vidí, ale jinak je ta globální punk/metal komunita stejná po celém světě. Kdyby byla v budoucnu možnost, rádi si ji zopakujeme.S turné souvisí i další otázka. Kde se vám nejraději hraje? Existuje na světě nějaká oblast, kam se rádi vracíte a vaše hudba je tam přijímaná intenzivněji než jinde?


Nedá se to takto říct. Samozřejmě máme svoje favorizovaná místa, kde máme spoustu přátel a vždy se tam rádi vracíme. Nebylo by ovšem fér je jmenovat a na některé zapomenout. Rádi objevujeme nové prostředí, takže myslím, že v budoucnu ještě nějaká skvělá místa navštívíme a uvidíme. Jako každé kapele se nám hraje všude kde je dobrý zvuk, skvělá organizace a skvělí fanoušci a čím jich je víc, tím líp samozřejmě.


Zpět do minulosti. Kdy ses vůbec dostal k hudbě? Můžeš stručně popsat svou hudební pouť a rovněž kapely, kterými jsi prošel, případně počátky MALIGNANT TUMOUR? Co bylo tím zásadním impulsem, kdy ses rozhodl, že se budeš zabývat hraním podobně našlapané hudby?


K hudbě jsem se dostal poměrně brzo a to skrz mého strejdu, který hrál v jedné lokální kapele. Na kytaru jsem se učil zhruba od devíti let, ale tehdy u mne vyhrával na celé čáře motokros a BMX, zhruba v třinácti letech se to zlomilo a byla už jen muzika, a tak je to vlastně dodnes.


Předpokládám, že na podzim vyrazíte na další evropské tour, které zřejmě nemine ani naše území, víš už předběžně o nějakých akcích, kde budete vystupovat?


Zklamu tě, ale na podzim kromě několika koncertů jak v ČR nebo v zahraničí turné nechystáme, zato na jaro 2017 ano. Na podzim ovšem chystáme oslavu 25 let kapely v Ostravě, za podpory našich kamarádů z kapel ASPHYX, AGATHOCLES a TENDR. Co se ostatních akcí týče, doporučuji sledovat naše web stránky nebo náš profil na sociálních sítích.


www.malignanttumour.com 

www.facebook.com/malignanttumour 

www.malignanttumour.bandcamp.com


23.05.2016Diskuse (0)Stray
janpibal@crazydiamond.cz