Last Hardrock Outsider

KAMPFAR, TAAKE - Nepřivezou jen pravou atmosféru norského blacku


TAAKE / KAMPFAR / NECROWRETCH -  08
. 1. 2021 – Praha, Nová Chmelnice


FB event: https://www.facebook.com/events/587008572097995


e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/338TAAKE jsou jednou z nejvýraznějších kapel „druhé“ norské vlny z 90. let. Společně s výtečnými krajany KAMPFAR se vrací na koncert do Prahy.


Ještě než se uskuteční květnový koncert polské Mgly, Praha se zahalí do té norské. To přesně totiž TAAKE ve staré norštině znamená. Kapela sice vznikla r. 1993 pod jménem Thule, ale po dvou letech dochází ke změně. Hlavní a vlastně jediná persona Taake, výrazný vokalista Hoest, který veškerou muziku kapely skládá i nahrává, se k přejmenování na „Mlha“ uchýlil, jednak aby jméno kapely lépe odráželo ducha hudby a textů a jednak mlha obklopuje sedm hor jeho rodného Bergenu.


Samotný Hoest je na norské scéně známá osobnost. Majitel labelu Dark Essence je historicky spjat s mnoha kapelami, mezi nimiž můžeme zmínit např. Gorgoroth, Ragnarok, Carpathian Forest, Helheim a mnoho dalších.


Co se TAAKE týče, ti i přesto, že hrají „pravý norský black metal“, mají i nominaci na norskou Grammy - cenu Spellemannprisen. Vedle spousty EP vydali sedm alb, na nichž Hoest spolupracoval i s osobnostmi jako Attila Csihar, Nocturno Culto, Demonaz nebo Ivar Bjørnson, takže je zřejmé, že hudba TAAKE neodráží surový black. Je pro ni příznačná chytlavost, silná severská atmosféra a výrazné melodie.


S TAAKE v severské alianci přijedou další Norové KAMPFAR. I jejich jméno je ve starodávné norštině a je přeneseným významem pro bojový pokřik, který znamená „Odin“ či „Wotan“. Logicky se tak s populární družinou, kterou už 25 let vede majitel zabijáckého hlasu Dolk, dostaváme k severským mýtům a rozjímání nad pohanskými kulty. Tahle sebejistá kapela mající atmosférou blízko třeba k Enslaved ale vůbec neubírá ve svém pagan blacku na obrátkách, i když se hojně přechází do majestátních hymnických pasáží.


Norskou dvojici na turné budou doprovázet francouzští black/death zloduši NECROWRETCH, kteří velmi vychází z kořenů žánru.Taake


live: https://youtu.be/KA-2kcB4y2E


https://youtu.be/OAIIbnrYC7Q


https://youtu.be/3asnstVqOnU


https://youtu.be/hVKyT8UZstI


https://youtu.be/lBrEBk6pwQ0Kampfar


https://youtu.be/ABZcb0kbfi8


https://youtu.be/AhEY6S11Yxo


https://youtu.be/49KDDs3ZDJs


https://youtu.be/3deZDltV-FcNecrowretch


https://youtu.be/y5GU-KhiK1g


https://youtu.be/MiwY6UmzVRY


https://youtu.be/VgHckoQ1dUYPředprodej viz výše, dále pak v síti Ticketmaster a na předprodejní kase v Lucerna Music Baru.


04.03.2020Diskuse (0)Info