Boomer Space

JASTA - ...And Jasta For All

Frontman metalcoreových HATEBREED vždy byl aktivní a činorodou osobou a to myslím i mimo hudební rámec, kdy jsou známy především jeho charitativní a sociálně angažované aktivity. Zkrátka jde o energického chlapíka, kterému není řada věcí lhostejná. Není divu, že i v rámci hudební tvorby zatoužil po trochu něčem odlehčenějším, než mu nabízelo jeho dlouhodobé působiště. Své momentální thrashové choutky tak Jamey Jasta uspokojuje pod projektem nesoucím jeho jméno, tedy JASTA, kde jej doprovází pouze bratrská dvojice Charlie a Nick Bellmoreové, kteří se před pár lety mihli i v doprovodné sestavě legendárního zpěváka od TWISTED SISTER Dee Snidera a mladší z obou bratrů, bubeník Nick, byl dokonce jednu dobu zhruba před dekádou také součástí slušně rozjeté kapely TOXIC HOLOCAUST


Projekt JASTA jako méně nasupěná a posluchačsky přijatelnější verze HATEBREED letos přichází po zhruba šestileté pauze s třetí řadovkou nazvanou „…And Jasta For All“. Nejen název, ale i obal nahrávky svědčí, že jde o vtipnou parafrázi názvu slavného alba METALLICY. Materiál však má nesporný tah na branku, vnitřní soudržnost a celou řadu dobrých momentů. Deset zdejších skladeb svědčí o tom, s jakým zaujetím a v jak pozitivním rozpoložení songy vznikaly, jde z nich totiž hromada energie a vše má patřičný náboj a pozitivitu.


 

Vlastně celé album zní přesně tak, jak byste mohli čekat od talentovaného hudebníka z metalcore generace, když se potřebuje vyjádřit mimo rámec vlastní škatulky, přesto chce být věrný tvrdé hudbě klasického ražení, na jaké patrně před čtvrtstoletím vyrůstal. Všechny skladby se nacházejí na spojnici agresivního riffového thrashe a hardcoreové odhodlanosti a spojuje je údernost, chytlavé pasáže a obstojná poslouchatelnost. Jasně, tu a tam problesknou inspirace METALLICOU, přesto si myslím, že si deska drží vcelku svojský ráz. Skladby jsou složené tak, aby se daly přímočaře odehrát i živě. 


Od úvodní pozvolnou akustickou fází se rozjíždějící „They See Us a Prey“ vlastně začne jízda, kdy jedna hutná vypalovačka střídá druhou, takže se ani další songy jako „Armor Your Mind“ či „Create The Now“ nemíjí s tvrdým jádrem ani hitovým potenciálem. Takže v houpavé „Suicidelity“ zjišťujeme, jak důležitou roli hraje pro hlavní personu projektu hardcore a všechny postoje s ním související, kdežto nabušená „Assimilation Agenda“ nabídne skvělý Jastův duet s frontmanem thrashových klasiků ze západního pobřeží EXODUS Stevem „Zetro“ Souzou. Deska, která má styl, drží výborně pohromadě a prakticky nenudí. 


03.06.2024Diskuse (2)Stray
janpibal@crazydiamond.cz

 

Pekárek
06.06.2024 20:39

Podle klipu je to čelní srážka dvou světů.Zábavné. Fajn recka.

 

Hooya
05.06.2024 13:40

Tak na tohle se těším! Dime do kotle!